Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Brabenec rozhodol tri sekundy pred koncom

HOKEJ EXTRALIGA: Piešťany boli viac ako vyrovnaným súperom.

HKm Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Zvolenčania mali výborný vstup do stretnutia, keď v 59. sekunde otvoril skóre ich kapitán Jurík: medzi kruhmi si pekne prebral puk, nakorčuľoval si pred Tomeka a bekhendom zakončil - 1:0. Piešťany mohli vyrovnať v 7. min, ale Stupka z pravej strany netrafil prázdnu bránku. Hostia nevyužili v závere prvej tretiny presilovku a po jej skončení inkasovali. Tridsať sekúnd pred prestávkou zvýšil na 2:0 do odkrytej bránky z ľavej strany Brabenec po peknej akcii celého prvého útoku. Na jej začiatku bol Podkonický, ktorý zo stredného pásma adresoval prihrávku do pásma vpravo Síkelovi a ten pohotovo poslal puk na opačnú stranu strelcovi gólu.

Prvá formácia Zvolena bola pri chuti aj na začiatku druhej tretiny, dobré možnosti nevyužili Síkela a Brabenec, najväčšiu mal v 25. min po prihrávke Chovana obranca Mucha, keď vystrelil bez prípravy z troch metrov, ale Tomek podržal svoj tím. Domáci mali šance i prevahu, ale napokon sa radovali Piešťany. V 33. min znížil zblízka z neprehľadnej situácie Stupka. Potom Zvolenčan Chovan nevyužil nájazd a prišiel ďalší trest: pekný brejk predviedli bratia Ručkayovci, na konci akcie bol Jakub, ktorý z ľavej strany poslal puk do odkrytej bránky - 2:2.

V tretej tretine sa hral rovnako ako v predošlých dvoch rýchly, kombinačný hokej, do šancí sa dostali na strane hostí Mertel a na domácej Puliš, ale gólmani vynikli. Nepresadili sa ani Stupka a Puliš, v závere dokonca L. Jurík a Síkela nenamierili puk do odkrytého priestoru Tomekovej svätyne. Zápas napokon dospel do predĺženia, v ktorom tri sekundy pred koncom rozhodol Brabenec strelou z medzikružia do ľavého rohu.

Góly: 1. L. Jurík (Puliš, Ťavoda), 20. Brabenec (Síkela, Podkonický), 65. Brabenec (L. Jurík, Michal Chovan) - 33. Stupka (Mertel, Haring), 34. J. Ručkay (H. Ručkay)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bachúrik - R. Bednár, Gajan, 2056 divákov

Zvolen: M. Šimko - P. Hraško, Výborný, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, Pichnarčík, Z. Tóth - Síkela, Brabenec, Podkonický - Puliš, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, P. Fekiač, Čanky

Piešťany: Tomek - Drgoň, V. Urban, Škadra, R. Filip, Brňák, Cuník, A. Hruška, Bučka - S. Saliji, V. Nemec (do 15. min), T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Haring, Peško, Chylo - Šišovský, Mertel, Stupka

Peter Mikula (tréner Zvolena): Po prvej tretine, ktorú sme vyhrali 2:0, som si myslel, že sme sa vrátili na pohodovú vlnu a budeme sa zabávať hokejom. Predvedená hra nás k tomu predurčovala a rovnako vývoj zápasu, ale v druhej tretine sme začali byť slabší s pukom, prehrávali sme osobné súboje, inkasovali sme góly a vietor do plachiet dostali Piešťany. V tretej tretine sme sa viac - menej trápili, ale v predĺžení sa k nám priklonilo šťastie, keď sme tri sekundy pred koncom rozhodli. Pre súpera je to nepríjemná prehra, ale keď mám byť škodoradostný, takéto víťazstvá potešia a zdvihnú divákov zo sedadiel a rovnako zlepšia náladu mužstva.

Milan Klement (tréner Piešťan): Zlý začiatok - v prvej minúte sme dostali gól - a rovnako zlý koniec, keď sme tri sekundy pred uplynutím predĺženia inkasovali rozhodujúci gól. Sme však vďační za bod, pretože sme hrali u lídra súťaže. Po prvej tretine to nevyzeralo s nami príliš dobre, ale dostali sme sa z toho v druhej tretine, keď sme vyrovnali na 2:2. Tretia tretina bola z našej strany najlepšia a na začiatku predĺženia sme mali dokonca dve tutovky. Mohli sme to ukončiť, ale - žiaľ - prišiel pre nás tragický záver. Nemalo by sa stať, že dostaneme gól tri sekundy pred koncom.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 756

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.