Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Favorita potrápili len v prvom zápase

VOLEJBAL 1. LIGA: V šesťčlennej súťaži sa odohralo už 6. dvojkolo.

Šlágre sa hrali pod Pustým hradom, pretože súperom MVK Lokomotíva Zvolen bolo vedúce družstvo prebiehajúceho ročníka TJ Stavbár Prievidza. Favorit súťaže sa pred sezónou prezentoval maximálnou snahou o postup do najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže mužov, čo podoprel nielen predsezónnym doplnením kádra, ale vďaka sponzorom aj na prvú ligu nadštandardnými finančnými podmienkami. Hostia pricestovali do Zvolena so štrnástkou hráčov a päťčlenným realizačnými tímom.

Pikantériou stretnutia bola aj účasť trojice minulosezónnych hráčov MVK v drese súpera. Michalec, Hrušík sú „stavbármi“ od začiatku sezóny, Povrazník hral za Zvolen ešte na jej začiatku. „Jasného favorita sme v prvom stretnutí potrápili, a to aj napriek oklieštenej zostave. Na poste univerzála, žiaľ, musel zaskakovať blokár. Mrzí ma, že v dvoch setoch sme nezvládli koncovky. V druhom zápase sa prejavila už „naša klasika“. Povedali sme si, ako ideme hrať, no nedodržali sme to. Prehrali sme prvý set a potom sa prejavila aj kondícia a psychika. Je ťažké porovnávať sa s mužstvom, ktoré pracuje na profi úrovni oproti našej amatérskej, a odtrénuje pomaly toľko denne ako my za týždeň,“ zhodnotil duely hrajúci tréner Zvolena Milan Beskydiar.

SkryťVypnúť reklamu

Zvolen – Prievidza 2:3 (–20, 22, –19, 21, –7) a 0:3 (–21, –22, –19)

Vyrovnaný volejbal ponúkol najmä prvý zápas, v ktorom sa rozhodovalo napokon až v tajbrejku. Prvý set síce pre seba získali hostia z Prievidze, no v druhom sa domácim podarilo vyrovnať. Následne išli do vedenia opäť Prievidžania, no v štvrtom sete sa opakoval scenár z druhého, a tak sa stav opäť vyrovnal. V tajbrejku sa prejavili väčšie skúsenosti hostí, ktorí tak prvý duel vyhrali 3:2. V odvete to už bolo pomernej jednoznačnejšie, na palubovke dominovali hostia, ktorí sa napokon tešili z hladkého víťazstva 3:0.

Stretnutia trvali 123 a 80 minút a pred 75 divákmi ich rozhodovali Novotný s Niklovou.

MVK: J. Orolín, Dvořák, Benc, Kováčik, M. Orolín, Beskydiar (libero Velký, Lupták)

Revúca - Hriňová 3:1 (–17, 14, 22, 27) a 3:1 (19, 18, –23, 14)

Hriňovčanom na bodový zápis nestačil ani zlepšený výkon. Na rozbehnutých hráčov Revúcej recept nenašli, hoci uspieť mohli hlavne v prvom zápase. V prvom sete hostia jasne dominovali, no v druhom nevysvetliteľne poľavili. V treťom, keď sa lámal chlieb, Hydrex viedol 21:17, no set nezískal a posadil domácich na koňa. Revúčania potom uspeli aj vo štvrtom dejstve. Druhé stretnutie už mali pevnejšie v rukách domáci, ktorí sa rozohrali k dobrému výkonu a nakoniec zaslúžene triumfovali.

Stretnutia trvali 88 a 76 minút a pred 100 divákmi ich rozhodoval Rutkay.

HYDREX: Kollárik, Stehlík, J. Kučera, Ondris, Tužinský, Greguss (libero Uhrin, Nemček, Jamnický, P. Kučera, Kamenský

6. Hliník n/H 12 2 10 11:33 6

Program 7. kola (sobota, 24. novembra): Hliník nad Hronom – MVK Lokomotíva Zvolen, Prievidza – Hydrex Hriňová, Martin - Revúca