Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Zvolenčanom víťazstvá v tejto sezóne zachutili

Prehru si hokejisti nepripustili ani s Nitrou.

Zľava nitriansky krídelník Andrej Kmeč (dole) a kapitán Zvolena Lukáš Jurík.Zľava nitriansky krídelník Andrej Kmeč (dole) a kapitán Zvolena Lukáš Jurík. (Zdroj: TASR)

Na vývine zápasu sa podpísali v súboji dvoch tabuľkových lídrov najmä vylúčenia. Zvolenčanom víťazstvá v tejto sezóne zachutili, pocit prehry si nepripúšťali ani s Nitranmi a po dvoch tretinách nádejne vykročili k trojbodovému zisku. Za tesné vedenie vďačili hlavne druhej tretine, v ktorej nielenže strelili dva góly, ale prebrali aj iniciatívu.

Nitrania sa už v 2. min v presilovke tešili z gólu po Jokilovej trefe a Chrenkovej nahrávke. Zvolenčania sa pri premieňaní šancí dosť natrálili, v úvodnej dvadsaťminútovke Chovan už v 2. min, Škvaridlo v 16-tej bránku netrafili a aj Ťavodov ľuft v 18. min mohol mrzieť.

V 22. min v presilovke po strele Chovana od modrej dorazil puk do odkrytej bránky L. Jurík a o ďalšiu minútu neskôr, opäť pri početnej prevahe, úplne voľný Hraško bombou pod hornú žŕdku zužitkoval ideálnu nahrávku Podkonického. Domáci mohli gólovo aj odskočiť, keď v 26. min po faule Baču nepremenil trestné strieľanie Ďaloga. Tesne pred prestávkou v 37. min Chovanovu tutovku vvykryl Valent a aj táto situácia napovedala, že hostia s okienkami v obrane nešetrili. V ofenzíve vynikali viac, aj v nej však zlyhali vtedy, keď nemali, ako trebárs pri presilovke o dvoch hráčov trvajúcej 99 sekúnd.

V tretej tretine sa na domácu stranu výrazne misky váh naklonili v 44. min, a do tretice im na gól dopriala presilovka. V doklepnutí odrazeného puku po strele Ťavodu pomohol Chovan a ak by o pár sekúnd neskôr premenil samostatný nájazd L. Zuzin, mohlo byť po zápase. Ako sa takéto šance premieňajú, ukázal po vysunutí od Vosátka v 46. min Stumpel, šikovne trafil medzi nohy Šimka a dráma bola na svete.

Lepšie sa v nej cítili Zvolenčania, v 52. min sa Škvaridlo po odrazenom puku otočil pred bránkou na 'päťhalierniku', zavesil pod žŕdku a jasne naznačil, kto je pánom pod Pustým hradom. Hosťom už nepomohol gól Raisa v 58. min, ako inak ako v presilovke, a mali dve minúty čas na vyrovnanie, z toho 79 sekúnd pri power play. Osem sekúnd pred koncom do prázdnej bránky spečatil výsledok Poidkonický.

ico

7. kolo extraligy

HKM Zvolen - HK Nitra 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Góly: 22. L. Jurík, 23. Hraško, 44. Chovan, 52. Škvaridlo, 60. Podkonický - 2. Jokila, 46. Stumpel, 58. Rais. Rozhodcovia Mollner - P. Šefčík, Zvrškovec, vylúčení 7:7, presilovky 3:2, v oslabení 0:0, 1723 divákov.