Po gólovej prestrelke sa vyšvihli na čelo tabuľky

HOKEJ TIPSPORT EXTRALIGA: Zvolenčania doma zdolali Duklu Trenčín.

Zvolen - Trenčín 7:5 (2:0, 2:3, 3:2)

V úvode pri prvom striedaní Zvolenčania dvakrát ohrozili bránu súpera. Brabencov pokus najprv zlikvidoval Kristín, ktorý si poradil aj s tvrdou strelou Podkonického. Potom nasledovala presilová hra domácich, ktorú po nacvičenom signáli využil obranca Mucha tvrdou strelou pod hornú žŕdku trenčianskej bránky. V ôsmej minúte sa po útočnej akcií Zvolenčanov znova presadil obranca Mucha, ktorý prestrelil trenčianskeho gólmana. Veľkú šancu na skórovanie mal na trenčianskej strane mladý útočník Koyš, no pri jeho pokuse skvele zasiahol brankár Šimko.

V úvode druhej tretiny začali lepšie domáci. Po spätnej prihrávke spoza brány strieľal Podkonický, no nepodarilo sa mu prekonať Kristína. Trenčínu sa podarilo hneď v úvode druhej tretiny znížiť v presilovej hre, keď sa presadil obranca Biro. Zvolenčania sa mohli opäť dostať do dvojgólového vedenia, ale nepodarilo sa im využiť presilovú hru. Dukla vyrovnala v 23. min gólom Bagina, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránkou domácich. V 25. min mal Zvolen veľkú príležitosť na vedenie, no domáci nevyužili presilovku piatich proti trom. Po zbabranej početnej výhode boli aktívnejší Trenčania, ktorí svoju snahu pretavili do vedúceho gólu v podaní Bagina. Vzápätí po vhodenom buly nasledovalo prečíslenie dvoch Zvolenčanov na jedného a Lukáš Jurík skvelo prihral Michalovi Chovanovi, ktorý vyrovnal - 3:3. V 34. min sa rozbilo plexisklo a nasledovala vynútená technická prestávka, po ktorej sa dohrávalo zvyšných šesť minút druhej časti. V zápase bolo vidieť mnoho faulov. V hre štyroch proti štyrom sa tvrdou strelou spoza hráča presadil Podkonický - 4:3.

V poslednej časti hry pri presilovej hre domácich, Škvaridlo spracoval prihrávku Chovana a skvelým blafákom skóroval. V 42. min však Trenčania pri presilovej vsietili kontaktný gól zásluhou Mikulu. O minútu neskôr sa presadil Fabuš, ktorý vyrovnal na 5:5. Hra sa vyrovnala, Zvolen sa začal báť o výsledok. V 57. min sa Podkonický dostal k nahodenému puku a prekonal trenčianskeho gólmana. Zvolenčania v záverečných minútach držali puk na svojich hokejkách a v 59. min strelil Brabenec siedmy gól zápasu - 7:5.

Góly: 3. Mucha (Michal Chovan, L. Jurík), 8. Mucha (Peter Zuzin, Brabenec), 34. Michal Chovan (L. Jurík, Škvaridlo), 37. Podkonický (L. Jurík), 49. Škvaridlo (Michal Chovan, Mucha), 57. Podkonický (Peter Zuzin), 59. Brabenec (Michal Chovan) - 21. Biro (Pardavý, T. Bokroš), 23. E. Bagin, 33. E. Bagin (J. Gašparovič, Tybor), 52. O. Mikula (Adamec, B. Mravík), 53. Fabuš (Pardavý). Rozhodoval: Lauff, vylúčení: 7:9, navyše 2+10 Škvaridlo (Zvolen) napadnutie zozadu, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0 - 1371 divákov

HKm: Šimko - Juraško, P. Hraško, Ťavoda, Mucha, Pokovič, Výborný, Chytnarčík, Šiška - Peter Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľubor Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, Síkela, Čanky

Dukla: Kristín - T. Bokroš, Biro, E. Bagin, E. Bednár, Imrich, Ďurkech, Habšuda, M. Nemčík - Pardavý, J. Gašparovič, Fabuš - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Radulay, Adamec, O. Mikula - B. Mravík, Stantien, Koyš

SLOVO TRÉNEROV

Jozef Kaláber (tréner Trenčína): „Inkasovali sme hneď na začiatku stretnutia a po prvej tretine sme zmenili spôsob hry. Podarilo sa nám vyrovnať. Zvolen zvýšil agresivitu, mali sme príležitosti v presilových hrách ísť do vedenia. Doplácame však na neskúsenosť mladých chlapcov, ktorí robia chyby. Keď nie jeden, tak druhý. Zvolen viedol, no nám sa podarilo opäť vyrovnať, ale urobili sme nepochopiteľné chyby, čo súper využil a vyhral stretnutie.“

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Obe mužstvá boli útočne naladené, obe chceli vyhrať. Pri takejto hre sa spraví veľa chýb. My sme ich spravili niekoľko v defenzíve, na čo sme doplatili v oslabeniach, kde sme inkasovali až tri góly. Mali sme však väčšiu túžbu zvíťaziť a to sa nám podarilo.“

Ostatné výsledky 5. kola: Poprad - Piešťany 3:2 pp, Martin - Žilina 3:2 sn, Skalica - Nitra 8:7, B. Bystrica - Košice 4:3

10. Trenčín 5 0 0 0 5 14:25 0

Program 6. kola (nedeľa, 30. september): B. Bystrica - Zvolen (17,00 hod.), Žilina – Piešťany, Trenčín – Poprad, Nitra – Košice, Martin - Skalica