Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Careta opäť začala úspešne

Plutvoví plavci z KVŠ Careta Zvolen si vyplávali v Stredoeurópskom pohári druhé miesto.

Plutvoví plavci z klubu KVŠ Careta pri TU vo Zvolene začali po trojmesačnej pauze hneď zostra. V českom Zlíne si zmerali sily s „plutvármi“ z Nemo Zlín, Laguna Nový Jičín (Česko) a Nautilus Jastrzebie Zdrój (Poľsko) v 3. kole Stredoeurópskeho pohára v PP, RP a BF (PP - plávanie s monoplutvou, RP - rýchlostné plávanie pod hladinou a BF - plávanie s dvoma plutvami). Tento pretek sa pretekárom spod Pustého hradu vydaril, keď získali 18 cenných kovov a pohár za celkové 2. miesto. (1. Laguna 37 565b., 2. Careta 28 799b., 3. Nemo 18 609b., 4. Nautilus 17 392b.).

Najúspešnejšou ,,careťáčkou“ bola Zuzana Hrašková, ktorá v kategórii D (12 - 13 rokov) získala dve zlaté a jednu striebornú medailu v disciplínach 100 m RP, 100 m PP a 200 m BF. V kategórii EO (do 9 r.) si vyplávala tri medaily Victoria Mináčová, dve zlaté v disciplínach 50 m PP, 100 m PP a bronzovú na 100 m BF. V tých istých disciplínach si trikrát striebro vybojoval Dominik Matej, Evka Bednáriková sa môže popýšiť striebrom z trate 100 m BF a bronzom zo 100 m PP. V tej istej kategórii sa z prvej medaily strieborného lesku v disciplíne 50 m PP tešila Hanka Hudáková. Ako jediná z klubu si v kategórii E (10 – 11 r.) vyplávala cenný kov Zuzana Nulíčková, ktorá na trati 100 m PP finišovala na 2. mieste. Na stupne pre víťazov sa v kategórii B (16 – 17 r.) prebojoval aj Radoslav Košta, ktorý v disciplíne 100 m RP skončil druhý a na 200 m BF tretí.

Ďalšie individuálne ocenenia získali najlepší pretekári v trojboji (súčet bodov zo všetkých troch disciplín). V absolútnom poradí sa zhodne na druhom mieste umiestnili medzi ženami Zuzana Hrašková a medzi mužmi slovenský reprezentant Martin Andreánsky. V kategórii E0 bola Mináčová prvá, Matej druhý a Bednáriková tretia, v E skončila Nulíčková tretia a v D zvíťazila Hrašková.

,,Aj napriek trojmesačnému tréningovému výpadku, kvôli prázdninám, podali pretekári dobré výsledky, o čom svedčí 24 osobných rekordov a zisk druhého miesta v celkovom poradí,“ skonštatoval po pretekoch zjavne spokojný predseda úspešného KVŠ Careta Milan Hofbauer.

1. Dopravu na štátnej ceste zablokujú naraz v deviatich mestách a obciach 5 747
  2. Kotleba klame o imigrantoch z Guantánama 2 612
  3. Trojnásobná juniorská majsterka sveta Trajteľová: Nič, čo stojí naozaj za to, nie je jednoduché Foto 1 960