Continental plánuje vo Zvolene preinvestovať 25 miliónov eur

Firma chce začať vo zvolenskom závode s výrobou kombinovaných brzdových strmeňov. Vzniknúť má päťsto nových pracovných miest.

(Zdroj: JÁN KROŠLÁK)

ZVOLEN. Spoločnosť Continental Automotive Systems Slovakia plánuje do svojho závodu vo Zvolene preinvestovať ďalších 25 miliónov eur. Firma chce začať vo zvolenskom závode s výrobou kombinovaných brzdových strmeňov. Ako informovalo ministerstvo hospodárstva, vďaka tejto investície by sa malo priamo vytvoriť 500 nových pracovných miest.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemecký investor už požiadal rezort hospodárstva o schválenie investičných stimulov. Ak sa s poskytnutím štátnej pomoci stotožní aj vládny kabinet, spoločnosť by mala vo forme daňových úľav dostať 4,5 milióna eur. Ministerstvo si však pri poskytnutí stimulov dalo podmienku.

SkryťVypnúť reklamu

"Nové pracovné miesta vytvorené v priamej súvislosti s investičným zámerom musia byť zachované a obsadené najmenej po dobu piatich rokov odo dňa ich vytvorenia a uzatvorenia príslušných pracovných zmlúv," zdôraznil rezort hospodárstva.

V súčasnosti vyrába nemecká spoločnosť vo zvolenskom závode brzdové strmene iba u nožnej brzdy. "Realizáciou investície sa rozšíri výrobný program, a to o výrobu kombinovaných brzdových strmeňov, ktoré zahŕňajú obidve brzdné funkcie, nožnú brzdu, ale aj parkovacie brzdy pre automobily," dodalo ministerstvo. Ročne by chcela firma vyrobiť 12 miliónov kusov brzdových strmeňov. Celá produkcia by mala smerovať na export.

Spoločnosť Continental Automotive Systems otvorila závod vo Zvolene v roku 2006. Do závodu plánovala investovať viac ako 60 miliónov eur. Vláda Mikuláša Dzurindu jej vtedy schválila investičné stimuly vo výške zhruba 14 miliónov eur. Skupina Continental je jedným zo svetových lídrov v automobilovom priemysle s rozsiahlym know-how v oblasti technológie výroby pneumatík, brzdových systémov a kontroly dynamiky vozidiel.

SkryťVypnúť reklamu

V súčasnosti má 190 prevádzok v 37 krajinách a zamestnáva takmer 140-tisíc zamestnancov. Na Slovensku pôsobia aj ďalšie závody skupiny Continental, a to v Dolných Vesteniciach, Prievidzi a v Púchove.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Zvolen

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  2. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  3. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  4. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  5. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 100 838
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 269
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 012
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 464
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 242
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 079
  7. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 986
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 466
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu