Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

V Stožku sa tešili zo sedemgólovej parády

FUTBAL 1. TRIEDA: V Hriňovej domáci futbalisti nestačili na Lieskovec, Stožok si zgustol na Sáse.

Hriňová- Lieskovec 1:3 (1:1)

Zápas sa začal opatrne. Po chybe domácich využili šancu na prvý gól hostia, no Hriňovčania ešte do polčasu vyrovnali. V druhom dejstve už dokázal skórovať len Lieskovec, ktorý sa tak tešil z troch bodov.

Góly: Paprčka - Pšenica 2, M. Sabó. ŽK: 3 - 2. Pred 130 divákmi rozhodoval Škurla. Hriňová: Gardošík - Fraňo, Bystriansky, Čibčala, Malček, Šulek, Gúdor, Paprčka, Pohorelec, Moravčík, Purdek (Gelieň, Chriašteľ, Mičuda, Lalik, Ľupták). Lieskovec: Kaderábek - Stankovič, Debnár, Sabó, Svintek, Lioetava, Výbošťok, Pšeniac, Konček, Prostredný, Halmo (Moravčík, Mácsady, Kelemen)

Stožok- Sása 7:0 (2:0)

Domáci sa v prvom polčase rozbiehali pomalšie, no v tom druhom sa už prakticky hralo len na jednu bránu.

Góly: Ďuriš 3, J. Fekiač 2, Mikuš, Vajs. ŽK: 1 - 4. Pred 100 divákmi rozhodoval Srholec. Stožok: Chamula - Solárik, Vlček, Šoučík, Šufliarsky, Fekiač, Suja, Ďuriš, Mikuš, Hukel, Vajs (J. Výbošťok, Marián Výbošťok, Jozefík). Sása: Tomašovič - Soboňa, M. Šarak, T. Šarak, Rell, Herman, Špurek, Macko, Sečkár, Krajči, Ližbetin (Paľov, Sýkora, Bartoš)

Hontianske Nemce - ŠKP Detva 5:1 (1:1)

Domáci boli počas celého zápasu lepší, no v prvom polčase hostia ešte dokázali vyrovnať. Po zmene strán ale domáci svoj výkon korunovali štyrmi gólmi a zaslúžene zvíťazili.

Góly: E. Babiak, vlastný, Šnek 2, J. Rérich (H. Nemce). ŽK: 1 - 2. Pred 80 divákmi rozhodoval Konček. H. Nemce: Sedmák - Palkovič, Vahlandt, Riska, Zátek, Marunčiak, Babiak, Rérich, Uhler, Kocka, Vyletel (Pello, Šnek, Balkóci). ŠKP Detva: Lakota - Ľupták, Chamula, Kocka, Tabaček, Štefančík, Melich, Kuruc, Baláž, J. Košút, Krnáč (P. Košút)

Podzámčok - Zvolenská Slatina 0:0

V korektnom zápase napokon gól nepadol, a tak sa body delili.

ŽK: 2 - 3. Pred 150 divákmi rozhodoval Fazekaš. Podzámčok: Vilhan - Kolenič, Hrčka, Kucharka, M. Babiak, Sluka, J. Gašpar, Golian, E. Gašpar, Špánik, Hakel, Polgár. Zv. Slatina: Slovák - Lupták, Pavlík, Sládok, A. Pavlík, Mlynár, Lietava, Kubovský, Vitelj, Lipták, Brodiansky, Malinik

Bzovík – Kriváň 1:1 (0:0)

V priemernom stretnutí sa trápili najmä domáci hráči, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku.

Góly: M. Výboh - Miroslav Chlebničan . ŽK: 0- 2. Pred 150 divákmi rozhodoval Paučo. Bzovík: Ďurica - Pápay, Dvorský, Valica, Dianiš, Sedmák, Jombík, Gerát, Križan, J. Augustín, T. Augustín (Marián Výboh, Očenáš, Ližbetin, Kamas) . Kriváň: M. Chlebničan - Paučo, Miroslav Chlebničan, Tkáč, Mravec, Mitter, Gonda, Marcinek, Gelieň, M. Chlebničan, Panica (Malatinec)

Sliač – Látky 2:1 (2:1)

Domáci začali tlakom, vyhrávali 2:0, ale hostia pred koncom polčasu strelil gól. V druhom dejstve už gól nepadol a domáci, za zvuku bubnov z fanklubu, výsledok udržali.

Góly: Dina, Horňák - Kortiš. ŽK: 1- 1. Pred 150 divákmi rozhodoval Zemko. Sliač: Duľa - Kadáš, Fekiač, Dina, Bobor, Horňák, Nemec, Végh, Uháľ, Német, Hačkulič (Bystriansky, Vronský, Blažko, Kvačkaj, Zemiar) Látky: Urbančok - Malatinec, Škopík, Kurčík, Kamenský, Olšiak, Tazberík, J. Olšiak, Gondáš, Gombala, Kubiš (Segeč, Kortiš, Krkoš, Mališ, Kuvik)

14. Sása 2 0 0 2 0:14 0

Program 3. kola (nedeľa 19. augusta o 16,00 hod.): Látky - Stožok, Kriváň - Sliač, Zv. Slatina - Bzovík, D. Niva - Podzámčok, ŠKP Detva - Babiná (SO UHČ), Lieskovec - H. Nemce, Sása - Hriňová