Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Nováčik z Dudiniec doma zvíťazil

FUTBAL 5. LIGA: V úvodnom kole naplno nezabodovali len hráči Pliešoviec.

Pliešovce – Slovenská Ľupča 0:0

Domáci, v ktorých zostave sa objavilo hneď niekoľko výrazných posíl, začali miernym tlakom, no postupne sa hra vyrovnala. Domáci si vytvorili aj niekoľko šancí, no viazla im súhra a tak sa napokon z gólu netešili

ŽK: 2 - 1

150 div., rozhodoval Kyzek

TATRAN: Paľov - Boris Mihál, Droppa, Juraj Záturecký, Pavol Farkaš, Kocka (86. Šimkovič), Mário Želiezka, Černický, Turkota, Dušan Vrbiniak, Branislav Farkaš (86. Gugh). Tréner: Jozef Hrdlička

Krupina – Jasenie 2:0 (2:0)

V celom stretnutí mali navrch domáci futbalisti, ktorí sa už do polčasu, vďaka presným zásahom Dendiša a Cibuľu, ujali dvojgólového vedenia. Hostia hrozili len sporadicky, naopak, víťazstvo Strojára mohlo byť oveľa výraznejšie.

Góly: 15. Dendiš, 44. Cibuľa

ŽK: 1 - 2

Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Kaliňák

STROJÁR: Pavlenda - Dendiš, T. Stanko (80. J. Kindernaj), M. Vaškor, Tóth, Murín, Cibuľa (65. Meľaga), P. Vilhan, Selecký (70. P. Kindernaj), Hudec, J. Ďurajka. Tréner: Ján Vaškor

Selce – Detva 1:3 (0:1)

Posilnení hostia potvrdili nielen svoje kvality, ale aj ambície a dianie na ihrisku jasne ovládli od úvodných minút. Strelecky sa dvakrát presadil kanonier Vaculčiak a raz Pančík. Dobrý výkon podal aj skúsený brankár Jozef Vreštiak.

Góly: 90.+ Bačík - 37. Pančík, 56. a 82. Vaculčiak

ŽK: 2 - 2

200 divákov, rozh. Markovič

MFK: Vreštiak - Turňa, Škopík, Kalný (60. Ozgan), Rapčan, Bambura (81. Lupták), Lapin (60. Lupták), Betka, Pančík, Balko, Vaculčiak. Tréner: Ján Paulišin

Dudince – Veľká Lehota 3:0 (2:0)

Nováčikovia súťaže predviedli svižný a zaujímavý futbal. Navrch mali domáci hráči, ktorí sa už v 3. min. ujali vedenia Karakačanovom a do prestávky ich náskok zvýšil Omar. po prestávke Slovan dominoval a tretí gól pridal striedajúci P. Kováč.

Góly: 3. Karakačanov, 43. Omar, 73. P. Kováč

ŽK: 1 - 1

250 divákov, rozhodoval Danko

SLOVAN: Varday - Omar (72. Balog), Harach (82. Ľupták), Dodok, Bačík, Šmiknya, Sobota, L. Kováč, Vrca, Teren, Karakačanov (69. P. Kováč). Tréner: Peter Dodok

Ostatné výsledky 1. kola: Hrochoť - Šalková 3:0, Medzibrod - Hliník n/H nehralo sa, Sásová - Priechod 1:0

14. Šalková 1 0 0 1 0:3 0

Program 2. kola (12. augusta o 16,30 hod.): MFK Detva – Tatran VLM Pliešovce, Hliník nad Hronom – MFK Strojár Krupina, Priechod – Slovan Dudince, Šalková - V. Lehota (11. 8. o 19:00), Jasenie – Sásová, Slovenská Ľupča – Medzibrod, Hrochoť - Selce

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Vyrába odevy z ľanovej látky doplnené folklórnymi motívmi

Ľudová umelkyňa zo Zvolena sa živí tým, čo ju baví.

Bývalý slovenský reprezentant Ondrej Debnár: Francúzi vyhrali zaslúžene

Aj keď sa majstrovstvá sveta vo futbale skončili pred pár dňami, stále rezonujú medzi fanúšikmi. Ako ich videl Ondrej Debnár?

Dievčatá „nakupovali“ bez platenia

Polícia pátra po viacerých tínedžerkách.

Užíval si v hoteli, nechal v ňom „sekeru“

Polícia pátra po totožnosti muža podozrivého z trestného činu podvodu.

Pohár MFK Zvolen v malom futbale získali Hriňovčania

Počas druhej júlovej soboty sa vo Zvolene uskutočnil na ihrisku s umelou trávou v areáli MFK Zvolen tretí ročník turnaja v malom futbale O putovný pohár MFK Zvolen.