Zvolen podľahol Skalici

V druhom štvrťfinálovom zápase hokejisti Zvolena neskórovali.

Hokej extraliga štvrťfinále play-off - druhý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - stav série 1:1

Prvá tretina bola charakteristická bojovnosťou a zriedkavými útočnými snahami. Prvú výraznejšiu šancu mohol využiť v 6. min Čurilla, no Lakosil ju zneškodnil. V polovici prvého dejstva mu však pri strele zblízka pomohla žŕdka. Skaličania si vytvárali len málo gólových príležitostí, pretože drvivú väčšinu ich útokov zneškodňovala už v zárodku pozorná hosťujúca obrana.

Po strele Méryho z uhla sa puk dostal na bránkovú čiaru, ale stav sa nemenil. Výrazné gólové príležitosti domácich prišli až v záverečnej päťminútovke prvej tretiny, keď Višňovský a Pálffy prestrelili Trenčanovu bránku počas presilovej hry.

V druhej časti stretnutia už bola hra o čosi rýchlejšia a Skaličania pridali na obrátkach najmä v ofenzíve. Veľkú šancu mal však hosťujúci Ďaloga. Puk po jeho strele preskočil za chrbát Lakosila a tesne minul bránku. Nasledovala presilovka domáceho mužstva, pri ktorej bol Trenčan doslova zasypaný strelami zo všetkých strán.

Skaličania síce neotvorili skóre, ale dokázali, že sa vedia brániť, keď prežili vyše minútové oslabenie o dvoch hráčov bez inkasovania gólu. V 37. min Pálffy obišiel dvoch hráčov, prihral voľnému Školiakovi, a ten presnou strelou do pravého horného rohu dal prvý gól stretnutia. Záverečnú dvojminútovku odohrali Zvolenčania v početnej výhode, no takmer inkasovali, keď sa Vyrúbalík dostal ku strele.

V záverečných 20 minútach pokračovali oba tímy v nasadenom rýchlom tempe, ale útoky sa presadzovali len veľmi ťažko. V 45. min sa uvoľnil M. Jurík, ktorého nebezpečná strela skončila v Lakosilovej lapačke. Vzápätí mal na hokejke druhý skalický gól Pojkar po kombinačnej akcii so Školiakom, no skóroval až Pálffy po akcii Vyrúbalíka. Počas zvyšku stretnutia bola hra vyrovnaná a pri záverečnej power-play hostí Pálffy upravil do prázdnej bránky na konečných 3:0.

Povedali po zápase

Peter Oremus (tréner Skalice): "Bol to dôležitý a kvalitný zápas, v ktorom sa hralo agresívne a s nasadením. Sme radi, že sme vyhrali."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Z môjho pohľadu sa nám v stredu podaril husársky kúsok, som spokojný s výsledkom dvojzápasu na ľade súpera. Skalica dnes vyhrala zaslúžene, pretože bola efektívnejšia a hrala lepšie ako v stredu. K nášmu mužstvu nesmerujú žiadne výčitky, bol to tímový výkon. Žiaľ, boli sme málo efektívni."

Fakty

Góly: 37. R. Školiak (Pálffy), 47. Pálffy (Vyrúbalík), 58. Pálffy (R. Školiak, Vyrúbalík), vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Čurilla (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lauff - Valach, Zvrškovec, 2801 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Pojkar, Kloz, Jankovič, Gula, Křetinský, Jaborník, Srnec - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Holovič, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, T. Mikúš, Klejna - Romančík, Lantoš, Konečný

Zvolen: Trenčan - Ďaloga, Jindra, Hraško, Juraško, M. Vantroba, Ťavoda - Puliš, Brabenec, Čurilla - Marek Slovák, L. Jurík, Otčenáš - P. Zuzin, M. Jurík, Sikela - T. Méry, Fekiač, Ďaloga

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?