Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Zvolen začal play-off výhrou

Zvolenskí hokejisti sa ujali vedenia vo štvrťfinálovej sérii so Skalicou po víťazstve 4:3.

Hokej extraliga play-off - prvý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 3:4 (1:3, 1:1, 1:0) - stav série: 0:1

Prvé stretnutie play-off medzi Skalicou a Zvolenom sa rozbiehalo pomaly. Oba tímy predvádzali skôr opatrnú hru až do presilovej hry Skalice. Domáci tím si dokázal vytvoriť tlak a viacero šancí, na záver nerovnovážneho stavu Lušňák dorážkou otvoril skóre. Odpoveď mohla prísť už o minútu pri presilovej hre Zvolenčanov z hokejky Otčenáša, no vzápätí vyrovnal Puliš po spolupráci s Čurillom.

V 12. min sa domáci opäť ocitli v oslabení, ktoré behom pár sekúnd využil Otčenáš rýchlym gólom, keď sa puk odrazil od Lakosila. Prvý gól pri plnom počte hráčov na ľadovej ploche strelil Otčenáš, keď sa napravo od skalickej brány dostal k puku a prekvapivo vystrelil z otočky. V 17. min skončil puk po akcii skalickej prvej päťky vo zvolenskej bráne, no až tesne po odpískaní faulu Zvolena. Gól teda neplatil.

Druhá tretina začala aktívnejšie, najmä zo strany domácich, no recept na Trenčana našli až v 26. min, keď Pálffy zaviezol puk do tretiny a spoza brány nahral neobsadenému Školiakovi, ktorý znížil na 2:3. Už o pár minút mohla tretia skalická päťka vyrovnať, ale Trenčan dokázal zadržať puk s trochou šťastia na bránkovej čiare.

V ďalšom priebehu hrala Skalica skôr v útlme, obe mužstvá mali problém s rozohrávkou a presnosťou prihrávok. V závere tretiny získali hostia výhodu presilovej hry, pri ktorom Marek Ďaloga vystrelil od modrej čiary a po viacerých tečoch sa puk ocitol za chrbtom Lakosila.

Tretie dejstvo neponúklo spočiatku mnoho hokejových akcií, či gólových šancí. Skaličania sa predviedli kombináciou Holoviča s Kutálkom, či nastrelenou žŕdkou Pálffyho, no inak bola hra skôr ťažkopádna s množstvom chýb. Polovica tretiny priniesla presnú strelu atakovaného Kutálka, ktorý vrátil domácich do zápasu gólom do pravého horného rohu brány.

Skaličania vzápätí mohli ďakovať Lakosilovi, ktorý zneškodnil Brabencove nariadené trestné strieľanie. Zvolenčania bojovali so skalickým celkom v závere o každý puk a snahy najmä domácich končili neúspechom. Záverečná skalická power-play hru zdramatizovala, ale zmenu výsledku nepriniesla.

ico

Hlasy

Povedali po zápase

Peter Oremus (tréner Skalice): "Vstup do zápasu sme nemali dobrý. Celkovo sme dostali až tri góly z presilových hier. Predviedli sme aj málo agresivity. Chceli sme dnes veľmi vyhrať, bohužiaľ, nepodarilo sa to."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Vedeli sme, s kým máme do činenia. Skalica hrala celú sezónu výborne, play-off je však o inom. Zabrali sme ako tím, hrali sme hlavne na brejky, v čom sme boli efektívni. Rozhodla hlavne prvá tretina."

ico

Fakty

Góly: 5. Lušňák (T. Višňovský, Klejna), 26. R. Školiak (Pálffy), 50. Kutálek (Holovič) - 7. Puliš (Čurilla), 12. Otčenáš (L. Jurík), 14. Otčenáš (Marek Slovák), vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky 1:3, rozhodovali: J. Konc, Baluška - Stano, M. Novák, 2688 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Pojkar, Jankovič, Kloz, Gula, Křetinský - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - T. Višňovský, Lušňák, Klejna - Holovič, Konečný, Kutálek

Zvolen: Trenčan - Ďaloga, Jindra, Hraško, Juraško, M. Vantroba, Ťavoda, Zošiak, Šiška - Sikela, M. Jurík, P. Zuzin - Puliš, Brabenec, Čurilla - Marek Slovák, L. Jurík, Otčenáš - T. Méry, Fekiač, Ďaloga