Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Na dosah mala aj najcennejší kov

Zvolenské krasokorčuliarky sa predstavili na ďalších dvoch pretekoch.

V Bratislave sa konali Majstrovstvá Slovenska v krasokorčuľovaní, ktoré sú vrcholným podujatím sezóny a na ktoré sa nominujú len pretekári s najlepšími výsledkami v pretekoch Slovenského pohára. Medzi najlepších krasokorčuliarov na Slovensku sa už tradične nominovali aj pretekári Krasokorčuliarskeho klubu Zvolen.

Kúsok od zlata

O obrovský úspech zvolenskej výpravy sa postarala talentovaná Tamarka Iglárová, ktorá v kategórii Staršie nádeje dievčatá potvrdila rastúcu výkonnosť a po vynikajúcom výkone získala bronzovú medailu. Od najcennejšieho kovu ju pritom delilo iba 0,18 bodu.

Mladšia nádej Patrik Sláva, ktorý absolvoval prvú súťažnú sezónu a korčuľuje iba jeden a pol roka, urobil na začiatku voľnej jazdy chybičky, ktoré ho pripravili o už tradičné 4. miesto v pretekoch Slovenského pohára. Nakoniec obsadil 6. priečku.

Staršia žiačka Sandra Kosová síce zajazdila pekné jazdy, no pády v krátkom programe a vo voľnej jazde sa nakoniec podpísali pod celkové umiestnenie, keď obsadila 13. miesto.

Ďalšie skúsennosti

O cenné medaily bojovali aj reprezentanti Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen, ktorí v Žiline absolvovali v poradí už 31. Veľkú cenu Žiliny – 17. Memoriál Jozefa Lojkoviča, súčasť seriálu Slovenského pohára. V konkurencii 142 pretekárov z celého Slovenska mali Zvolenčania svoje zastúpenie v dvoch z deviatich kategórií.

V pretekoch najmladších krasokorčuliarskych nádejí, takzvanej kategórii Hviezdičiek, obsadila Emília Buchová 5. a Alexandra Vaštíková 24. miesto. Pre mladé Zvolenčanky to boli len druhé preteky.

Na ľade však statočne bojovali mladšie nádeje Barbora Čunderlíková a Dorota Marková. Barbora po svojej voľnej jazde skončila na 13. a Dorota, pre ktorú to bol druhý štart v tejto kategórii, na 22. mieste.

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?