Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Košice si so Zvolenom poradili

Hokejisti majstrovských Košíc zvíťazili na ľade Zvolena a udržali si prvé miesto v tabuľke.

Hokej extraliga 38. kolo: HKm Zvolen - HC Košice 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

ZVOLEN. O niekoľko hráčov oslabení domáci sa pustili do súpera bez rešpektu, už v 5. min mali ideálnu možnosť otvoriť skóre pri dvojnásobnom vylúčení Slimáka. Presilovka im však vôbec nevyšla, takmer nevystrelili na bránku. Ich prvá tutovka prišla až v 9. min, keď sa Síkela rútil sám na Hyláka, puk však poslal vedľa košickej bránky.

O dve minúty išli Zvolenčania do vedenia vďaka obrovskej chybe košického gólmana. Hylák počas presilovky svojho tímu stratil za bránkou puk zmocnil sa ho Slovák a pohodlne zasunul do prázdnej bránky. Úradujúci majster potom zvýšil obrátky a výsledkom jeho aktivity bol vyrovnávajúci gól Zálesáka. Ten dostal presnú prihrávku od Bartoša a zblízka na dvakrát prekonal bezmocného Sáblika.

V prostrednej časti začali aktívnejšie hostia. V 25. min však horelo práve pred ich bránkou. Škvaridlo prihral Trochtovi, ktorý vo vyloženej šanci poslal puk vedľa ľavej žŕdky. Na druhej strane mal obrovskú šancu Slimák, ktorý v 27. min napálil do pravej žŕdky. O dve minúty neskôr bol blízko gólu Zvolenčan Síkela, vo výbornej pozícii však netrafil ideálne puk.

V 31. min išli Košičania do vedenia, keď im stačilo niekoľko sekúnd na využitie presilovky. Na konci učebnicovej akcie bol Dravecký, ktorý zužitkoval pohotovú prihrávku Zálešáka. V 38. min už bolo 1:3, keď tesne po skončení presilovky hostí po vyšachovaní zvolenskej obrany skóroval Spilar.

Ani za nepriaznivého stavu Zvolenčania nezložili zbrane a v poslednej časti sympaticky bojovali o vyrovnanie. Skúsenejší a herne disciplinovaní Košičania si však držali vedenie. V závere mali domáci v presilovke niekoľko sľubných príležitostí na strelenie kontaktného gólu, keďže sa im to nepodarilo, dráma sa nekonala. Víťazstvo Košíc mohol ešte prikrášliť Spilar, ktorý minútu pred koncom nastrelil žŕdku.

Po zápase

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Každá prehra mrzí, aj keď v dnešnom zápase nemôžem hráčom nič vyčítať. Podali dobrý a bojovný výkon. Súper nás ničím neprekvapil, jeho skúsenosť sa prejavila najmä pri presilovkách. My sme naopak naše šance nedokázali využiť."

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Mali sme zlý nástup do zápasu, keď sme urobili niekoľko individuálnych chýb. Súper to však, našťastie, nevyužil. Podarilo sa nám streliť góly a v poslednej tretine sme len dohrávali. Dúfam, že nám strelecká forma vydrží."

(SITA)
HKm Zvolen - HC Košice 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 11. Marek Slovák - 15. Zálešák (P. Bartoš), 31. Dravecký (Zálešák, P. Bartoš), 38. Spilar (S. Gron, M. Novák), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák - Bundil, Tvrdoň, 1989 divákov

Zvolen: Sáblík - Vantroba, Hraško, Marek Ďaloga, J. Mucha, Korhonen, Šiška, Ťavoda, Pokovič - Marek Slovák, Brabenec, V. Baláž - Leskovjanský, M. Trochta, Škvaridlo - Otčenáš, M. Jurík, Síkela - Zuzin, Fekiač, Martin Ďaloga

Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Slimák, M. Novák, Martin Chovan, M. Nagy - P. Bartoš, Zálešák, Dravecký - Spilar, S. Gron, Michel Miklík - Mlynarovič, Pašek, Matúš Chovan - E. Piatak, Jokeľ, Jenčík

(SITA)

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Pohár MFK Zvolen v malom futbale získali Hriňovčania

Počas druhej júlovej soboty sa vo Zvolene uskutočnil na ihrisku s umelou trávou v areáli MFK Zvolen tretí ročník turnaja v malom futbale O putovný pohár MFK Zvolen.

Diskusné fórum: Príspevky našich čitateľov

Populista? Prečo sa angažuje poslanec Košík za zničenie sliačskych minerálnych prameňov?

AD: Obchvat chcú blokovať, no o vlastné kúpele sa nestarajú.

Na zabudnutej trati Zvolen – Šahy vás prevezie Hontiansky expres

V dvoch vlakoch bude zaradený špeciálny párty vozeň so živou hudbou.

Brankárska posila: Do Zvolena prichádza Kanaďan, ktorý chytal aj za New York Rangers

Zvolenčania sa budú aj v nasledujúcej sezóne spoliehať na služby kanadského brankára.