Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Zvládli aj nechutný záver

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenčania zvíťazili na martinskom ľade o jeden gól.

Martin - Zvolen 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Martinčania nastúpili v špeciálnych "snežných" dresoch, ktoré išli po zápase do dražby. V I. tretine im však veľa šťastia nepriniesli. Zvolenčania boli hokejovejší aj efektívnejší. Hostia sa ujali vedenia v 12. min, keď L. Jurík nahodil puk pred Šimka a Otčenášova dorážka otvorila skóre - 0:1. V 16. min zvonila po strele Baláža žŕdka Šimkovej bránky. Záver prvej časti patril domácim, ktorí však úplne prepadli v koncovke. V 17. min sa ocitol Matejka sám pred Sáblíkom, ale neprekonal zvolenského gólmana. O minútu potom zahodil Kriška nemožné, keď netrafil prázdnu bránku.

Začiatok druhej tretiny mali lepší hostia. V 24. min Leskovjanský využil zaváhanie Šimka a posunul Zvolen do dvojgólového vedenia. Martinské "kosačky" sa však ani za tohto stavu "nezadreli", naopak, snažili sa o návrat do boja o víťazstvo. Zahodené príležitosti Galamboša a Šišovského ich mohli mrzieť. V 31. min v závare pred Sáblíkom predsa len znížil Markovič. Gól si dal ešte rozhodca Kubuš "odobriť" videorozhodcom. V závere tejto časti mal vyrovnanie na hokejke Macejka.

Zvolenčania naklonili misky váh na svoju strán v 44. min, keď Vantroba za 17 s potrestal vylúčenie Macejku. Martinský útočník o 77 s odčinil svoju chybu a strelil kontaktný gól. O tri minúty už viedli hostia znova o dva góly po Balážovom zakončení do prázdnej bránky. Záver bol dramatický, Martinčania v presilovke o dvoch hráčov 84 s pred treťou sirénou vykresali Drgoňom ešte iskričku nádeje. Domácim sa napokon nepodarilo vyrovnať, a tak natiahli negatívnu sériu na 8 zápasov bez víťazstva.

Góly: 31. J. Markovič, 45. Macejka (Miroslav Ižvolt, Martin Výborný), 59. Drgoň (Martin Výborný, J. Markovič) - 12. Otčenáš (L. Jurík, V. Baláž), 24. Leskovjanský, 44. Vantroba (Čurilla, Brabenec), 48. V. Baláž (L. Jurík, M. Jurík). Rozhodoval: Kubuš, vylúčení: 5:7, navyše Kriška a Macejka (obaja Martin) 10 + DKZ za údery a zhodenie rukavíc - V. Baláž a Ťavoda (obaja Zvolen) 10 + DKZ za údery a zhodenie rukavíc, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0 - 1300 divákov

HKm: Sáblík - Ťavoda, Marek Ďaloga, Vantroba, Juraško, J. Mucha, Hraško, Korhonen, Lubor Pokovič - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Leskovjanský, M. Jurík, Síkela

Jozef Škrak (tréner Zvolena): „Celý zápas sme boli hokejovejším, lepším mužstvom. Súpera sme prestrieľali a zaslúžene sme vyhrali. Mrzí ma posledných päť minúť, keď sa domáci nefér zákrokmi burcovaní striedačkou a trénermi snažili zvrátiť vývoj zápasu.“

Ostatné výsledky 31. kola: Trenčín – Poprad 0:2, Skalica – Nitra 4:5 pp, B. Bystrica - Bratislava 1:2, Košice – Žilina 6:1

10. Nitra 32 5 5 2 20 80:119 27

Program 32. kola (štvrtok, 22.december): Zvolen – Skalica (18,00 hod.), Košice – Poprad 2:3 (18. 12.), Žilina - B. Bystrica, Bratislava – Martin, Nitra - Trenčín