Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Zvolen prvý raz zdolal Trenčín

Tréner hosťujúcich hokejistov Gregor tvrdí, že aj napriek prehre boli v dvoch druhých tretinách lepším mužstvom.

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 24. kolo: HKm Zvolen - Dukla Trenčín 3:0

ZVOLEN. Vo Zvolene sa hral hokej v komornej atmosfére. Domáci vyvinuli enormné úsilie poraziť Trenčanov po prvýkrát v tejto sezóne, ale v prvej tretine mohli ako prví otvoriť skóre hostia, ktorí dobre zahrali v 6. min presilovku, no Tybor najprv tečoval puk do betónu brankára Škrečka a následne mieril do žŕdky. O minútu neskôr sa domácim naskytlo prečíslenie, ale Brabenec pokazil prihrávku na Čurillu.

V 9. min sa po Balážovej aktivite spoza bránky dostal puk náhodne Leskovjanskému, ale ten zoči - voči Kováčovi neuspel. V polovici prvej tretiny ešte pohrozili hostia, keď Mikula z pravej strany poslal puk pred bránku, kde ho šikovne tečoval A. Šťastný, ale Škrečka neprekonal. Zaujímavá bola aj presilovka Zvolena v závere úvodnej časti hry, domáci si vytvorili tlak, gólman hostí sa nenudil, ale držal čisté konto aj po šanci L. Juríka zblízka.

V druhej tretine to bol najprv opäť kapitán Jurík, ktorý mohol Zvolenčanom spôsobiť radosť, dostal sa do voľného priestoru v 28. min, no recept na Kováča nenašiel. O minútu neskôr sa v čistej šanci nepresadil Leskovjanský fauloval ho Tybor, rozhodca D. Konc nariadil trestné strieľanie, ktoré postihnutý hokejista HKM premenil - 1:0.

Hostia potom ožili, ale nevedeli prekonať Škrečka. Sojčík mieril v presilovke zblízka do neho a brankár Zvolena ustál aj dve početné výhody Trenčína po sebe, ako i 15-sekundové oslabenie o dvoch hráčov. V 37. min však vyrobil chybu, po ktorej Mikula poslal puk Sojčíkovi, no ten nezakončil najlepšie a Škrečko sa už stihol vrátiť medzi žrde. V 38. min to skúšal Melichárek, ale zvolenský gólman napokon zachytil puk medzi betónmi.

Na ľade bojuje o puk Martin Filo z Trenčína, Peter Zuzin zo Zvolena a Erik Bednár z Trenčína. FOTO: SITA

V tretej tretine Zvolenčania zvýšili vedenie v presilovej hre, keď Juraško strieľal od modrej a Marek Slovák dostal vyrazený puk cez hokejku Kováča za čiaru. O dve minúty neskôr si mohol trenčianskeho brankára vychutnať z blízka Brabenec, ale neuspel. V 51. min. sa po peknej individuálnej akcii z pravej strany presadil Zuzin, ale na Kováčovej svätyni zvonila iba žŕdka. Najväčšiu šancu mal Filo, ktorý po Melichárkovej prihrávke netrafil prázdnu bránu Zvolena. V závere hrali Trenčania power-play. Leskovjanský síce nedal puk do prázdnej bránky, ale L. Juríkovi sa to podarilo a stanovil na konečných 3:0.

Po zápase

Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Bol to zápas ako doposiaľ každý s Trenčínom. Boj o každý centimeter ľadu. Z nášho pohľadu bola prvá tretina lepšia, druhá však jasne vyznela pre Trenčín a v tretej si až za stavu 2:0 hostia vytvorili územnú prevahu, vyvíjali aktivitu, ale my sme sa viac zamerali na defenzívu. Tretím gólom do prázdnej bránky sme si víťazstvo potvrdili. Zápas však nebol jednoduchý. Hlavný rozdiel bol v tom, že my sme strelili góly a súper nie. Sme šťastní, že máme tri body."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Ukázalo sa, že zápas sa hrá na góly a nie na šance. Paradoxne v prvej tretine, keď bol Zvolen lepší, sme to uhrali na 0:0 a bez skromnosti poviem, že v druhej a tretej tretine sme boli lepším mužstvom. Škoda, lebo sme mali viac príležitostí na strelenie gólu. Oba úvodné góly sme inkasovali po zbytočných fauloch s hokejkou a tretí v hre bez brankára. Moje mužstvo neodohralo zlý zápas, aby odchádzalo po takomto výsledku bez bodu."

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 29. Leskovjanský (trest. strieľanie), 45. Marek Slovák (Juraško, Vantroba), 60. L. Jurík (Otčenáš, V. Baláž), vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Korhonen (Zvolen) 10 min, nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Šefčík, Výleta, 1603 divákov