Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

O víťazstve „v hodine dvanástej“ rozhodol Baláž

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenčania v dohrávke 9. kola zdolali na domácom ľade bratislavský Slovan v samom závere.

Zvolen - Bratislava 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Vo Zvolene sa hral rýchly, no viac bojovný hokej. Oba tímy sa skôr zamerali na taktiku a v prvej tretine videli diváci málo príležitostí. Už v prvej minúte sa dostal do dobrej šance Šachrajčuk, ale neprekonal Galbraitha v bránke Slovana. Na opačnej strane hrozil najmä Šatanov útok, zvolenská obrana na čele so Škrečkom však pracovala spoľahlivo. Ani gólman belasých sa nedal prekvapiť v 11. minúte pri zadovke Škvaridla. Slovan ešte pohrozil o dve minúty neskôr nebezpečným tečom Skokana.

V druhej tretine pribudlo viac vzruchu, šance mali najmä hostia, v 23. minúte Bakoš preveril Škrečka, no nebezpečnejšia bola dorážka Bulíka. O minútu neskôr mohol po strele Buca skórovať z dorážky aj M. Bartánus. Zvolen kontroval o niekoľko sekúnd neskôr, keď sa Otčenáš preštrikoval až pred Galbraitha, ale zoči-voči neprekonal dánskeho gólmana. Po polovici zápasu boli nebezpečné aj presilovky oboch tímov, hrozili najmä Švárny, Kukumberg a Baláž, no brankári si držali čisté konto. V 35. minúte boli blízko ku gólu Šatan s Kukumbergom, ale z dvoch-troch metrov neprekonali Škrečka.

Aj na začiatku tretej tretiny sa dostali slovanisti do veľkej príležitosti, keď v 42. min. mal pred sebou Balej úplne odkrytú bránku, ale Škrečko v poslednej možnej chvíli vytiahol zákrok ako z "ríše snov". V 44. min "zaváňala" gólom spolupráca Baláža s Leskovjanským, no proti bol Galbraith. Potom mali hostia tri presilovky po sebe a Škrečka poriadne rozohriali, gól však nepadol. Zvolenčania taktiež nevyužili dvojminútovú presilovku a následne už štvrtú v poradí v záverečnej časti opäť nevyužil Slovan. V 58. min. poslal Škvaridlo ideálnu prihrávku spoza brány na Čurillu, ktorý sám z dvoch metrov neprekonal gólmana hostí. Veľká dráma prišla v úplnom závere, keď mali početnú výhodu domáci hokejisti a sedem sekúnd pred klaksónom prestrelil defenzívu i brankára Slovana strelou po ľade spoza kruhov V. Baláž - 1:0

Gól: 60. V. Baláž (L. Jurík, Leskovianský). Rozhodovali: Műllner, D. Konc, vylúčení: 6:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 - 2430 divákov

HKm: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ťavoda, Korhonen, Hraško, Zošiak, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - Čurilla, M. Jurík, Škvaridlo - Otčenáš, Síkela, Zuzin

Slovan: Galbraith - Bohunický, Dobroň, Švarný, Jass, I. Ďatelinka, P. Frűhauf - L. Hudáček, Kukumberg, Preisinger - D. Skokan, Macho, Šatan - M. Bakoš, Bulík, Balej - J. Cíger, Buc, M. Bartánus