Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Zvolen pokračuje vo víťaznej sérii

Hokejisti vyhrali nad mužstvom Martina, zo zápasu si odnášajú tri body.

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 13. kolo: MHC Mountfield Martin - HKm Zvolen 1:4

V prvej tretine zaujala iba gólová strela Baláža v 4. min, ktorá dostala hosťujúcich Zvolenčanov do vedenia. Priemernému hokeju chýbali na oboch stranách súvislejšie kombinácie i častejšia streľba. Martinčanom nevychádzali presilovky. Od 7. min mali 86-sekundúvú výhodu o dvoch hráčov, ale počas nej pozorného brankára Škrečka riadne neohrozili.

V druhej časti zlepšili "kosačky" pohyb. V 26. min najskôr nepochodil Galamboš, ale vzápätí Škoda lišiacky nahodil puk spoza bránky a ten sa od Škrečkovho betónu odrazil do siete - 1:1. O tri minúty prešiel Zuzin domácou obranou ako tank a opäť vrátil Zvolenu jednogólový náskok. V 37. min hrali aj hostia presilovku piatich proti trom a dali v nej Martinčanom lekciu, ako si treba počínať pri takejto výhode: 7 sekúnd stačilo Brabencovi na to, aby poslal Zvolen do dvojgólového trháku - 1:3.

V záverečnej tretine sa domáci snažili o návrat do zápasu, ale favorizovaní hostia si svoje vedenia pozorne strážili. Rozhodujúci moment prišiel v 49. min, keď Jurík pridal gólovú poistku pre Zvolen. Následne sa už iba dohrávalo, Martinčania prehrali piaty domáci zápas v rade.

Po zápase

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Po katastrofálnej prvej tretine sme hráčov počas prestávky vyburcovali. Potom sme mali niekoľko svetlých momentov a podarilo sa nám aj vyrovnať. Rozhodli naše chyby, po ktorých sa súper dostal do dvojgólového vedenia. Naďalej sa trápime v koncovke. Mali sme niekoľko šancí, ale streliť gól je našim veľkým problémom."

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Mali sme obavu, ako zvládneme v Martine rolu favorita. Domáci nás dostali v presilovkách pod tlak. Ubránili sme sa aj vďaka brankárovi Škrečkovi. Sme v psychickej pohode - hráči sa presvedčili, že dokážu zdolať každé mužstvo. Je to vidieť aj na našom sebavedomí a dnes sme boli aj efektívni v koncovke."

Fakty

MHC Mountfield Martin - HKm Zvolen 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 26. Škoda (J. Markovič) - 4. V. Baláž (L. Jurík), 29. Zuzin (Ťavoda, Šiška), 37. Brabenec (Vantroba, Ďaloga), 49. L. Jurík (V. Baláž), vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mullner - Stano, Brath, 1187 divákov

Martin: M. Šimko - L. Kozák, I. Rúfus, Drgoň, Hriňa, Zukal, M. Výborný, Tupý, Brcko - J. Markovič, Škoda, Važan - Macejka, Galamboš, Kriška - Themár, Zeliska, Škumát - Šišovský, Vartovník, Mir. Ižvolt

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, L. Pokovič, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, M. Čurilla - Otčenáš, M. Jurík, Škvaridlo - Zuzin, Puliš, Méry

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?