Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Zvolen pokračuje vo víťaznej sérii

Hokejisti vyhrali nad mužstvom Martina, zo zápasu si odnášajú tri body.

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 13. kolo: MHC Mountfield Martin - HKm Zvolen 1:4

V prvej tretine zaujala iba gólová strela Baláža v 4. min, ktorá dostala hosťujúcich Zvolenčanov do vedenia. Priemernému hokeju chýbali na oboch stranách súvislejšie kombinácie i častejšia streľba. Martinčanom nevychádzali presilovky. Od 7. min mali 86-sekundúvú výhodu o dvoch hráčov, ale počas nej pozorného brankára Škrečka riadne neohrozili.

V druhej časti zlepšili "kosačky" pohyb. V 26. min najskôr nepochodil Galamboš, ale vzápätí Škoda lišiacky nahodil puk spoza bránky a ten sa od Škrečkovho betónu odrazil do siete - 1:1. O tri minúty prešiel Zuzin domácou obranou ako tank a opäť vrátil Zvolenu jednogólový náskok. V 37. min hrali aj hostia presilovku piatich proti trom a dali v nej Martinčanom lekciu, ako si treba počínať pri takejto výhode: 7 sekúnd stačilo Brabencovi na to, aby poslal Zvolen do dvojgólového trháku - 1:3.

V záverečnej tretine sa domáci snažili o návrat do zápasu, ale favorizovaní hostia si svoje vedenia pozorne strážili. Rozhodujúci moment prišiel v 49. min, keď Jurík pridal gólovú poistku pre Zvolen. Následne sa už iba dohrávalo, Martinčania prehrali piaty domáci zápas v rade.

Po zápase

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Po katastrofálnej prvej tretine sme hráčov počas prestávky vyburcovali. Potom sme mali niekoľko svetlých momentov a podarilo sa nám aj vyrovnať. Rozhodli naše chyby, po ktorých sa súper dostal do dvojgólového vedenia. Naďalej sa trápime v koncovke. Mali sme niekoľko šancí, ale streliť gól je našim veľkým problémom."

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Mali sme obavu, ako zvládneme v Martine rolu favorita. Domáci nás dostali v presilovkách pod tlak. Ubránili sme sa aj vďaka brankárovi Škrečkovi. Sme v psychickej pohode - hráči sa presvedčili, že dokážu zdolať každé mužstvo. Je to vidieť aj na našom sebavedomí a dnes sme boli aj efektívni v koncovke."

Fakty

MHC Mountfield Martin - HKm Zvolen 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 26. Škoda (J. Markovič) - 4. V. Baláž (L. Jurík), 29. Zuzin (Ťavoda, Šiška), 37. Brabenec (Vantroba, Ďaloga), 49. L. Jurík (V. Baláž), vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mullner - Stano, Brath, 1187 divákov

Martin: M. Šimko - L. Kozák, I. Rúfus, Drgoň, Hriňa, Zukal, M. Výborný, Tupý, Brcko - J. Markovič, Škoda, Važan - Macejka, Galamboš, Kriška - Themár, Zeliska, Škumát - Šišovský, Vartovník, Mir. Ižvolt

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, L. Pokovič, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, M. Čurilla - Otčenáš, M. Jurík, Škvaridlo - Zuzin, Puliš, Méry