Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Nezvládnuté minúty stáli Zvolen bodový zisk

FUTBAL 3. LIGA VÝCHOD: Stretnutie ako na hojdačke lepšie zvládli domáci hráči.

Vranov n/Topľou - Zvolen 4:2

Už v 3. min. otvoril šťastne skóre stretnutia Streňo, aby o dve minúty neskôr ten istý hráč zvýšil na 2:0 pre domácich. Hostia sa však rýchlo otriasli a boli nebezpečnejší. V 26. min. po rýchlej kombinačnej akcii sa k lopte dostal Bobor a znížil na rozdiel gólu. V ďalšom priebehu bolo rušno pred oboma bránami, no z gólu sa tešili Zvolenčania. V 43. min. vymysleli peknú kombinačnú akciu, na ktorej konci bol opäť Bobor – 2:2.

V druhom dejstve začali lepšie hostia, no gólovo udreli domáci. Nabiehajúci Streňo podstrelil vybiehajúceho Vreštiaka a zavŕšil tak svoj hetrik. Hráči Zvolena sa ani poriadne nestačili spamätať a o dve minúty zvýšil vedenie Vranova na rozdiel dvoch gólov Šamo. V snahe urobiť ešte niečo s výsledkom hostia pridali v nasadení, no strely Tyčiaka, Debnára a Pipíšku končili mimo domácej brány.

V 73. min. mohli pridať výsledkovú poistku domáci, Vreštiak však bravúrne vytlačil loptu na roh. Do konca stretnutia potom MFK neuspel ani po strelách Pipíšku, Debnára, hlavičke Paraja, no a Boborovi chýbali k hetriku len milimetre.

Polčas: 2:2, góly: 3., 5., 61. Streňo, 63. Šamo - 26. a 43. Bobor, ŽK: Lietava, Pipíška, Tyčiak (všetci Zvolen),  Stretnutie pred 400 divákmi rozhodoval Mojsej

MFK: Vreštiak – Kubinec, Debnár, Vrbiniak, Vurčík, Lietava (66. Horniak), Pipíška, Tyčiak (81. Sýkora), Paraj, Želiezka (77. Šuška), Bobor. Tréner: Viliam Ilko

Slovo trénera

Viliam Ilko (tréner MFK): „Zaspali sme úvod zápasu a museli tak doťahovať náskok domácich. To sa nám podarilo, no ďalšie chyby v koncentrácii nás v rozmedzí dvoch minút pripravili aj o možnosť získať čo i len o bod.“

Okamih zápasu

V rozpätí 61. a 63. min. streli domáci futbalisti dva góly, čím zvýšili svoj náskok na 4:2. Definitívne tak zobrali Zvolenčanom vietor z plachiet a ako sa ukázalo neskôr, aj možnosť získať čo i len bod.

Postava zápasu

Najväčšiu pozornosť pútali strelci. Kým domáci Streňo dosiahol hetrik, hosťujúci Bobor dal "len" dva góly. Aktívny zvolenský hrot, ktorý mal na dosah aj tretí zásah, si aj preto zaslúži honor postavy zápasu.

Ostatné výsledky 10. kola: Stará Ľubovňa – Ružiná 0:2, Lipany – Dukla Banská Bystrica B 4:1, Námestovo – Trebišov 3:0, Spišská Nová Ves – Moldava nad Bodvou B 3:4, Kremnička – MFK Košice B 1:3, Poprad – Lokomotíva Košice 0:0, Prešov juniori - Bardejov 0:3

Program 11. kola (8. 10. o 15,30 hod.): MFK Lokomotíva Zvolen - Prešov juniori, Lokomotíva Košice - Vranov nad Topľou, MFK Košice B – Poprad, Moldava nad Bodvou B – Kremnička, Trebišov – Spišská Nová Ves, Dukla Banská Bystrica B – Námestovo, Ružiná – Lipany, Dolná Ždaňa – St. Ľubovňa