Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Úradoval aj Pálffy

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenskí hokejisti tentokrát neuspeli na ľade Skalice.

Skalica - Zvolen 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Úspešnejšie vstúpili do duelu domáci hokejisti, keď v 5. min. otvoril skóre Hruška. Ďalší priebeh prvej tretiny poznačilo niekoľko vylúčení hostí, no zverenci tréner Oremusa ich nedokázali potrestať gólom. V 18. min. si vypracoval veľkú šancu Šátek, ale jeho blafák zneškodnil gólman Škrečko. Po prestávke si Zvolen vytvoril súvislejší tlak, no v 24. min. schladil aktivitu hostí Obdržálek, ktorého pokus s prispením zvolenskej obrany skončil v bránke - 2:0. Pri vylúčení Ťavodu získala Skalica už trojgóové vedenie, keď sa do streleckej listiny zapísal v 32. min. Šmach tečom tvrdej strely Vyrúbalíka od modrej čiary. Hostia sa vrátili do duelu rovnako presilovkovým gólom, L. Jurík zakončil kombinačnú akciu Muchu s Balážom. V tretej. tretine zvyšoval už na 4:1 skúsený Pálffy, ktorý v oslabení využil vynikajúcu prihrávku R. Školiaka. Skaličania mali aj ďalšie príležitosti skórovať, ale Zvolen už neinkasoval.

Góly: 4. J. Hruška (R. Školiak, Pálffy), 24. Obdržálek (Lušňák, Lakosil), 32. Šmach (Vyrúbalík, Pálffy), 43. Pálffy (R. Školiak) - 36. L. Jurík (J. Mucha, V. Baláž). Rozhodoval: Goga, vylúčení: 6:6, navyše Pálffy (Skalica) 10 NSP, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0 - 1852 divákov

HKm: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Vantroba, Ťavoda, Šiška - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Méry, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Síkela, Huňady, Leskovjanský

Ostatné výsledky 5. kola: Košice – Poprad 1:4, B. Bystrica – Žilina (po uzávierke), Martin - Bratislava 2:8, Trenčín - Nitra 2:0

Program - 6. kolo (piatok, 30. september): Zvolen - Trenčín (17,00 hod.), Poprad - Nitra, Skalica - Bratislava, Žilina – Martin, Košice - B. Bystrica, SR 20 - Košice (29. 9.), 7. kolo (nedeľa, 2. október): Nitra - Zvolen (17,00 hod.), B. Bystrica – Poprad, Martin – Košice, Skalica – Žilina, Trenčín - Bratislava