Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Víťazstvo Pliešoviec, v derby uspel Strojár

FUTBAL 5. LIGA: V derby stretnutí ťahali za dlhší koniec povrazu domáci Krupinčania.

Cez víkend bolo na programe prvé tohtosezónne regionálne derby, o ktoré sa postarali futbalisti Strojára Krupina a MFK Detva. Výhodu domáceho prostredia mali Krupinčania, ktorí boli zvýhodnení aj o fakt, že ich súper mal v nohách predohrávaný duel 8. kola, v ktorom na svojom ihrisku privítal protivníka zo Slovenskej Ľupče. Nováčik súťaže podal proti lídrovi súťaže výborný výkon a úplne zaslúžene zvíťazil rozdielom triedy 4:1.

V nedeľu to však bol úplne iný zápas, navrch tentokrát mali skúsenejší Krupinčania, ktorý Podpoľancov zdolali taktiež 4:1. O zaujímavý zápas sa však pričinili aj hosťujúci hráči, ktorých zlomila nešťastná desaťminútovka v závere.

Víťazstvo zaknihovali aj futbalisti Pliešoviec, ktorí na domácom ihrisku zdolali nevyspytateľného súpera z Hodruše-Hámrov 5:1.

Pliešovce – Hodruša-Hámre 5:1 (2:1)

Hostia sa prekvapujúco a veľmi rýchlo, po chybe domáceho brankára, ujali vedenia. V ďalšom priebehu však už dominovali domáci futbalisti, ktorý ešte do polčasu otočili skóre vo svoj prospech. Po zmene strán Tatran svoj náskok zvýšil, pričom vyhrať mohol aj výraznejším rozdielom.

Góly: 30. a 54. Kocka, 47. a 89. B. Farkaš, 40. Konôpka – 7. Gulaša

ŽK: 1 – 1

Pred 180 divákmi rozhodoval Havran.

TATRAN: Duľa – Raniak (80. P. Farkaš), Šimkovič (75. Šarak), Paľovič, Konôpka, Kocka, Danko (67. Pechovský), Černický, Chromý, Mihál, B. Farkaš. Tréner: Jozef Hrdlička

Krupina – Detva 4:1 (1:0)

V derby stretnutí začali lepšie domáci, ktorí sa už v 7. min. ujali vedenia. Potom však bola hra vyrovnaná, pričom v permanencii bol najmä stred poľa. Hosťom pre zmenu vyšiel nástup do druhého polčasu, keď hneď v úvode vyrovnal Bambura. Vyrovnaný zápas sa zlomil príchodom domáceho Cibuľu, ktorý v 73. min. strelil vedúci gól a o štyri minúty pripravil ďalší pre P. Vilhana. Rezignáciu hostí potrestal zakrátko aj Tóth, takže z pomerne jasného víťazstva sa tešili Krupinčania.

Góly: 7. Meľaga, 73. Cibuľa, 77. P. Vilhan, 81. Tóth – 46. Bambura

ŽK: 1 – 3

Pred 150 divákmi rozhodoval Melicher.

STROJÁR: Matúš – Stanko, Sásik, Vaškor (79. Jombík), Strhársky (63. Cibuľa), Dendiš, J. Ďurajka (76. P. Kindernaj), P. Vilhan, Selecký, Tóth, Meľaga. Tréner: Ján Vaškor

MFK: Strečko – Sáňka, Golian (46. Krnáč), Kalný, Rapčan, Škopík, Bambura, Lapin (63. Balko), Purdek, Ľupták, Hanes. Tréner: Ján Paulišin

Ostatné výsledky 5. kola: Hrochoť – Šalková 2:2, Žarnovica – Repište nenahlásili, Sásová – Priechod 0:4, Selce – Lutila 2:2, Sl. Ľupča - Medzibrod 2:0

14. Hodruša 5 0 2 3 5:15 2

Program 6. kola (11. septembra o 15,30 hod.): MFK Detva – Tatran Pliešovce, Priechod – Strojár Krupina, Šalková - Medzibrod (10. 9.), Lutila - Sl. Ľupča, Hodruša – Selce, Repište – Sásová, Hrochoť - Žarnovica