Po krátkej letnej prestávke sa opäť naplno rozbehol futbalový kolotoč. Ako prví v našom regióne do bojov o majstrovské body vstúpili futbalisti MFL Lokomotíva Zvolen, ktorí po novom pôsobia v 3. lige skupina Východ (v minulej sezóne 2. liga skupina Východ, pozn. autora).
Zverenci staronového trénera Viliama Ilka, ktorý počas letnej prestávky pri kormidle MFK vystriedal Milana Albrechta, zvíťazili vo svojej súťažnej premiére sezóny 2011/2012 na domácom trávniku nad značne posilnenou rezervou Dukly Banská Bystrica 1:0.
Počas uplynulého víkendu sa na dobrý zvolenský štart snažili nadviazať aj ďalší reprezentanti nášho regiónu. Prvým kolom sa totiž rozbehla 4. liga skupina Juh, v ktorej nás reprezentuje Prameň Kováčová, 5. liga skupina C, v ktorej zásluhou Tatrana Pliešovce, Strojára Krupina a MFK Detva máme po dlhšom čase opäť trojčlenné zastúpenie, ale aj oblastné súťaže v rámci ObFZ vo Zvolene.
Samozrejme, zabudnúť nesmieme ani na mládežníkov, ktorých tak isto čakajú náročné a dramatické boje o dôležité majstrovské body.
Aby priaznivci futbalu získali čo najlepší prehľad o dianí v jesennej časti sezóny 2011/2012, ponúkame im Kompas fanúšika. Snáď aj vďaka nemu návštevy na štadiónoch či ihriskách budú len rásť a futbal bude všetkým prinášať radosť. V rukách (či nohách?) to ale majú najmä futbalisti, ktorí svojím umením a výkonmi musia o priazeň fanúšika bojovať týždeň čo týždeň. Páni, nech sa vám teda darí čo najviac!
3. liga Východ
Účastníci súťažného ročníka 2011/2012: Sp. N. Ves, Kremnička, Námestovo, Poprad, Lipany, Vranov n/T, St. Ľubovňa, Prešov jun., D. Ždaňa, Bardejov, Ružiná, MFK Lokomotíva Zvolen, Dukla BB B, Lok. Košice, Trebišov, MFK Košice B, Moldava n/B B
1. kolo (30. 7.):
Sp. N. Ves - voľno
Kremnička - Námestovo
Poprad - Lipany
Vranov n/T – St. Ľubovňa
Prešov jun. – D. Ždaňa
Bardejov - Ružiná
Zvolen – Dukla BB B
Lok. Košice - Trebišov
Košice B - Moldava n/B B
2. kolo (6. 8.):
Moldava n/B B - voľno
Trebišov - Košice B
Dukla BB B – Lok. Košice
Ružiná - Zvolen
D. Ždaňa - Bardejov
St. Ľubovňa - Prešov jun.
Lipany - Vranov n/T
Námestovo - Poprad
Sp. N. Ves - Kremnička
3. kolo (13. 8.):
Kremnička - voľno
Poprad – Sp. N. Ves
Vranov n/T - Námestovo
Prešov jun. - Lipany
Bardejov – St. Ľubovňa
Zvolen – D. Ždaňa
Lok. Košice - Ružiná
Košice B – Dukla BB B
Moldava n/B B - Trebišov
4. kolo (20. 8.):
Trebišov - voľno
Dukla BB B - Moldava n/B B
Ružiná - Košice B
D. Ždaňa – Lok. Košice
St. Ľubovňa - Zvolen
Lipany - Bardejov
Námestovo - Prešov jun.
Sp. N. Ves - Vranov n/T
Kremnička - Poprad
5. kolo (27. 8.):
Poprad - voľno
Vranov n/T - Kremnička
Prešov jun. – Sp. N. Ves
Bardejov - Námestovo
Zvolen - Lipany
Lok. Košice – St. Ľubovňa
Košice B – D. Ždaňa
Moldava n/B B - Ružiná
Trebišov – Dukla BB B
6. kolo (3. 9.):
Dukla BB B - voľno
Ružiná - Trebišov
D. Ždaňa - Moldava n/B B
St. Ľubovňa - Košice B
Lipany – Lok. Košice
Námestovo - Zvolen
Sp. N. Ves - Bardejov
Kremnička - Prešov jun.
Poprad - Vranov n/T
7. kolo (10. 9.):
Vranov n/T - voľno
Prešov jun. - Poprad
Bardejov - Kremnička
Zvolen – Sp. N. Ves
Lok. Košice - Námestovo
Košice B - Lipany
Moldava n/B B – St. Ľubovňa
Trebišov – D. Ždaňa
Dukla BB B - Ružiná
8. kolo (17. 9.):
Ružiná - voľno
D. Ždaňa – Dukla BB B
St. Ľubovňa - Trebišov
Lipany - Moldava n/B B
Námestovo - Košice B
Sp. N. Ves – Lok. Košice
Kremnička - Zvolen
Poprad - Bardejov
Vranov n/T - Prešov jun.
9. kolo (24. 9.):
Prešov jun. - voľno
Bardejov - Vranov n/T
Zvolen - Poprad
L. Košice - Kremnička
Košice B – Sp. N. Ves
Moldava n/B B - Námestovo
Trebišov - Lipany
Dukla BB B – St. Ľubovňa
Ružiná - Dolná Ždaňa
10. kolo (1. 10.):
D. Ždaňa - voľno
St. Ľubovňa - Ružiná
Lipany – Dukla BB B
Námestovo - Trebišov
Sp. N. Ves - Moldava n/B B
Kremnička - Košice B
Poprad – Lok. Košice
Vranov n/T - Zvolen
Prešov jun. - Bardejov
11. kolo (8. 10.):
Bardejov - voľno
Zvolen - Prešov jun.
Lok. Košice - Vranov n/T
Košice B - Poprad
Moldava n/B B - Kremnička
Trebišov – Sp. N. Ves
Dukla BB B - Námestovo
Ružiná - Lipany
D. Ždaňa – St. Ľubovňa
12. kolo (15. 10.):
St. Ľubovňa - voľno
Lipany – D. Ždaňa
Námestovo - Ružiná
Sp. N. Ves – Dukla BB B
Kremnička - Trebišov
Poprad - Moldava n/B B
Vranov n/T - Košice B
Prešov jun. – Lok. Košice
Bardejov - Zvolen
13. kolo (22. 10.):
Zvolen - voľno
Lok. Košice - Bardejov
Košice B - Prešov jun.
Moldava n/B B - Vranov n/T
Trebišov - Poprad
Dukla BB B - Kremnička
Ružiná – Sp. N. Ves
D. Ždaňa - Námestovo
St. Ľubovňa - Lipany
14. kolo (29. 10.):
Lipany - voľno
Námestovo – St. Ľubovňa
Sp. N. Ves – D. Ždaňa
Kremnička - Ružiná
Poprad – Dukla BB B
Vranov n/T - Trebišov
Prešov jun. - Moldava n/B B
Bardejov - Košice B
Zvolen – Lok. Košice
15. kolo (5. 11.):
Lok. Košice - voľno
Košice B - Zvolen
Moldava n/B B - Bardejov
Trebišov - Prešov jun.
Dukla BB B - Vranov n/T
Ružiná - Poprad
D. Ždaňa - Kremnička
St. Ľubovňa – Sp. N. Ves
Lipany - Námestovo
16. kolo (20. 9.):
Námestovo - voľno
Sp. N. Ves - Lipany
Kremnička – St. Ľubovňa
Poprad – D. Ždaňa
Vranov n/T - Ružiná
Prešov jun. – Dukla BB B
Bardejov - Trebišov
Zvolen - Moldava n/B B
Lok. Košice - Košice B
17. kolo (12. 10.):
Košice B - voľno
Moldava n/B B – Lok. Košice
Trebišov - Zvolen
Dukla BB B - Bardejov
Ružiná - Prešov jun.
D. Ždaňa - Vranov n/T
St. Ľubovňa - Poprad
Lipany - Kremnička
Námestovo – Sp. N. Ves
(časy zápasov neboli zverejnené)
Zdroj: SFZ