KRIVÁŇ. Priaznivci športu v obci sa tento rok potešia. Projekt viacúčelového ihriska je pripravený, tak ako aj peniaze naň – celkovo viac ako 47-tisíc eur. „Niečo musíme dofinancovať z vlastných prostriedkov," povedal starosta Kriváňa Imrich Paľko. „Je to najmä pre mládež. Tá v súčasnosti veľmi nemá kde tráviť svoj voľný čas. Klub mladých zanikol už dávnejšie, nikto sa o to nestaral a priestory dnes využíva Jednota dôchodcov. Máme ešte aj ďalší voľný priestor, kde by sa mladí mohli stretávať. Keby bol zo strany mládeže záujem, mohli by ho využívať."
S budovaním viacúčelového ihriska začnú hneď, ako to počasie dovolí, ukončiť by ho mali ešte do leta. „Jeho vybudovanie nie je náročné. Keď je pripravený spevnený základ, firma už iba všetko namontuje," dodal starosta. Ihrisko bude mať samostatné oplotenie, na nové športovisko bude dozerať hospodár futbalového klubu. „Je to veľká investícia, nemôžeme to nechať zničiť. Musí to mať svoj prevádzkový poriadok," doplnil Paľko. V okolí ihriska vznikne tiež oddychová zóna s detským ihriskom a altánkom.
Okrem ihriska musí obec riešiť najmä havarijný stav kanalizácie, ktorá pri väčších dažďoch nestíha odviesť všetku vodu. Tá pravidelne vytápa niektoré rodinné domy. Obec oslovila tri firmy, tie všetko prekontrolujú a navrhnú riešenie.
Cesta do Nôtov, kde pribudlo päť nových domov, potrebuje tiež opravu. Nemá asfaltový povrch a keďže sa tu ešte budú robiť ďalšie práce, pri ktorých by sa cesta zničila, riešenie vidí starosta aspoň v panelovej ceste.
Aby zabránili vyplavovaniu ciest, ktoré nie sú vyasfaltované, chcú na nich urobiť betónové odrážky. „Podobne to má riešené Hriňova, rovnaké odrážky sú tiež na niektorých cestách v Korytárkach," dodal starosta.
Ďalšou nutnou investíciou je oprava poškodeného mosta v lokalite U Svrčkov, ktorý zničila voda.
Autor: ms