Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Zvolen zvýšil stav série na 2:3

Rozhodli samostatné nájazdy a dva góly Zvolenčanov, Baláža a Škvaridlu.

Hokej-play off: HC'05 B. Bystrica - HKM Zvolen 1:2 sn v 5. štvrťfinále

Už v piatom štvrťfinále si v derby mohli navzájom na seba obe mužstvá ťažko niečo nové vymyslieť, aj preto po dvoch tretinách svietili na ukazovateli skóre dve nuly. Na ľade sa hráči pretláčali, získavali centimetre, aby vzápätí stratili metre. Z pozornej defenzívy vystreľovali do protiútokov a z nich sa aj zrodili najväčšie dve šance.

V 12. min zblízka domáci Kútny prestrelil bránku a v 25. Barinka sa sám rútil na bránku Šimonoviča, neprekonal ho a Kubkova záchranárska páka mohla vzápätí skončiť aj vlastným gólom. Bystričania prestrieľali súpera, viackrát sa pokúšali o šťastie, no čisté možnosti po hokejových kombináciách si nevypracovali. Na oboch stranách nepriestrelní brankári si vcelku vždy poľahky poradili so strelami, v 3. min Cuník delovkou trafil rameno Škrečka, Hvílova strela zaktivizovala zasa pri dorážke Tománka, zo zvolenskej strany sa v prvej tretine dvakrát blysol pri nádejných pokusoch M. Jurík.

Krídelník Zvolena Peter Zuzin (uprostred), obranca Banskej Bystrice Matej Cuník (vľavo) a útočník Lukáš Hvila počas prvej tretiny. FOTO: (SITA)

V 44. min si šiel za šesť hráčov na ľade sadnúť na trestnú lavicu L. Jurík a ponúkol domácim hrať ďalšiu presilovku v zápase. Po Cebákovej prihrávke v nej Hudec napálil do Škrečka, ktorému možno zostala na tele z delovky aj modrina.

Derby sa s pribúdajúcimi minútami a neschopnosťou strelcov na oboch stranách nasmerovalo na predĺženie, až prišla 54. minúta a Čierneho neveľmi prudká, no trochu tečovaná zázračná strela od modrej, ktorá skončila pod žŕdkou prekvapeného Šimonoviča. V 57. min dostali domáci do vienka piatu možnosť v presilovke, síce z nej neskórovali, no vzápätí Lažo forhendom od modrej vystrelil a Hlinka tečom 1:39 min pred koncom vyrovnal.

V predĺžení sa zrodila len jedna šanca, Tománek pri prieniku namieril vedľa, dobrú možnosť mal aj Lažo, Škrečko ho však vychytal. Presne 61 pred koncom oslabil svoje mužstvo Pucher a pri hre štyroch na troch domáci nič nevymysleli. Rozhodli samostatné nájazdy a dva góly Zvolenčanov, Baláža a Škvaridlu.

Fakty

HC ´05 Banská Bystrica - HKm Zvolen 1:2 po sam. Nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1) - stav série: 2:3

Góly: 54. L. Čierny - 59. Miroslav Hlinka (Lažo, Kútny), rozhodujúci sam. nájazd premenil Baláž Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Grečko, M. Orolin, Tvrdoň, 3430 divákov.

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cunik, Kolba, Vizváry, Kubka, Bambúch, Biro, Vantroba - Tománek, M. Hudec, Hvila - Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann - Ján Sýkora, Šechný, Paľov - Rumpel, Češík, Kútny

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Ďaloga, T. Bokroš, J. Valach, Hraško - Otčenáš, P. Pucher, Michal Chovan - Škvaridlo, L. Jurík, V. Baláž - P. Barinka, M. Trochta, Leskovjanský - Levinskij, M. Jurík, Zuzin.