Banská Bystrica vyrovnala stav série

Hosťom na ľade Zvolena citeľne chýbal Hvila, domácim Zuzin. O obrate rozhodli až samostatné nájazdy.

Zvolenský krídelník Martin Trochta (vpravo) a center Tomáš Méry. Za nimi obranca Banskej Bystrice Branislav Kubka.Zvolenský krídelník Martin Trochta (vpravo) a center Tomáš Méry. Za nimi obranca Banskej Bystrice Branislav Kubka. (Zdroj: SITA)

Hokej play off: HKM Zvolen - HC'05 B. Bystrica 3:4 sn vo 4. štvrťfinále

ZVOLEN. Hosťom citeľne chýbal Hvila, domácim Zuzin. Od úvodných minút sa hokejisti spod Pustého hradu riadne zahryzli do súpera a vytvorili si tlak. Pomohli im k tomu aj vylúčenia Hudeca a najmä Vizváryho, ktorý fauloval Škodu vo vyloženej šanci pred odkrytou bránkou. Banskobystričania v oslabení pykali po Čierneho strele od modrej, keď sa najprv nepresadil zblízka Pucher, ale Barinka nadvihol puk nad betón Šimonoviča - 1:0. Zvolenčania boli v "laufe", v ďalšej dobrej príležitosti sa ocitol v 8. minúte Škoda.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

O dve minúty neskôr zaujala individuálna akcia hosťujúceho Tománka, ktorý sa dostal pred bránku, ale Škrečko pekne zasiahol hokejkou. Domáci neupúšťali od nátlakovej hry. V 11. minúte vybojoval v rohu puk L. Jurík, posunul ho Kovářovi, ktorý našiel úplne voľného Baláža, a ten nemal problém poslať puk do odkrytej polovice Šimonovičovej bránky - 2:0.

Hostia museli viac otvoriť hru, pribudlo tvrdosti a ubudlo šancí. Najbližšie ku gólu bol ešte v prvej tretine opäť Tománek v 18. min, ale nepresadil sa zblízka pred Škrečkom.

V druhej tretine sa Banskobystričanom nepodarilo streliť kontaktný gól, hoci sa veľmi snažili. V presilovke však mohli inkasovať: po pravej strane unikol Škvaridlo, ale s jeho strelou si Šimonovič poradil. Hostia mohli dosiahnuť svoj prvý gól v 27. min po Tománkovom nahodení puku spoza kruhu - dobrým tečom sa prezentoval Hudec, ale nebol úspešný.

SkryťVypnúť reklamu

Na opačnej strane predviedol o minútu neskôr pekný bekhend Trochta, stav sa však nezmenil. V polovici zápasu sa dostali do vyloženej šance po peknej akcii opäť hostia. Rumpel našiel pred bránkou voľného Češíka, ktorý neprekonal Škrečka. Na hokejkách "baranov" bola v tejto fáze nervozita. V 36. min na útočnej modrej zlomil hokejku Biro, dopredu unikal domáci Otčenáš a tak Cebák zatiahol "ručnú brzdu". Trestné strieľanie však útočník Zvolena nepremenil.

O minútu neskôr sa k náhodne odrazenému puku dostali pred Šimonovičom M. Jurík a Barinka, nedokázali ho však dopraviť do bránky. Rovnako nebol úspešný po Čierneho strele v presilovke v 39. minúte Pucher z dorážky.

wtcenter.jpg

Center Zvolena Peter Pucher a krídelník Peter Barinka sa tešia z gólu počas prvej tretiny. FOTO: SITA

SkryťVypnúť reklamu

V tretej tretine hrali hostia vabank a vyplatilo sa im to. V 45. min najprv Češík zazvonil na žŕdku, potom neuspel bekhendom vo vyloženej šanci Sýkora, keď ho fauloval Čierny.

Banskobystričania hrali útočne, vytvorili si tlak a v presilovke sa im podarilo aj znížiť. Po prihrávke Hlinku sa predsa len presadil v 54. min pri pravej žrdi Tománek - 1:2. Gól "baranov" nabudil. V 55. min netrafil prázdnu bránku Kútny, ale o chvíľku sa v tlačenici presadil Šechný - 2:2. Medzi prvým a druhým zásahom hostí uplynulo iba 77 sekúnd.

Keď sa už zdalo, že zápas speje k predĺženiu, vyrobil v strednom pásme chybu Cebák, z ktorej ťažil v úniku v 57. minúte rýchly Otčenáš - 3:2. Dráma však pokračovala, pretože Banskobystričania opäť vrhli všetky sily do útoku a 19 sekúnd pred koncom zachytil Hranáčov vyhadzovaný puk na modrej Cebák. Prihral do pravého kruhu voľnému Hudecovi, ktorý z otočky prekonal Škrečka a vybojoval predĺženie.

V predĺžení sa naskytla hosťujúcim hokejistom presilovka štyroch proti trom, v ktorej mohli rozhodnúť. Veľkú príležitosť nevyužil v 65. min Tománek a následne trafil Šechný do žŕdky. Rozuzlenie napokon priniesli až samostatné nájazdy. V tretej várke sa presadil najlepší extraligový strelec Tománek, ktorý rozhodol o vyrovnaní celej tejto štvrťfinálovej série na 2:2.

HKm Zvolen – HC ´05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch

(2:0, 0:0, 1:3 - 0:0, 0:1) - stav série: 2:2

Góly: 6. P. Barinka (P. Pucher, L. Čierny), 11. V. Baláž (Kovář, L. Jurík), 57. Otčenáš (Michal Chovan, P. Pucher) - 54. Tománek (Miroslav Hlinka, Lažo), 55. Šechný (Kútny), 60. M. Hudec (Cebák, Šechný), rozhodujúci sam. nájazd premenil Tománek. Vylúčení: 11:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Kubuš - Bundil, Orolín, 5010 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Hraško, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Kučný - Otčenáš, P. Pucher, Michal Chovan - V. Baláž, L. Jurík, Kovář - P. Barinka, M. Jurík, Škvaridlo - Méry, M. Trochta, Škoda

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cunik, Kolba, Biro, Kubka, Bambúch, Vantroba, Vizváry - Tománek, Šechný, M. Hudec - Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann - Rumpel, Češík, Kútny - Ján Sýkora, Paľov, Matoušek

(SITA)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Zvolen

Komerčné články

  1. S týmto smartfónom ti frajer na dovolenke urobí dokonalé fotky
  2. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom
  3. TV Markíza spustila prelomový digitálny projekt TN live
  4. Nenápadná, ale výnimočná: Slovenská tyčinka s rodinným príbehom
  5. Motorkári: Prečo si uzatvoriť havarijné poistenie motocykla?
  6. Taxík lacnejší ako MHD? Podľa šéfa HOPINu to nedáva zmysel
  7. Odborník na reštaurovanie: Lacné úpravy ničia kamenné pamiatky
  8. EURO U21 2025: S kým, kde a kedy hráme zápasy?
  1. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom
  2. TIPOS spustil novú kampaň
  3. TV Markíza spustila prelomový digitálny projekt TN live
  4. Až 37 % vodičov škodí motoru. Riešenie je prekvapivo ľahké
  5. S týmto smartfónom ti frajer na dovolenke urobí dokonalé fotky
  6. Nenápadná, ale výnimočná: Slovenská tyčinka s rodinným príbehom
  7. Motorkári: Prečo si uzatvoriť havarijné poistenie motocykla?
  8. Prvý vajcomat na Slovensku má najlacnejšie vajcia v Bratislave
  1. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol 11 525
  2. Prvý vajcomat na Slovensku má najlacnejšie vajcia v Bratislave 6 888
  3. TV Markíza spustila prelomový digitálny projekt TN live 5 790
  4. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 4 253
  5. Až 37 % vodičov škodí motoru. Riešenie je prekvapivo ľahké 4 005
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 949
  7. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu? 3 327
  8. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké 3 283
Inzercia
  1. Viktor Pamula: Život v pravde
  2. Michaela Smutná: Vnútorný KRitIK
  3. Ján Lopušek: List štyrom predsedom: Michal, Milan, Braňo a Jaro
  4. Emil Sútor : Ako som sa dostal do posilňovne (a prežil to ako introvert)
  5. Marcel Rebro: Narodil sa v Gruzínsku, položil život za Ukrajinu
  6. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (13. - 19.6.1925)
  7. Viera Staviarska: Prečo sa na Slovensku darí množiteľom psov? Dôvody budú asi také typické, Slovenské...
  8. Rastislav Puchala: Ficina ďalej krája salámu
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 110 917
  2. Dušan Koniar: Pokojne sa vzdám trinásteho dôchodku, ak 36 127
  3. Ivan Čáni: Ak rozbijem okno na Súmračnej, budem pre súdruha Blahu tiež „hrdý Slovák a hrdina“? 17 081
  4. Ivan Čáni: Blaha a mladý Kaliňák rýpu do Volkswagenu. 13 151
  5. Post Bellum SK: „Nech mi netvrdia, že prebudujú svet, tí, čo rozvrátili všetko, čo sa dalo,“ nestihol zaspievať Ivan Hoffman 10 715
  6. Věra Tepličková: Kňazi pri pôrode? 9 706
  7. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy? 9 179
  8. Michaela Witters: Učiteľka postrkala škôlkarov rad radom do hlbokého bazéna a zažili traumu z topenia. 8 289
  1. Marcel Rebro: Narodil sa v Gruzínsku, položil život za Ukrajinu
  2. Radko Mačuha: Blahova lampáreň.
  3. Věra Tepličková: Utečú, zamrznú alebo zaútočia?
  4. Marcel Rebro: Taxík do zóny smrti
  5. Radko Mačuha: Alojz Hlina má niečo čo Fico nikdy nebude mať.
  6. Post Bellum SK: „Nech mi netvrdia, že prebudujú svet, tí, čo rozvrátili všetko, čo sa dalo,“ nestihol zaspievať Ivan Hoffman
  7. Radko Mačuha: Slovenská "Hospoda na Mýtince".
  8. Marian Nanias: Áno, jadrové palivo nie sú fazuľky….
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Zvolen - aktuálne správy

Zažite kopec zábavy s Vlakovou patrolou ZSSK.

Ak máte doma malých objaviteľov, milovníkov vláčikov a veľa energie, máme pre vás tip na sobotu.


Vo via ferratovom svete na Skalke pribudli novinky.

Trasu predĺžili o štyridsať metrov.


Starovekí vládcovia si ju vážili pre jej liečivé účinky.


Ilustračné foto.

Minister má rokovať s rezortmi obrany a dopravy.


TASR
  1. Viktor Pamula: Život v pravde
  2. Michaela Smutná: Vnútorný KRitIK
  3. Ján Lopušek: List štyrom predsedom: Michal, Milan, Braňo a Jaro
  4. Emil Sútor : Ako som sa dostal do posilňovne (a prežil to ako introvert)
  5. Marcel Rebro: Narodil sa v Gruzínsku, položil život za Ukrajinu
  6. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (13. - 19.6.1925)
  7. Viera Staviarska: Prečo sa na Slovensku darí množiteľom psov? Dôvody budú asi také typické, Slovenské...
  8. Rastislav Puchala: Ficina ďalej krája salámu
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 110 917
  2. Dušan Koniar: Pokojne sa vzdám trinásteho dôchodku, ak 36 127
  3. Ivan Čáni: Ak rozbijem okno na Súmračnej, budem pre súdruha Blahu tiež „hrdý Slovák a hrdina“? 17 081
  4. Ivan Čáni: Blaha a mladý Kaliňák rýpu do Volkswagenu. 13 151
  5. Post Bellum SK: „Nech mi netvrdia, že prebudujú svet, tí, čo rozvrátili všetko, čo sa dalo,“ nestihol zaspievať Ivan Hoffman 10 715
  6. Věra Tepličková: Kňazi pri pôrode? 9 706
  7. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy? 9 179
  8. Michaela Witters: Učiteľka postrkala škôlkarov rad radom do hlbokého bazéna a zažili traumu z topenia. 8 289
  1. Marcel Rebro: Narodil sa v Gruzínsku, položil život za Ukrajinu
  2. Radko Mačuha: Blahova lampáreň.
  3. Věra Tepličková: Utečú, zamrznú alebo zaútočia?
  4. Marcel Rebro: Taxík do zóny smrti
  5. Radko Mačuha: Alojz Hlina má niečo čo Fico nikdy nebude mať.
  6. Post Bellum SK: „Nech mi netvrdia, že prebudujú svet, tí, čo rozvrátili všetko, čo sa dalo,“ nestihol zaspievať Ivan Hoffman
  7. Radko Mačuha: Slovenská "Hospoda na Mýtince".
  8. Marian Nanias: Áno, jadrové palivo nie sú fazuľky….

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu