KOVÁČOVÁ. V Rehabilitačnom ústave Marína v Kováčovej sa dnes konala benefícia k projektu Pohyb bez limitu, na
ktorej sa predstavili úspešní paralympionici. Projekt Pohyb bez limitu je určený predovšetkým pre telesne postihnutých ľudí. Prostredníctvom jednotnej platformy realizovanej na webových stránkach Facebooku a YouTube umožní prepojenie doposiaľ oddelených aktivít a svetov. Aktivity majú motivovať a pomôcť handicapovaným zaradiť sa do plnohodnotného života.
Na dnešnom podujatí predstavilo jednotlivé ciele občianske združenie go-ok. Celou akciou sprevádzala moderátorka Alena Heribanová. Vystúpili úspešní paralympionici, ktorí prezentovali svoju cestu k úspechu. Predstavil sa predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš, paralympionici Peter
Vidašič, Helena Kašická či Veronika Vadovičová. Na benefícii predstavili aj nový časopis určený pre handicapované deti na Slovensku Gooki.
Cieľom aktivít združenia go-ok je pomoc ľuďom s ťažkým zdravotným postihnutím, ale i širokej verejnosti pri
riešení ich životných, sociálnych, vzdelávacích a spoločenských záujmov a potrieb. "Spoločnými silami pomôžeme zaradiť sa späť do plnohodnotného života. Všetky tri smery aktivít občianskeho združenia go-ok majú spoločného menovateľa, a tým je unikátna forma," vysvetlila PR manažérka českej spoločnosti Break Point Communications Dana Ambrosová.
Cieľom monitoringu bezbariérovosti je zmapovanie verejných priestorov z pohľadu telesne postihnutých ľudí. Vďaka preddefinovaným parametrom bude užívateľ schopný vyhodnotiť miesto podľa individuálnych potrieb. Ďalšou pridanou hodnotou bude on-line prístupnosť aplikácie a zostavenie vlastného profilu užívateľa.
Projekt chce poskytnúť pomoc a poradenstvo prostredníctvom telekomunikačných technológií zdravotne postihnutým, ktorí sa prostredníctvom vyplneného online formulára obrátia na občianske združenie so žiadosťou o poradenstvo. Efektívnosť a kvalita odpovedí na otázky je zaistená napojením na interný systém riadenia procesov a prepracovanú sieť špecialistov na danú problematiku.
Pod osvetou go-ok sa realizujú dva samostatné projekty. Prvým je časopis pre handicapovanú mládež, druhým štruktúrované zverejňovanie anonymných odpovedí na najčastejšie otázky zo sekcie Poradenstvo.