HRIŇOVÁ. Na hriňovskom sídlisku Murinka bude dnes ôsmy ročník zimnej furmanskej súťaže ťažných koní. Furmanstvo je pre mnohých ľudí v Hriňovej zdrojom obživy. Popri lesných traktoroch sa na približovanie dreva stále využívajú aj kone. Nie všade totiž možno použiť ťažkú techniku.
O furmanské súťaže je v Podpoľaní veľký záujem, popri zimnej hriňovskej je už pravidelnou súčasťou kalendára podujatí v regióne aj letná súťaž v Detve. Na obidvoch podujatiach sa schádza slovenská furmanská špička.
Netradičným doplnkom tohtoročnej furmanskej súťaže ťažných koní v Hriňovej bude zabíjačka, pre divákov samozrejme aj s možnosťou ochutnať zabíjačkové špeciality. Začiatok furmanskej súťaže je naplánovaný na desiatu hodinu dopoludnia.