Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Bokrošovci doma tentokrát nezaváhali

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenčania v 45. kole zdolali na domácom ľade hokejistov Martina.

Zvolen - Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Vo Zvolene prišlo iba málo priaznivcov povzbudiť svoj tím. Fanklub vytiahol hanlivý transparent na Tomáša Bokroša a mohol vidieť v 2. min aj gól hostí. V šanci sa ocitol skúsený Beran. Zvolenčanom však vyšla presilovka v 5. min, po strele Ďalogu tečoval puk Baláž - 1:0. O štyri minúty neskôr Appel nepekne vrazil T. Bokroša na mantinel, tvrdý zákrok ohodnotil rozhodca Lokšík iba dvoma minútami, obranca Zvolena to napokon rozchodil. Veľa šancí však diváci v prvej tretine nevideli. Až v 18. min sa ocitol v dvoch príležitostiach Hranáč, najmä jeho druhý pokus bol nebezpečný, keď netrafil odkrytú bránku Martina.

Nástup do druhého dejstva mali domáci excelentný. Najprv po peknej kombinačnej akcii Barinku s Chovanom zakončoval Pucher nepresne. Po 79 sekundách od začiatku tejto tretiny to však vyšlo Zuzinovi, ktorý peknou prihrávkou našiel pred Dzubinom Trochtu a ten sa zblízka nemýlil - 2:0. V polovici zápasu však zažívali "bryndziari" krušné chvíle. Najprv v presilovke po strele Drgoňa tečoval puk Markovič za Škrečka, videorozhodca však Martinčanom gól neuznal pre vysokú hokejku útočníka hostí. Vzápätí po dlhšom hernom výpadku v tej istej presilovke Novotný mieril od modrej čiary do žŕdky. Domáci napriek tomu mohli zvýšiť vedenie v 39. min, ale Zuzin nevyužil sólový nájazd.

Na začiatku tretej tretiny fanklub Zvolena pritvrdil a pridal ďalší hanlivý transparent s otázkou na trénera Bokroša, no domácich to nevyviedlo z konceptu. V 46. min zavarili martinskej obrane Chovan s Barinkom. V 52. min sa mohol Chovan tešiť z gólu po strele z pravej strany, ale Beran puk vyhodil z bránkoviska. O pár sekúnd neskôr Zvolenčania nevyužili prečíslenie dvoch na jedného v podaní Otčenáša a Škodu. Hostia mohli znížiť v 56. min Galambošom, ktorý sa nepresadil zoči-voči Škrečkovi. Dve minúty pred koncom stretnutia zamestnal zvolenského brankára dobrou strelou Uram. Následne Martinčania hrali vabank, čo sa im nevyplatilo. V 59. min sa domáci dostali do prečíslenia troch na jedného, keď puk potiahol z vlastnej tretiny Baláž, neprihral spoluhráčom a z pravého kruhu prekonal Dzubinu - 3:0. Obranca hostí Novotný sa už na nič nezmohol, a tak sa z trojgólového víťazstva tešil Zvolen.

FAKTY ZÁPASU

Góly: 5. V. Baláž (Kovář, Ďaloga), 22. M. Trochta (Zuzin), 59. V. Baláž. Rozhodoval: Lokšík, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 - 895 divákov.

HKm: Škrečko - Hraško, Kučný, L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč - Leskovjanský, M. Jurík, Otčenáš - P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan - Kovář, L. Jurík, V. Baláž - V. Škoda, M. Trochta, Zuzin

MHC Mountfield: Dzubina - A. Novotný, I. Ďatelinka, P. Klepáč, Drgoň, Velebný, Hriňa - Uram, M. Beran, Jabrocký - Markovič, Galamboš, Macejka - Themár, Važan, Appel - M. Jonák, Zeliska, Sobota

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Všetci si uvedomujeme, že posledná šestina súťaže rozhoduje o play-off. Bol to pre nás dôležitý zápas z toho dôvodu, aby sme si zaistili pozíciu vo vyraďovacích bojoch. Zisk troch bodov je pre nás dôležitý. Dali sme tri góly, hrali sme na nulu a aj keď výkon bol bojovný a upracovaný, musí byť celková spokojnosť. Musíme si uvedomiť, že všetky mužstvá sa snažia dostať do play-off a naším cieľom je tam byť tiež. Chceme si uchovať približne takú istú pozíciu, v akej sa nachádzame."

Branislav Stolárik (asistent trénera Martina): „Chceli sme sa v tomto zápase rehabilitovať za dva zbabrané závery zápasov so Žilinou a Nitrou. Nevyšlo nám to, dve tretiny sme sa nevedeli dostať do hernej pohody. V tretej tretine sa to zlepšilo a výkon bol lepší. Žiaľ, nepremenili sme šance, situáciu sme si skomplikovali a začal sa pre nás ťažký boj o play-off."

Ostatné výsledky 45. kola: Slovan - Poprad 4:1, Košice - B. Bystrica 5:0, Žilina - Skalica 4:5 sn, Nitra - Trenčín (po uzávierke), SR 20 - Martin (19. 1.)

11. SR 20 20 0 0 1 19 25:95 1

Program 46. kola (piatok, 21. január): Zvolen - Trenčín (17,00 hod.), Poprad - Martin, Nitra - Skalica, Žilina - B. Bystrica, Slovan - Košice