Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Zvolenčania vyhrali pod Zoborom

HOKEJ EXTRALIGA: Hokejisti HKm Zvolen zvíťazili v 25. kole na ľade Nitry 4:2.

Nitra - Zvolen 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Diváci boli v prvej tretine svedkami vyrovnaného hokeja, čo dokumentoval aj počet striel - 14:14. Ani jedna z nich si však cestu do niektorej z bránok nenašla. V 12. min sa do krátkeho úniku dostal Podstavek, ale proti Škrečkovi neuspel. Skóre mohol otvoriť v 15. min aj Čaládi, ale ani jemu nájazd nevyšiel.

Ako sa majú samostatné brejky premieňať ukázali Zvolenčania v druhej tretine. V 25. min ešte Kučný po návrate z trestnej lavice nechal vyniknúť brankára Laca, aby góly začali padať po polovici zápasu. V 31. min sa z lavice hanby vybral priamo do samostatného nájazdu Lukáš Jurík a Lacovi nedal šancu. O dve minúty neskôr domáci obranca Rais neustrážil Leskovjanského, ktorý sa uvoľnil na modrej čiare a po svojom krátkom sólovom úniku zvýšil na 2:0 pre hostí. Na rozdiel triedy upravil v 39. min Škoda, keď úspešným nájazdom z ľavej strany napodobnil spoluhráčov.

V tretej časti sa už stretnutie prakticky len dohrávalo. Hosťom sa darilo brániť trojgólové vedenie až do 55. miny, keď sa presnou strelou švihom presadil Ručkay. Hostia však stihli pridať aj štvrtý gól, o ktorý sa postaral Barinka, keď v 56. min zakončil akciu Záhorovského. Konečnú podobu výsledku dal v poslednej minúte Garip Saliji, ktorý úspešne tečoval strelu Gábriša. Na ďalšej domácej prehre Nitry to však už nič nezmenilo.

FAKTY ZÁPASU

Góly: 55. H. Ručkay (Fabian, M. Slovák), 60. G. Saliji (Gábriš, Spilar) - 31. L. Jurík (Škoda, T. Bokroš), 33. Leskovjanský (Ďaloga), 39. Škoda (J. Valach, Ďaloga), 56. P. Barinka (Záhorovský, Kučný). Rozhodoval: P. Jonák, vylúčení: 2:7, navyše: Ďaloga (Zvolen) 10 min. NSP, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 - 1853 divákov

HK: J. Laco - König, Michal Novák, Ďurák, Gábriš, Fabian, Rais, Bobček, J. Polák - Spilar, M. Štefanka, G. Saliji - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - Čaládi, M. Slovák, H. Ručkay - M. Chrenko, O. Štefanka, Uhnák

HKm: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Vosátko, Kučný - Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan - P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž - Škoda, L. Jurík, Záhorovský - Leskovjanský, Otčenáš, Zuzin

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Prvá tretina bola vyrovnaná. O osude celého zápasu rozhodli naše presilovky. Súper rozhodol v troch brejkoch, keď sa zlomil zápas. V tretej tretine sme s tým chceli niečo spraviť, no nepodarilo sa nám to."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Nakoľko nás čakajú tento týždeň dve stretnutia vonku, išli sme sem získať nejaký bodík. Vieme, že po prestávke to býva náročné, v tímoch sa toho zvykne v

Ostatné výsledky 25. kola: Slovan - Skalica 2:6 (15. 11.), B. Bystrica - Poprad 0:2, Trenčín - Košice 2:4, Žilina - Martin 0:3

11. SR 20 15 0 0 0 15 20:72 0

Program 26. kola (piatok, 19. novembra): Poprad - Zvolen, Martin - Nitra, Trenčín - Žilina, Skalica - Košice, B. Bystrica - Slovan

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?