Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Derby pre domácich Banskobystričanov

HOKEJ EXTRALIGA: Zvolenčania na „baranov" opäť nevyzreli, v Banskej Bystrici prehrali 2:4.

Banská Bystrica - Zvolen 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Pred plným banskobystrickým štadiónom sa začal hrať viac taktický hokej, v prvej tretine videli diváci iba pramálo gólových príležitostí. Zaujala až presilovka Zvolena v 10. min, v ktorej najprv L. Čierny poslal puk od modrej čiary do hornej žŕdky a o minútu neskôr slávila úspech pekná prihrávka Haščáka z ľavej strany na pravú voľnému Chovanovi, ktorý poslal pohotovo puk po ľade presne k ľavej žŕdke - 0:1. Hostia hrali veľmi dobre takticky a domácich prakticky k ničomu nebezpečnému nepúšťali, za zmienku stojí iba strela Cuníka v 14. min, keď pred Škrečkom dobre clonil Hlinka, ale nazasunul za neho puk. "Barani" neodohrali najlepšie ani jedinú presilovku v prvej časti hry, v ktorej ich Zvolenčania priestrieľali pomerom 11:4.

Po prestávke však nastúpilo na ľad domáce mužstvo ako vymenené. Už v oslabení sa po Balážovej chybe zrodila gólová akcia Banskej Bystrice, Tománek potiahol puk po pravej strane, v prečíslení dvoch na jedného našiel na ľavej strane pred bránkou Hudeca a ten už v hre piatich proti piatim poslal puk za Škrečka - 1:1. "Barani" boli v laufe, no pribrzdila ich ďalšia presilovka hostí, v ktorej najprv po Čierneho strele Kovář ani Haščák pred Šimonovičom neuspeli, no po Bokrošovej delovke od modrej opäť Šimonovič puk vyrazil a Pucher ho nemal problém poslať do odkrytej bránky - 1:2. Hra sa začala priostrovať, osobné súboje boli čoraz tvrdšie. Šimurdovu tvár poznačila neúmyselne korčuľa Vantrobu, zakrvaveného útočníka hostí nahradil Zuzin. V druhej tretine sa na domácej strane zapojil do hry Cebák a bolo to cítiť. Pred jeho gólom však mohol misky váh na stranu Zvolena prikloniť v miniúniku v oslabení Baláž. Nestalo sa, a tak prišla chvíľa domáceho obrancu po akcii Hudeca s Hvilom, keď sa Cebák postaral o presný zásah od modrej čiary, puk poslal do pravého horného rohu Škrečkovej svätyne. Začalo sa hrať odznova a ešte tvrdšie.

Nečakaný úder prišiel v 44. min, keď Vartovník vyhral buly, priťukol Paľovovi a po jeho strele a nešťastnom teči Hranáča skončil puk za Škrečkom. Bystričania potom umne držali hru čo najďalej od Šimonoviča, no Zvolen sa predsa len do šancí dostal. Najväčšiu mal v 47. min po Pucherovej prihrávke Baláž, ale netrafil puk pred odkrytou domácou bránkou. Hosťom nevyšla ani záverečná power play, v ktorej inkasovali z hokejky Hudeca zo stredného pásma do prázdnej bránky.

Marek Haščák (v bielom) sa síce teší z gólu v sieti Miroslava Šimonoviča, no po zápase mali väčšiu radosť domáci Banskobystričania. FOTO: DUŠAN HEIN/SITA

FAKTY ZÁPASU

Góly: 21. M. Hudec (Tománek), 36. Cebák (Hvila, M. Hudec), 44. Paľov (Vartovník), 60. M. Hudec - 11. Michal Chovan (Marek Haščák, Juraško), 25. P. Pucher (T. Bokroš, V. Baláž). Rozhodoval: Baluška, vylúčení: 5:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0 - 3319 divákov

HC 05: Šimonovič - Kolba, Cunik, Kubka, Bambúch, Vantroba, Vizváry, Biro, od 21. Cebák - R. Tománek, M. Hudec, M. Hlinka - Kútny, Šechný, Hvila - Vartovník, Paľov, Macejka - A. Bezák, Heizer, Bendík

HKm: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Hranáč, T. Bokroš, J. Valach, Hraško, Vosátko - Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan - P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž - Leskovjanský, L. Jurík, Škoda - Marcinek, Otčenáš, Šimurda (35. Zuzin)

Ostatné výsledky 21. kola: Trenčín - Poprad 1:4, Skalica - Martin 2:1 sn, Slovan - Nitra 4:1, Žilina - Košice 1:3

11. SR 20 13 0 0 0 13 14:62 0

Program - 22. kolo (utorok, 2. november): Zvolen - Slovan (17,00 hod.), Poprad - Žilina, Nitra - Košice, Martin - B. Bystrica, Trenčín - Skalica