Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Na víťazstvo stačili dva góly

HOKEJ EXTRALIGA: Brankár hostí kapituloval až v tretej tretine.

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Vo Zvolene sa hral priemerný extraligový hokej. Diváci v úvodných dvoch tretinách gól nevideli, strelecká nemohúcnosť domácich hokejistov sa prejavila najmä v prvej časti. V 6. min. nevyužili domáci 94-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V 9. min sa Zvolenu núkala aj šanca v oslabení, prečíslenie dvoch na jedného vyriešil Lakosil, keď vyrazil puk po strele Otčenáša a Leskovjanský sa už k dorážke nedostal. O dve minúty neskôr v presilovke mieril Chovan do žŕdky. Hostia mohli kontrovať v 13. min, zblízka sa však nepresadil Višňovský. V 17. min spálil po Lušňákovej prihrávke najväčšiu šancu Jarolín, ktorý nezasunul puk pri pravej žŕdke do odkrytej Škrečkovej svätyne.

V nevýraznej druhej tretine sa dostal do šance v 25. min Zálešák, dobrú prácu však odviedol domáci obranca Hranáč. O minútu neskôr v presilovke pálil dobre z troch metrov Kutálek, ale skvelý zákrok predviedol domáci brankár Škrečko. Zvolenčania ožili až v závere druhej časti hry. V 36. min zvonila žŕdka po Bokrošovej strele a v 38. min sa v presilovke nepresadil zblízka Pucher. O pár sekúnd zaujala aj jeho individuálna akcia, ale Lakosil si držal čisté konto. Brankár hostí kapituloval až v III. tretine. V 52. min vyšiel Barinkovi pekný prienik, prihrávku poslal voľnému Balážovi a ten pohotovou strelou po ľade otvoril skóre - 1:0. Skaličania sa iba ťažko dostávali do šancí a v závere otvorili hru. To bola voda na mlyn pre domácich hokejistov, z čoho rezultoval aj ich druhý gól. Po prečíslení troch na jedného ukážkovú akciu Kovářa s Balážom zakončil v 59. min Marek Haščák - 2:0.

FAKTY ZO ZÁPASU

Góly: 52. V. Baláž (P. Barinka, Ďaloga), 59. Marek Haščák (V. Baláž, Kovář)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: T. Višňovský 10 min za nešp. správanie, R. Školiak (obaja Skalica) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Bednár, Snášel, 1115 divákov.

Zostavy:

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, J. Valach, Hranáč, T. Bokroš, Ďaloga, Vosátko, Hraško - Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan - Marcinek, P. Pucher, Škoda - P. Barinka, L. Jurík, V. Baláž - Leskovjanský, Otčenáš, Šimurda

Skalica: Lakosil - Kumstát, Gründling, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Jass, Magušin, Gula - T. Višňovský, R. Školiak, J. Prokop - Lušňák, Zálešák, Mikušovič - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Štepán, F. Novák, Konečný.