Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Trofej zostala pod Pustým hradom

Víťazmi medzinárodného turnaja - Memoriálu Pavla Zábojníka sa zaslúžene stali hokejisti domáceho HKm Zvolen.

ZVOLEN. Hokejisti domáceho HKm Zvolen sa stali po troch rokoch víťazmi domáceho Memoriálu Pavla Zábojníka. Na 12. ročníku augustového podujatia ako jediné mužstvo HKm v troch zápasoch neprehral, na záver v sobotu remizoval s ukrajinským Sokolom Kyjev 2:2. Aj táto deľba bodov stačila Zvolenčanom na celkový triumf.

Na ďalších dvoch medailových miestach skončili tiež slovenské tímy. Obhajcovia prvenstva z MHC Martin si na záver neudržali svoju neporaziteľnosť a vo svojom záverečnom vystúpení prehrali s reprezentáciou Poľska 3:4. Hoci hokejisti z Turca prehrávali po 1. tretine o dva góly, v druhom dejstve dokázali vyrovnať, no v záverečnej tretine Malasinski strhol víťazstvo na stranu Poliakov. Martinčania tak ponúkli šancu na víťazstvo domácemu tímu HKm Zvolen. MHC skončil na 2. mieste s rovnakým bodovým ziskom ako tretia Nitra a štvrtá poľská reprezentácia.

Zvolenský kapitán Michal Juraško preberá víťaznú trofej z rúk prezidenta HKm Miroslava Michaleka. FOTO: DANIEL VALACH

FAKTY 3. DŇA

HKm Zvolen - Sokol Kyjev 2:2 (0:0, 2:0,0:2)

Do posledného stretnutia turnaja nastupovali domáci hokejisti s vedomím, že ak čo i len remizujú, stanú sa celkovými víťazmi a získajú cennú trofej. Tréner Ernest Bokroš opäť pozmenil zostavu a šancu ukázať sa dostali prevažne mladíci. V prvej tretine sa veľmi atraktívny hokej nehral, pričom sa nečinili ani strelci oboch tímov. V druhej časti zápasu mali viac z hry domáci, ktorých do dvojgólového vedenia postupne dostali Baláž a Škoda. Najvzrušujúcejšia bola ale posledná tretina, v ktorej domáce tribúny a aj striedačku rozohnila miestami až zákerná hra ukrajinského tímu. Niekoľko šarvátok vyústilo do dvoch vylúčení do konca stretnutia, no čo je nepríjemnejšie, prišlo aj k zraneniam. Najhoršie obišiel útočník Michal Chovan, ktorý z ľadu odchádzal s podozrením na zlomeninu nosa. Čo sa týka skóre, domáci si sľubný náskok neudržali a nakoniec si so súperom rozdelili po bode.

Góly: Baláž, Škoda - Cyruľ, Oleckij. Rozhodovali: Lokšík - Bundil, Štefík, vylúčení: 8:6, navyše: Otčenáš 5+DKZ - Srjubko 5+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0 -550 divákov. Dodatkové sam. nájazdy: 1:2

HKm: Škarečko - Ťavoda, Vosátko, Juraško, Valach, Hranáč, Ďaloga - Baláž, Kovář, Leskovjanský - Škoda, L. Jurík, Barinka - Chovan, M. Jurík, Zuzin - Otčenáš, Cútt, Dobrý

SOKOL: Balaban - Katrich, Isajenko, Sviridov, Srjubko, Vasiliev, Klimentiev, Tatarenko, Madera - Saľnikov, Malov, Cyrul - Matvijčuk, Šachrajčuk, Litvinenko - Jakovenko, Oleckij, Černenko - Legačev, Meľnikov, Alexjuk

MHC Martin - Poľsko 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)

Góly: Themár, Trokan, Markovič - Lopuski, Urbanowicz, Rompkowski, Malasinski. Rozhodovali: Lokšík - Bundil, Šefčík, vylúčení: 7:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

HK Nitra - ATSE Graz 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)

Góly: M. Chrenko 2, O. Štefanka, G. Saliji, Uhnák - Gruber, Widauer, Hoffmaier, D.Winzig. Rozhodovali: J. Konc - Farkaš, Holienka, vylúčení 8:9, navyše M. Slovák na 10 min - Stiebernitz a Walchshofer na 10 min, Neubauer na 5+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0