Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

MFK podcenil súpera a nedokázal bodovať

Zvolenčania nepodali dobrý výkon a prehrali na pôde predposledného tímu.

2. futbalová liga skupina východ: FK Čadca - MFK Zvolen 2:1 (1:0)

Zvolenskí futbalisti mali od začiatku stretnutia na ihrisku predposledného mužstva zápas vo svojich rukách. Znenazdajky však udreli domáci. Už v 0. minúte sa po priamom kope presadil hlavou domáci Strapáč a Čadca viedla 1:0. Hostia boli aj po tomto okamihu leším mužstvom, no nepodarilo sa im zužitkovať viaceré šance.

Najprv nedokázal skórovať Bohuš, potom neuspel ani Blaho. Do druhého dejstva vstúpili Zvolenčania s odhodlaním zvrátiť výsledok. Tento zámer im však narušila 54. minúta. Po centri spoluhráča strelil Vreštiakovi gól Vnuk - 2:0. Aj po tomto okamihu mali viac z hry hostia zo Zvolena. Hráči MFK si vypracovali viacero šancí, no nevyužili ani jednu.

Výrazne ich zaskočil druhý gól vo Vreštiakovej sieti. Skórovať sa im podarilo až v 87. minúte zásluhou striedajúceho Karakačanova. Po Pelegrínyho centri dorazil loptu za dobre chytajúceho brankára domácich 2:1. Gólový moment však prišiel až príliš neskoro, a tak Zvolenčania odchádzali z Čadce sklamaní.

Fakty zo zápasu

Góly: 9. Strapáč, 54. Vnuk - 87. Karakačanov, ŽK: Tlelka - Kubinec, Bohuš, stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Mryglot.

Čadca: Gavlák - Novotný, Kavuliak, Tlelka (90. Kubina), Janščo, Kula, Kmeť, Strapáč, Húšťava, Lokša (69. Polka), Vnuk.

MFK: Jozef Vreštiak - Boris Mihál, Ondrej Debnár, Vrbiniak, Kubinec, Blaho (53. Karakačanov), Martin Svintek (65. Špánik), Tyčiak, Pelegríny, Bohuš, Želiezka (76. Pavúk). Tréner: Milan Albrecht

Slovo trénera

Milan Albrecht (tréner MFK): „Chlapci nenadviazali na dobrý výkon proti Trebišovu. Podcenili súpera a keď dostali druhý gól, znervózneli. Šance si vytvárali aj naďalej, no prestalo sa im dariť. Kontatný gól prišiel neskoro."

Okamih zápasu

Zvolenčania mali nielen tlak, ale aj viac z hry počas celého zápasu. Už keď sa naštartovali, prišla osudná 54. minúta a nečakaný gól z kopačky domáceho Vnuka. Tento gól ich vyviedol z rytmu a vytvorené šance nevyužili.

Postava zápasu

Z hráčov Zvolena ťažko niekoho vyzdvihnúť, pretože sa im nedarilo. Kto si honor postavy zápasu zaslúžil, bol jednoznačne brankár Čadce Gavlák. Zneškodnil viacero sľubných príležitostí zvolenských futbalistov.

Výsledky 27. kola: FK Poprad - Lipany 2:1, MFK Košice B - Spišská Nová Ves 1:1, Podbrezová B - Žilina B 5:0, Trebišov - Stará Ľubovňa (odohrajú 1.6.), Dukla Banská Bystrica B - Vranov nad Topľou 1:0, MFK Banská Bystrica - Prešov juniori 2:1, Humenné - Moldava nad Bodvou 0:2.

16. S. Ľubovňa 26 3 7 16 22:49 16

Program 28. kola (30. mája o 17.00 hod.): Zvolen - Podbrezová B (29. mája o 17.00 hod.), Lipany - Humenné, Moldava n/B - MFK B. Bystrica, Prešov jun. - Dukla B. Bystrica B, Vranov n/T - Trebišov, St. Ľubovňa - Čadca, Žilina B - MFK Košice B, Sp. N. Ves - Poprad.

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  3. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
  4. Events you should not miss during your visit in Bratislava
  5. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
  6. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  7. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  8. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?

Kriváň rozvoňali tradičné špeciality Podpoľania

Na fučke, žihľavovej polievke či bravčovom mäse s kôprovou kapustou si mohli pochutnať návštevníci siedmeho ročníka Tradičnej chute Podpoľania.

V Sliači odhalili „spisovateľské“ lavičky

Nemohli ste si nájsť lepšieho krstného otca, zavtipkoval pri krste Ľubomír Feldek.

Záverečné kolá: Z našich tímov bodovali len Pliešovce a Kováčová

Futbalové trávniky v regióne sa v sezóne 2017/2018 otvorili pre fanúšikov posledný raz. Tu sú výsledky zápasov od tretej po piatu ligu.