Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Zvolen nedal martinským hokejistom šancu

HKm Zvolen vyšiel zo zápasu na domácom ľade s MHc Martin s čistým kontom; do svojej bránky nepustil puk ani raz.

Hokej - Slovnaft extraliga - 48. kolo základnej časti: HKm Zvolen - MHC Martin 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

ZVOLEN. Vo Zvolene videli diváci kombinačný hokej s množstvom šancí. Domáci boli aktívnejší a v I. tretine často strelecky ohrozovali brankára hostí. Skórovať mohli v úvode počas presilovky, no vyťažili až z druhej presilovky už po troch sekundách, keď Pucher vyhral buly, Juraško umne posunul puk na Čierneho a ten otvoril gólový účet stretnutia - 1:0.

V početnej výhode potom pohrozili aj hostia, Klepáč trafil v 11. min od modrej do žřdky a v 13. min osamotený Říha neuspel pred Kristínom. Vzápätí prišiel trest, vyrazený puk poslal do bránky MHC pohotový Barinka - 2:0.

V druhej tretine spôsobila rozruch strela hosťujúceho Themára z 25. min, ktorý trafil len konštrukciu zvolenskej svätyne a situáciu musel posúdiť videorozhodca. Martinčania potom ožili a častejšie sa dostávali do gólových príležitostí. Napriek tomu mali veľkú šancu v polovici zápasu pri hre štyroch na štyroch Zvolenčania. Valach si nakorčuľoval pred Dzubinu, ale ani na dvakrát ho neprekonal.

Martinský brankár Michal Dzubina odráža puk z hokejky zvolenského útočníka Jaroslava Kóňu počas prvej tretiny. Foto: (SITA)

Hostia z Turca hrali v závere druhého dejstva presilovku, ale počas nej sa dostali do dvoch únikov domáci. Najskôr nevyužil sólo Nedvěd a vzápätí 35 sekúnd pred klaksónom sa už nemýlil Valach - 3:0. V tretej tretine
si Zvolenčania udržiavalia trojgólové vedenie. Šancu skorigovať ich náskok mal v 44. min Jabrocký, ktorý sa
dostal až pred Kristína, ale zoči-voči sa nepresadil. V závere zápasu mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, no Pucher v presilovke pozorného Dzubinu neprekonal.

Hráč Martina Anton Pozník naráža na mantinel hráča Zvolena Michala Chovana (vľavo). Foto: (TASR)

Sumár

Góly: 7. L. Čierny (Juraško, P. Pucher), 13. P. Barinka (M. Jurík, V. Urban), 40. J. Valach (Marek Haščák, L. Čierny), vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: V. Baláž (Zvolen) na 10 min. za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Orolin, Tvrdoň, 1350 divákov.

Zvolen: Kristín - L. Čierny, Juraško, J. Valach, Pikkarainen, Cebák, V. Urban - Michal Chovan, P. Pucher, Zdeněk Nedvěd - P. Barinka, M. Jurík, Šimurda - J. Kopecký, P. Szabo, Marek Haščák - V. Baláž, Kóňa, Otčenáš

Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, I. Ďatelinka, Velebný, Pozník, Drgoň - Uram, Jabrocký, Markovič - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Trokan, Galamboš.