Piatok, 22. jún, 2018 | Meniny má Paulína

Zvolenčanania tretí raz zaslúžene vyhrali

Barinka dostal v 54. min súpera úplne do kolien.

HKM Zvolen - HC Nitra 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

ZVOLEN. Obe mužstvá chceli nadviazať na predchádzajúce trojbodové zápasy, no neveľmi sa hrnuli do premysleného útočenia. Novoročné nitrianske ťaženie sa najmä v úvodnej desaťminútovke pod Pustým
hradom vôbec neprejavilo, začali úplne vlažne, bez snahy čo len na chvíľu zatlačiť súpera.

Už v 13. sekunde mohli pykať, Turek spálil tutovku a nechal v plnej paráde vyniknúť brankára Lakosila. AJ v 2.
min si strela Pikkarainena z dobrej parkety žiadala gólový efekt. Ten prišiel až v 13. min po Kopeckého premyslenom ťahu na bránku a strele do šibenice. Nitrania v tom čase oslabení o jedného hráča sa nepochopiteľne pred kanonierom domácich rozostúpili a nemohli sa potom čudovať, že prehrávali. Na chvíľu sa aj zdravo rozčertili, v 15. min Románek spomedzi kruhov po ľade vyrovnal, no to bolo na dlhé minúty všetko zo streleckej potencie hostí.

V druhej tretine nastal v hre zjavný úpadok, dianie na ľade bolo väčšinou len o neefektívnom pretláčaní a žalostnej streľbe. V 22. min Chovan po chybe obrancu Ďurkecha netrafil bránku, o dve minúty neskôr sa
nevyznamenal v šanci Kóna a gólom neskončil ani trhák Kopeckého v 35. min a o pár sekúnd neskôr aj Šimurdov samostatný nájazd. Pri oboch situáciách sa mohli Nitrania hanbiť za benevolenciu, hrali presilovku, no úplne žalostne. V 36. min sa domáci nechali dokonca ešte raz vylúčiť, ale ani 43-sekundová presilovka Nitranov o dvoch hráčov gólové korenie nepriniesla, len Saliji šikovným tečom nastrelil žŕdku. A keď doslova 'spackali' aj prečíslenie troch na jedného, prišiel zákonitý trest. V 40. min využil L. Čierny už po šiestich sekundách presilovku svojou typickou ranou a v šatni Zvolenčanov mohlo byť cez prestávku hneď veselšie.

Dobrá nálada sa znásobila v tretej prestávke už v 42. min, Nitrania opäť v obrane zakolísali a Pucher prekonal Lakosila tretíkrát. Pikkarainen v oslabení mal blízko v 43. min k vytúženej poistke, na druhej strane
mohol znížiť Ručkay a hneď na to Čaládi spálil aj nemožné, zoči voči prázdnej bránke. V 50. min sa mohol novému zamestnávateľovi po spolupráci so Szabom odvďačiť gólovo Barinka, veľmi mrzieť ho to však
nemuselo, pretože Nitrania okienka v súperovej obrane nenašli a ďalší gól už nepridali. Zaslúžené víťazstvo Zvolenčanov, tretie za sebou, prifarbil ešte v 53. min Hraško pri ďalšej početnej prevahe a bolo jasné, že nitrianska švornásobná víťazná séria sa ukončí na zvolenskom ľade, najmä keď Barinka dostal v 54. min súpera úplne do kolien.

Góly: 13. Kopecký, 40. L. Čierny, 42. Pucher, 53. Hraško, 54. Barinka - 15. Románek. Rozhodcovia P. Grečko - Zvrškovec, Gašparík. Vylúčení 3:4, presilovky 3:0, v oslabení 0:0, zmeny: 41. bez Nováka, Raisa, Šinkoviča, Grošafta, Románka (všetci Nitra), 1682 divákov.

Na snímke Zdeněk Nedvěd uniká nitrianskym obrancom. Foto: TASR

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Máte nad 40? Skontrolujte si, či je Vaše srdce skutočne zdravé
  3. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Mestskí policajti chytili zlodejov. Aj s lupom

Skupinku podozrivých spozorovali v noci medzi garážami.

Za predaj bytov po vojakoch stavajú chodníky

Obec má aj iné plány, s projektmi sa uchádza o finančnú podporu.

V Detve zablokujú most, ľudia sa obávajú ťažby zlata

Ťažiť zlato chcela v Detve spoločnosť EMED Slovakia, teraz je to jej právny nástupca.

Ďalší Bielorus oblečie dres Zvolena, Martin Ďaloga do Detvy

HKM Zvolen posilní ďalší Bielorus, 31-ročný obranca. Do susednej Detvy putuje útočník Ďaloga.