Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Zvolenčanania tretí raz zaslúžene vyhrali

Barinka dostal v 54. min súpera úplne do kolien.

HKM Zvolen - HC Nitra 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

ZVOLEN. Obe mužstvá chceli nadviazať na predchádzajúce trojbodové zápasy, no neveľmi sa hrnuli do premysleného útočenia. Novoročné nitrianske ťaženie sa najmä v úvodnej desaťminútovke pod Pustým
hradom vôbec neprejavilo, začali úplne vlažne, bez snahy čo len na chvíľu zatlačiť súpera.

Už v 13. sekunde mohli pykať, Turek spálil tutovku a nechal v plnej paráde vyniknúť brankára Lakosila. AJ v 2.
min si strela Pikkarainena z dobrej parkety žiadala gólový efekt. Ten prišiel až v 13. min po Kopeckého premyslenom ťahu na bránku a strele do šibenice. Nitrania v tom čase oslabení o jedného hráča sa nepochopiteľne pred kanonierom domácich rozostúpili a nemohli sa potom čudovať, že prehrávali. Na chvíľu sa aj zdravo rozčertili, v 15. min Románek spomedzi kruhov po ľade vyrovnal, no to bolo na dlhé minúty všetko zo streleckej potencie hostí.

V druhej tretine nastal v hre zjavný úpadok, dianie na ľade bolo väčšinou len o neefektívnom pretláčaní a žalostnej streľbe. V 22. min Chovan po chybe obrancu Ďurkecha netrafil bránku, o dve minúty neskôr sa
nevyznamenal v šanci Kóna a gólom neskončil ani trhák Kopeckého v 35. min a o pár sekúnd neskôr aj Šimurdov samostatný nájazd. Pri oboch situáciách sa mohli Nitrania hanbiť za benevolenciu, hrali presilovku, no úplne žalostne. V 36. min sa domáci nechali dokonca ešte raz vylúčiť, ale ani 43-sekundová presilovka Nitranov o dvoch hráčov gólové korenie nepriniesla, len Saliji šikovným tečom nastrelil žŕdku. A keď doslova 'spackali' aj prečíslenie troch na jedného, prišiel zákonitý trest. V 40. min využil L. Čierny už po šiestich sekundách presilovku svojou typickou ranou a v šatni Zvolenčanov mohlo byť cez prestávku hneď veselšie.

Dobrá nálada sa znásobila v tretej prestávke už v 42. min, Nitrania opäť v obrane zakolísali a Pucher prekonal Lakosila tretíkrát. Pikkarainen v oslabení mal blízko v 43. min k vytúženej poistke, na druhej strane
mohol znížiť Ručkay a hneď na to Čaládi spálil aj nemožné, zoči voči prázdnej bránke. V 50. min sa mohol novému zamestnávateľovi po spolupráci so Szabom odvďačiť gólovo Barinka, veľmi mrzieť ho to však
nemuselo, pretože Nitrania okienka v súperovej obrane nenašli a ďalší gól už nepridali. Zaslúžené víťazstvo Zvolenčanov, tretie za sebou, prifarbil ešte v 53. min Hraško pri ďalšej početnej prevahe a bolo jasné, že nitrianska švornásobná víťazná séria sa ukončí na zvolenskom ľade, najmä keď Barinka dostal v 54. min súpera úplne do kolien.

Góly: 13. Kopecký, 40. L. Čierny, 42. Pucher, 53. Hraško, 54. Barinka - 15. Románek. Rozhodcovia P. Grečko - Zvrškovec, Gašparík. Vylúčení 3:4, presilovky 3:0, v oslabení 0:0, zmeny: 41. bez Nováka, Raisa, Šinkoviča, Grošafta, Románka (všetci Nitra), 1682 divákov.

9. Z chaty ukradli pálenku a víno. Všetko vypili 93
  10. Hororový piatok trinásteho pre MFK Zvolen alebo tri „osvietené“ penalty proti nim 90