Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Nováčik z Pliešoviec pokračuje v nastúpenom trende

Jednoznačná záležitosť domácich Pliešoviec v 5. Lige skupina C. Kováčová prehrala v Sásovej.

Tatran Pliešovce - Kremnica 5:1 (1:1)

Jednoznačná záležitosť domácich futbalistov v 5. Lige skupina C.

Domáci začali vlažne, čo vyhovovalo aj hosťujúcim hráčom. Napriek tomu sa Tatran v 15. min. ujal vedenia, keď po Spišiakovom prieniku sa do listiny strelcov zapísal Droppa. Hostia však vzápätí odpovedali po ojedinelom brejku, na konci ktorého stál Bíreš - 1:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa už skóre nezmenilo, aj keď miernu prevahu mali domáci. V ospalom tempe sa začal hrať aj druhý polčas. Domácich naštartovala až 68. min., kedy po faule na Zátureckého využil pokutový kop Spišiak. Gólový moment zrazil hostí na kolená a na ihrisku začali dominovať hráči Tatrana, ktorí svoju prevahu pretavili aj do gólov. Do čierneho sa postupne trafil dvakrát Branislav Farkaš a jeden presný zásah pridal Zaťkov. Keďže domáci ďalšie šance už nevyužili, nakoniec sa tešili z vysokého a zaslúženého víťazstva 5:1.

Fakty zo zápasu

Góly: 15. Droppa, 68. Spišiak (11 m), 70. Zaťkov, 76. a 84. B. Farkaš - 18. Bíreš

ŽK: 2 - 1

220 divákov, rozhodoval Baka.

TATRAN: Skopal - P. Farkaš, Šarak (24. Filip), Droppa, Zaťkov, Záturecký, B. Farkaš, Turkota, Šimkovič (77. Chromý), Spišiak (80. Uramkin), Černický. Tréner: Stanislav Žigmund.

Sásová - Prameň Kováčová 2:1 (1:1)

Hostia z Kováčovej vyhrali na šance, domáci však na góly.

Začalo sa svižne, pričom v úvodných minútach sa väčšinou bojovalo v strede ihriska a šancí na jednej aj druhej strane bolo pomenej. Prakticky aj z prvej gólovej príležitosti v stretnutí sa hostia dostali do vedenia, keď v 21. min. sa individuálne presadil Jesenský - 0:1. Domácich inkasovaný gól donútil pridať na dôraze, ktorý často prekračoval hranice únosnosti. Sásovania sa neustále tlačili pred bránu Prameňa, čo im nakoniec prinieslo aj vyrovnanie. V 36. min. sa v trme-vrme najlepšie zorientoval Dubovický, ktorý prekonal bezmocného Milana Volka. V druhom polčase mali viac z hry domáci, no viac šancí si vytvárali hostia. Keďže ale nevyužili ani tie najvyloženejšie, v 64. min. ich zákonite stihol trest. O rozhodujúci okamih stretnutia sa po rohovom kope postaral Výlupok. Prameň sa síce snažil o vyrovnanie až do samého záveru, domáceho brankára však už neprekonal.

Góly: 36. Dubovický, 64. Výlupok - 21. Jesenský

ŽK: 1 - 3, ČK: 72. Vidiečan (Sásová)

200 divákov, rozhodoval Hlaváčik.

PRAMEŇ: Milan Volko - Hradňanský, Homola, Peter Végh, Štefan Boroš, Majerčík, Elek, Igor Volko, Gajdoš (66. Turák), Jesenský, Koreň. Tréner: Ladislav Páleník.

Ostatné výsledky 9. kola: Selce - Badín 1:0 (1:0), Partizán Č. Balog - Hrochoť 2:0 (1:0), Šalková - Radvaň 0:0, Lovča - Priechod 2:1 (1:0), Žarnovica - Lutila 2:1 (1:1).

14. Lovča 9 1 0 8 7:25 3

Program 10. kola (11. októbra o 14,30 hod.): TJ Prameň Kováčová - Lutila, Priechod - Tatran VLM Pliešovce, Kremnica - Žarnovica, Badín - Lovča, Radvaň - Selce, Hrochoť - Šalková, Sásová - Č. Balog.