ZVOLENSKÁ SLATINA. Priaznivci Zvolenskej Slatiny, ale aj početná výprava Kováčovej, sa futbalového sviatku v nedeľu nedočkali. Očakávané piatoligové derby stretnutie medzi domácou Zvolenskou Slatinou a Kováčovou sa neodohralo kvôli nespôsobilému terénu.
Futbalistom škrt cez rozpočet spravil dážď, v podstate až prietrž, ktorá nad miestnou obcou začala vyčínať zhruba hodinu pred výkopom. Keďže z ihriska bolo čochvíľa kúpalisko a dážď neustával ani počas ďalších minút, naopak naberal na hustote, hlavný rozhodca rozhodol, že duel sa v stanovený termín neodohrá.
Keďže zástupcovia oboch tímov pri výbere náhradného termínu spoločnú reč nenašli, o jeho odohratí rozhodne až patričná komisia Stredoslovenského futbalového zväzu. „My sme navrhovali hrať najbližšiu stredu, s čím však nesúhlasili domáci, ktorým sa viac pozdával piatok," prezradil kapitán hosťujúceho Prameňa Peter Végh.
Prečo Kováčovčania nesúhlasili s piatkovým termínom, je viac ako jasné. Kým totiž Slatinčania, ktorých vypadávajúci osud je už spečatený, v podstate už o nič nehrajú, Prameň potrebuje body v boji o záchranu ako soľ. Nabitý program, v prípade piatkovej dohrávky a najbližšieho nedeľného kola, mu absolútne nevyhovuje. „V žiadnom prípade, pretože nás čaká krušný záver sezóny, ktorý chceme zvládnuť k svojej spokojnosti," potvrdil jeden z trénerov Ján Kováč.
Kedy sa piatoligové derby stretnutie nakoniec odohrá, alebo ak chcete dohrá, rozhodnú kompetentní. Či sa tak stane už najbližšiu stredu, piatok, alebo budúci týždeň, myslíme si, že všetkým znalým je viac ako jasné, že body potrebuje hlavne Prameň. To, ako veľmi ich chce, však bude musieť preukázať na ihrisku.
Ihrisko vo Zvolenskej Slatine čochvíľa pripomínalo kúpalisko. FOTO: DANIEL VALACH
Autor: dv