Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Detvianska gymnastika – fabrika na úspechy

Gymnastická telocvičňa v Detve je jedna z najlepšie vybavených telocviční na Slovensku. Aj preto sa v nej od začiatku roka konalo niekoľko sústredení Slovenskej gymnastickej federácie (SGF) - v apríli medzištátne stretnutie junioriek SR a Poľska a radi ju

Detva – Gymnastická telocvičňa v Detve je jedna z najlepšie vybavených telocviční na Slovensku. Aj preto sa v nej od začiatku roka konalo niekoľko sústredení Slovenskej gymnastickej federácie (SGF) - v apríli medzištátne stretnutie junioriek SR a Poľska a radi ju  využívajú na sústredenia aj iné kluby. A práve v tejto telocvični vyrástlo množstvo skvelých gymnastov, ktorí sa presadili či už na domácej, alebo medzinárodnej scéne. Detvianska gymnastika, ktorej prezidentom je Michal Ovčiarik, získala od vzniku Slovenskej republiky už jedenásť titulov na Majstrovstvách SR v rôznych vekových kategóriách v štvorboji, nehovoriac o množstve titulov či medailí na jednotlivých náradiach. V kategórii žien má Detva majsterku SR už po tretí raz za sebou (2002 Janka Luptáková, 2003 a 2004 Mária Homolová). Na júnových medzinárodných majstrovstvách SR v Trnave porazila Mária Homolová výkonom 33,850 bodu aj súperky z Česka a Rumunska. Vrcholom tohtoročnej sezóny pre detvianske gymnastky však boli ME konané v holandskom Amsterdame na prelome apríla a mája, kde v konkurencii 110 pretekárok skončila Mária Homolová v štvorboji na 38. mieste, Janka Luptáková  pretekala na prosných a skončila 54 – tá. Okrem toho Luptáková spolu s Piaseckým (Slávia UK Bratislava) štartovala v máji na súťaži zmiešaných dvojíc Sokol Grand Prix v Brne, kde skončili na ôsmom mieste. Mladšia žiačka Simona Ulbrichová už dva krát po sebe vyhrala preteky Slovenského pohára, Veronika Lauková reprezentovala na medzinárodných pretekoch v Rakúsku a skončila na siedmom mieste. V poslednom júnovom týždni sa sedem detvianskych gymnastiek spolu s trénermi Gavriščukovcami zúčastnilo sústredenia na Kováčovej. Dievčatá teraz čaká krátka pauza, ale čoskoro sa začnú pripravovať na jesennú sezónu, ktorá na Slovensku vyvrcholí na konci novembra práve v Detve – Majstrovstvami SR žiačok a Memoriálom manželom Žifčákovcov (preteky junioriek a žien).