Piatok, 14. december, 2018 | Meniny má Branislava, Bronislava

Zvolenčania po výhre nad Popradom opäť na čele

Nezadržateľným tempom pokračuje hokejová extraliga. Hokejisti HKm Zvolen nezačali tento týždeň najlepšie a v utorok prehrali v Žiline. Vynahradili si to však v piatok, keď doma v kvalitnom zápase po prvý raz v sezóne zdolali Košice.

Zvolen – Nezadržateľným tempom pokračuje hokejová extraliga. Hokejisti HKm Zvolen nezačali tento týždeň najlepšie a v utorok prehrali v Žiline. Vynahradili si to však v piatok, keď doma v kvalitnom zápase po prvý raz v sezóne zdolali Košice. V nedeľu cestovali Zvolenčania do Popradu a vo vyrovnanom zápase sa nakoniec tešili z víťazstva 3:1. Keďže Slovan prehral v Trenčine, Zvolen je opäť lídrom extraligy.

31. kolo: Žilina – Zvolen 3:2 (0:0,
2:0, 1:2)

Góly: 28. Húževka, 34. Hreus (Kontšek, Krajči), 41. Húževka (Kusovský) - 48. Šechný (Štork), 59. Bartoš (Országh)

Vylúčení: 7:7 na 2 min., Križan 10 min., presilovky 2:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali: F. Mihálik – Pavlovič, J. Tvrdoň – 2158 divákov

HKm: Križan – Babka, Škuta, Jasečko, Štork, P. Krátky, Velebný – Zedník, Handzuš, Országh – Cibuľa, Šechný, Škvaridlo – Majeský, Bartoš, Plavucha.

Zápas sa začal hrať vo svižnom tempe. V 11. min. mohol otvoriť skóre domáci Melicherčik, no Nedvědovu prihrávku nezúžitkoval. Tri minúty pred koncom hrali hostia presilovku 5:3, no nedokázali z nej nič vyťažiť. V 28. min. dostali šancu hrať presilovku domáci vlci a Húževka bombou spomedzi kruhov otvoril skóre. V 34. min. hrali presilovku o dvoch hráčov tentoraz domáci a Hreus sa po ideálne Konštekovej prihrávke nemýlil. Na 3:0 zvyšoval na začiatku tretej časti Húževka a s hosťami to vyzeralo zle nedobre. Iskierku nádeje na zvrat vykresal v 48. min. Šechný, ktorý opäť v presilovke prepasíroval puk za Šimonoviča. Potom ešte dokázali pri power play hostia zásluhou Bartoša znížiť, no k vyrovnaniu sa už nedostali.

Ján Jaško (tréner Zvolena): „Stretnutie sa rozhodlo v druhej tretine, keď domáci využili presilové hry a my nie. Za stavu 3:0 sme sa pokúšali o zvrat, ale v závere nám chýbalo šťastie.“

Ostatné výsledky: Nitra – Dubnica 2:0, Trenčín – L. Mikuláš 5:3, Poprad – Skalica 3:2 pp, Košice – Slovan 1:3.

32. kolo: Zvolen – Košice 3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Handzuš (Jasečko, Zedník), 36. Országh (Zedník, Handzuš), 54. Babka (Országh)

Vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Rozhodovali: J. Konc – Gašparík, Bulko – 3301 divákov.

HKm: Križan – Babka, škuta, Jasečko, Štork, Krátky, Velebný – Zedník, Handzuš, Országh – Majeský, šechný, Cibuľa – Plavucha, Klouda, Bartoš.

Domáci si dokázali od začiatku vytvoriť viacero šancí. Po góle volala Kloudova strela, ktorého ideálne našiel Plavucha. Potom do útoku zavelil úderný prvý zvolenský útok. Országh so Zedníkom ešte recept na Faltera nenašli, no v 15. min. už Handzuš hosťujúcemu gólmanovi nedal šancu. Prvá zvolenská formácia dala o sebe vedieť aj v polovici zápasu, keď Zedník našiel voľného Országha a ten nemal problém skórovať. V druhej časti ešte zaujal prienik Plavuchu, ktorý sa sťahovačkou dostal cez dvoch košických obrancov, no Falter jeho strelu kryl. Gólovú poistku pridal v 54. min. obranca Babka, ktorý si nakorčuľoval na útočnú modrú a prestrelil košického brankára. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal brankár HKm Karol Križan, ktorý po tom ako dokázal v 48. min. zneškodniť Bulíkovu tutovku, si udržal čisté konto.

Ján Jaško: „S Košicami máme nepriaznivú bilanciu a tak sme sa potrebovali chytiť. Zahrali sme dobre v defenzíve a veľkú zásluhu na víťazstve má brankár Križan, ktorý chytá v reprezentačnej forme.“

Ostatné výsledky: L. Mikuláš – Nitra 2:4, Dubnica – Žilina 2:5, Skalica – Trenčín 0:4, Slovan – Poprad 2:1.

33. kolo: Poprad – Zvolen 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 7. Ihnačák (Slaninák) – 1. Handzuš (Zedník), 50. Cibuľa (Šechný, Babka), 52. Bartoš (Jasečko)

Vylúčení: 3:8, presilovky a oslabenia 0:0. Rozhodovali: Lauff ml.- Bednár, Miľovčík – 2390 divákov.

HKm: Križan – Babka, Škuta, Štork, Jasečko, Krátky, Velebný – Országh, Handzuš, Zedník – Cibuľa, Šechný, Majeský – Bartoš, Klouda, Plavucha – Škvaridlo, Rajčák

Hostia začali náporom a už v 14. sek. otvoril po Zedníkovej prihrávke gólový účet Handzuš. Odpoveď nedala na seba dlho čakať a v 7. min. bolo vyrovnané, keď veterán Ihnačák prestrelil Križana. Vedenia sa potom opäť mohli ujať Zvolenčania, Zedníkovu strelu ale Kožuch kryl. V závere prvej tretiny hrali hostia presilovku, no puk z hokejky Pavlička si cestu do siete nenašiel. Na druhej strane trafil žŕdku Országh. V druhej časti tempo hry upadlo, mierne mali navrch hostia, ale bez gólového efektu. Rozhodnutie prišlo v desiatej minúte tretej tretiny. Najprv Cibuľa v páde zvýšil na 2:1 a o dve minúty nato spečatil vydretú výhru favorita Bartoš.

Ján Jaško: „Som rád, že sme vyhrali, lebo Poprad hral veľmi dobre. Chlieb sa lámal v tretej tretine za stavu 1:1, keď domáci nevyužili niekoľko vyložených šancí. My sme v rozpätí dvoch minút strelili dva góly a rozhodli tak o zápase.“

Ostatné výsledky: Trenčín – Slovan 4:3, Košice – Dubnica 2:1, Žilina – Nitra 4:3, Skalica – L. Mikuláš 2:3

10. Dubnica 33 2 0 1 2 28 51:145 7

Ďalší program: 21. decembra o 17,00 hod.: Zvolen – Trenčín, 23. decembra: Skalica – Zvolen, 28. decembra: Zvolen – L. Mikuláš, 30. decembra: Zvolen – Dubnica.

Marek PLANDOR, in

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  5. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  6. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami? 3 747

Vyhodnotenie Zvolenskej bežeckej ligy. Hlavné kategórie ovládli Dolinec a Liptáková

Po tradičnom Mikulášskom behu symbolicky uzavreli bežci vyhodnotením bežeckú sezónu pod Pustým hradom.