Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Rozhodne sa v utorok

Ďalšia hokejová lahôdka nás čaká v utorok. Po domácom zápase s Trenčínom, v ktorom vojaci vyhrali 3:2, príde na zvolenský zimný štadión ďalšie mužstvo zvučného meno – bratislavský Slovan.

Zvolen – Ďalšia hokejová lahôdka nás čaká v utorok. Po domácom zápase s Trenčínom, v ktorom vojaci vyhrali 3:2, príde na zvolenský zimný štadión ďalšie mužstvo zvučného meno – bratislavský Slovan. Pôjde o prestíž. Bude to dôležitý zápas, pretože v poslednom kole základnej časti sa rozhodne o jej víťazovi. Ak Zvolen so Slovanom vyhrá, skončí prvý (máme lepšie vzájomné zápasy so Slovanom). No ak prehrá, môže skončiť až tretí (v prípade víťazstva Trenčína nad Nitrou).

51. kolo: Poprad – Zvolen 5:6 (2:3,
2:2, 1:0 – 0:1) po predĺžení

Góly: 3. Halaj (Pavličko, Javín), 7. Kubenko, 26. Ihnačák, 27. Javín (Halaj, Rusnák), 50. Halaj (Pavličko, Javín) – 6. Šechný (Jasečko, Weissmann), 14. Štork (Jasečko), 17. Zedník (Országh), 32. Jasečko (Čierny, Šechný), 33. Handzuš (Škuta), 60. Zedník (Babka, Škuta).

HKm: Križan – Škuta, Babka, Štork, Jasečko, Harabín, L. Čierny – Országh, Handzuš, Zedník – Weissmann, Šechný, Török – Cibuľa, Klouda, Plavucha – Jarolín, Bartoš, T. Jaško,

Domáci začali svižne a už v 3. min. po góle Halaja viedli. O päť minút vyrovnal v presilovke Šechný. Už o 85 sekúnd sa ale trafil Kubenko a domáci opäť viedli. Opäť v početnej výhode, potom dokázal Zvolen zásluhou Štorka vyrovnať. Na koňa posadil hostí gól Zedníka zo 17. minúty. V 26. min. lišiak Ihnačák „rusnákovskym“ spôsobom prekvapil zvolenského brankára a bolo vyrovnané. Domácim sa podaril dokonalý zvrat v zápase už o 76 sek., keď Križana prestrelil Javín. V zápase, ktorý bol ako na hojdačke, vyrovnal v 32. min. Jasečko, O minútu dostal hostí do vedenia Michal Handzuš a brankár domácich Kožuch sa porúčal z brány. Domácim sa v zápase vyrovnať podarilo aj po druhý raz. V 50. min. si Križana vychutnal Halaj. Rozuzlenie prišlo na začiatku predĺženia, keď Zedník šťastným gólom rozhodol o víťazstve hostí.

Ostatné výsledky 51. kola: Skalica – L. Mikuláš 3:3, Trenčín – Slovan 4:0, Košice – Dubnica 7:2, Žilina – Nitra 3:4.

52. kolo: Zvolen – Trenčín 2:3 (0:2,
2:1, 0:0)

Góly: 21. Országh (Handzuš, 36. Weissmann (Jasečko) – 12. Hossa (Pardavý), 13. Olvecký, 31. Demitra (Hossa, Stehlík).

Vo výbornom zápase sa predstavilo sedem hráčov z NHL. Úvod vyšiel hosťom, keď sa v 12. min. Hossa predral cez Štorka a otvoril skóre. O minútu bolo 2:0, keď sa presadil Olvecký. Zvolen sa prebral až v druhej tretine, keď Országh v 21. min. jednou rukou znížil. Vietor do plachiet dal hosťom osamotený a zabudný Demitra, ktorý v 31. opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 36. min. Weissmann dokázal prestreliť Přykryla a vykresal iskierku nádeje na zvrat. Ten sa napokon nekonal hlavne kvôli dobrej obranej hre hostí

Ostatné výsledky 52. kola: L. Mikuláš – Žilina 1:5, Dubnica – Poprad 2:2, Slovan – Skalica 4:1, Nitra – Košice 3:2 pp.

53. kolo: Skalica – Zvolen 1:4 (0:0,
1:3, 0:1)

Góly: 35. Bukna (J. Mrena, Flamík) – 26. Klouda, 33. L. Čierny (Klepáč, Klouda), 35. Országh (Handzuš), 54. Škvaridlo.

Zvolen: Križan - Jasečko, Klepáč, Babka, Škuta, L. Čierny, Harabín - Zedník, Handzuš, Országh - Török, Šechný, Weissmann - Plavucha, Klouda, Cibuľa - Škvaridlo, Bartoš, Jarolín

Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej sa viackrát vyznamenal domáci gólman Tuček, prišla štvorgólová druhá tretina. Hostia sa v nej ujali vedenia v 26. min, keď v presilovke skóroval strelou z kruhov Klouda - 0:1. V 30. min vychytal Zedníka pri nájazde ľavým betónom Tuček. V 33. min vystrelil od modrej čiary Čierny a zvýšil na 2:0. Skaličania sa nevzdávali, ale boli to zasa hostia, ktorí sa Országhovým gólom v 35. min dostali do trojgólového vedenia. Jeho strelu tečoval do vlastnej bránky Grill. Bukna ešte v tej istej minúte znížil strelou z pravej strany na 1:3. Skóre uzavrel v 54. min po dorážke hosťujúci Škvaridlo.
Ostatné výsledky 53. kolo: Slovan – L. Mikuláš 6:1, Trenčín – Dubnica 5:2, Poprad – Nitra 4:0, Košice – Žilina 6:2.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.