S Liptovským Mikulášom sme vyhrali dva razy 4:1

Posledným 52. kolom sa skončila základná časť hokejovej extraligy. Ak chceli na prvú priečku pomýšľať hokejisti HKm, museli nad bratislavským Slovanom bezpodmienečne zvíťaziť.

Zvolen – To sa im aj podarilo, keď vo výbornom zápase uspokojili davy a nad Slovanom vyhrali v pomere 4:0. Prvé miesto im dáva relatívne najlepšiu východiskovú pozíciu pred play off a okrem toho bude klubová kasa plnšia o pol milióna. V piatok sa začalo štvrťfinále. Hokejisti HKm zvíťazili nad Liptovským Mikulášom podľa predpokladov dvakrát 4:1.

52. kolo: Zvolen – Slovan 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 24. Handzuš (Zedník), 39. Zedník (Országh), 41. Országh (Zedník, Handzuš), 52. Klouda (Plavucha)

Vylúčení: 11:5 na 2 min., presilovky a oslabenia 0:0. Rozhodovali: Országh – Krpelec, Valach – 6200 divákov (vypredané)

HKm: Križan – Babka, Škuta, Jasečko, Štork, L. Čierny, Harabín – Zedník, Handzuš, Országh – Török, Šechný, Weissmann – Plavucha, Klouda, Cibuľa – Škvaridlo, Bartoš, Majeský.

Dôležitý zápas o prvé miesto tabuľky rozhodli hviezdy v drese HKm. V úvodnej časti gól nepadol aj preto, že obe mužstvá pozorne bránili. V 24. min. Handzuš krásnym pasom vysunul Zedníka, ten bol faulovaný, lenže z druhej vlny Handzuš presne namieril ponad Rybárovu vyrážačku – 1:0. Šance si vytvorili aj hostia, hlavne Šatanov útok s krídelníkmi Cígerom a Dorničom bol nebezpečný. No boli to opäť domáci, ktorým sa podarilo skórovať. Za vzájomnú potýčku boli vylúčení Zedník s Jendekom. Po vypršaní trestov dostal Zedník krásnu prihrávku od Országha a pomedzi Rybárove betóny zvýšil. V tretej tretine sa čakal tlak hostí, tých ale rýchlym gólom v úvode tretiny schladil Országh. V 52. min. pri signalizovanom vylúčení obišiel Klouda Rybárovu bránku a pohodlne zasunul. V závere sa už len dohrávalo a zvolenský štadión oslavoval.

Jan Jaško (tréner Zvolena): „Išli sme do zápasu zvíťaziť. Dôležité chvíle boli v prvej tretine, keď sme ubránili štvorminútovú presilovku hostí. To mužstvo ešte viac scelilo a rozhodujúci bol náš nástup do druhej tretiny.“

Ostatné výsledky posledného kola základnej časti: L. Mikuláš – Košice 1:2, Nitra – Trenčín 4:3, Žilina – Poprad 3:2, Dubnica – Skalica 5:2.

Štvrťfinále

1. zápas: Zvolen – Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 0:0, 3:1) – stav na zápasy 1:0

Góly: 9. Weissmann (Török, Šechný), 55. Török (Šechný, Štork), 56. Majeský (Zedník, Handzuš), 57. Török (Šechný, Bartoš) – 46. Pleva (Lištiak, Kopecký).

Vylúčení: 7:5 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali: J. Konc – Krpelec, Valach – 2315 divákov.

HKm: Križan – Babka, Škuta, Jasečko, Štork, L. Čierny, Harabín – Országh, Handzuš, Zedník – Török, Šechný, Weissmann – Plavucha, Klouda, Cibuľa – Škavridlo, Bartoš, Majeský.

V 9. min otvoril skóre po ukážkovej prihrávke Töröka do poloprázdnej bránky úplne voľný Weissmann - 1:0. Zvolenčania mohli zvýšiť svoj náskok v 14. min, ale v presilovke mieril Handzuš iba do žŕdky. Na opačnej strane mohol v závere prvej tretiny vyrovnať Vorobel, ktorý sa predral cez zvolenských obrancov, no sám pred Križanom neuspel. V 26. min zvonila žŕdka po strele Zedníka. Taktika Liptákov slávila úspech v tretej tretine. V 46. min. v presilovke vypálil z ľavého kruhu Pleva a tečovaný puk skončil za bezmocným Križanom - 1:1. Po inkasovanom góle si domáci opäť vytvorili územnú prevahu i šance, no až v 55. min sa tešili z gólu. Na Šechného prihrávku si nakorčuľoval Török, ktorý zo strednej vzdialenosti prekonal strelou po ľade spoza hráča brankára Faltera. Už o minútu bolo upokojujúcich 3:1, po peknej kombinácii Zedník - Handzuš - Igor Majeský posledne menovaný zblízka už nemal problém skórovať. Pre Zvolen úspešnú dvojminútovku zavŕšil o 48 sekúnd opäť Török, ktorý tiež zblízka zvýšil na 4:1 a uzavrel tak gólový účet stretnutia.
Ján Jaško (tréner Zvolena): „Som rád, že sme prvé stretnutie vyhrali. Trápili sme sa a pri kvalite nášho mužstva nie som s dnešným výkonom spokojný. Nehrali sme na plné obrátky, súperovi stačila dobrá obranná hra. Moji zverenci by mali brať ohľad aj na trénerovo zdravie a divákov.“

2. zápas: Zvolen – Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) – stav série 2:0

Góly: 19. Zedník (Handzuš), 26. Török (Šechný, Jasečko), 27. Plavucha (Cibuľa), 55. Plavucha (Klouda) – 38. Miklík.

Vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Rozhodovali: Baluška – Mášik, S. Novák – 2195 divákov.

Zvolen aj v druhom štvrťfinálovom dueli jednoznačne na ľade dominoval. Produkoval útočný hokej, Liptáci boli bezzubí a takmer 40 minút neohrozili domácu bránku. V prvej tretine privádzal do zúfalstva zvolenských útočníkov brankár Falter, keď vychytal čisté šance Plavuchovi, Škvaridlovi, Bartošovi, či Handzušovi. Až v závere prvej tretiny Zedník pri ľavej žrdi dotlačil puk za bránkovú čiaru. V 26. min. Šechný prihral Törökovi, ktorý z pravej strany pohotovo zavesil puk do pravého horného rohu. O minútu neskôr už Zvolenčania viedli 3:0, keď sa zblízka presadil Plavucha. Liptáci vsietili gól v 38. min. po veľkej chybe Šechného, z ktorej vyťažil Miklík. V 55. min. výborne naservíroval puk Klouda Plavuchovi a druhý menovaný uzavrel gólový účet stretnutia.
Ján Jaško (tréner Zvolena): „V tomto zápase sme dali góly podstatne skôr ako v piatok, čo nás upokojilo. V podstate sme však podali priemerný výkon. Napriek tomu som spokojný, že v sérii vedieme 2:0, čo je pre nás podstatné.“

Ostatné štvrťfinálové výsledky: Slovan – Poprad 4:3 a 5:0 – stav série 2:0, Trenčín – Žilina 2:3 - stav série 0:1, Košice – Nitra 6:3 – stav série 1:0.