Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Zvolenčania v Žiari nad Hronom prehrali 0:3 a vyfasovali dve červené karty

Tretia liga pokračovala ďalšími zápasmi. Futbalisti Zvolena si v stredu poradili v dohrávke 19. kola s Čadcou, ktorú zdolali 4:2. V sobotu však v Žiari nad Hronom neboli úspešní.

Zvolen – Tretia liga pokračovala ďalšími zápasmi. Futbalisti Zvolena si v stredu poradili v dohrávke 19. kola s Čadcou, ktorú zdolali 4:2.
V sobotu však v Žiari nad Hronom neboli úspešní. Prehrali 0:3 a navyše inkasovali dve červené karty. V najbližšom kole tak príležitosť pravdepodobne dostanú dorastenci.

V piatej lige Kováčová ratovala v zápase s Dobrou Nivou bod v poslednej minúte, Krupina nenastúpila v Žarnovici na druhý polčas a tak sa zápas bude kontumovať. Dudince len remizovali doma s Ponikmi a to im nemusí stačiť v boji o záchranu.

III. liga

Dohrávka 19. kola: Zvolen - Čadca 4:2 (3:1)

Góly: Bohuš, Želiezka, Šiko, Družbacký - Šidlo, Baláž

Pred 150 divákmi rozhodoval Šulek (Banská Bystrica)

ŽK: Kučera, Družbacký – Kavuliak, ČK: Družbacký

Zvolen: Valach – Mihál, Kubinec, Konček, Boško (46. Slaný), Želiezka (46. Družbacký), Kučera, Cvejkuš, Bohuš, Borgoň, Šiko

Od začiatku stretnutia sa hostia snažili prekvapiť domácu obranu rýchlymi protiútokmi, no Valach v domácej bráne strely Gábriša a Šidla v úvodnej päťminútovke spoľahlivo likvidoval. Keď v 10. minúte vybojoval loptu v strede poľa Kubinec a dlhým pasom poslal do brejku Bohuša, ktorý sa šikovne zbavil atakujúceho obrancu a prestrelil bankára Krišicu, ujali sa domáci vedenia. Po rohovom kope Borgoňa sa výborne v 16-tke zorientoval Želiezka a hlavou vsietil druhý gól MFK. V 22. minúte sa prezentoval výborným zákrokom Valach po strele Baláža z 20 metrov. V 30. minúte domáca obrana nezabránila v prieniku Gavlákovi a jeho prihrávku dopravil do domácej brány nabiehajúci Šidlo. Domáci však nepoľavili v tlaku na súperovu bránu a vedenie Zvolena zvýšil v 41. minúte s prehľadom Šiko. Domáci v II. polčase stupňovali tlak a po akcii Borgaňa s Kubincom v 56. minúte sa radovali štvrtýkrát, keď striedajúci Družbacký prehlavičkoval obranu i brankára hostí. Od 73. minúty dohrávali Zvolenčania oslabení o vylúčeného Družbackého, no hostia už dokázali výsledok len raz skorigovať, keď sa po peknej akcii Šulgana presadil Baláž. (Masarik)

Žiar nad Hronom – Zvolen 3:0
(1:0), góly: Obert (11 m), Vráb, Páleník

ŽK: 3 – 4. ČK: Kučera, Želiezka

Pred 150 divákmi rozhodoval Kuchársky

Zvolen: Auxt – Mihál, Kučera, Pavlík (84. Slaný), Konček, Kubinec, Borgoň, Cvejkuš, (80. Kopičár), Bohuš, Šiko, Boško (55. Želiezka).

Hostia nastúpili do zápasu s troma útočníkmi v zostave. Ich snahou bolo zatlačiť súpera a vytvoriť si gólové šance. Ostalo len pri prianí, pretože Zvolen sa nielenže nedostal do šance, ale v prvom polčase neohrozil ani domáceho gólmana. Skóre otvorili domáci v 24. minúte z jedenástky, hostia potom zásluhou Bohuša nastrelili žrď. V druhom polčase hlavný rozhodca, ktorému zápas vôbec nevyšiel, Zvolenu vylúčil dvoch hráčov, čo využili domáci na strelenie dvoch gólov a zaslúžene vyhrali.

Ostatné výsledky 26. kola: L. Mikuláš – Podbrezová B 1:2, D. Kubín – Kys. N. Mesto 3:1, Rakytovce – Lučenec 2:2, T. Teplice – B. Bystrica B 5:1, Ružomberok B – Čadca 0:3, Kys. Lieskovec – Žilina B 1:0, Bytča – Revúca 4:0. Dohrávky: 16. kolo: L. Mikuláš – Ružomberok B 3:0, 24. kolo: Turčianske Teplice – Lučenec 1:0

16. Revúca 25 0 5 20 11:79 5

Ďalší program: 27. kolo – 5. júna o 17,00 hod.: Zvolen – Rakytovce.

V. liga

Kováčová – Dobrá Niva 1:1 (0:1)

Góly: Kujan - Raniak

ŽK: 2 – 3.

Pred 200 divákmi rozhodoval Žiakovič (D. Hámre)

Kováčová: M. Volko – Révay, Végh, Plavec, Zošiak, Zbončák (81. Páleník), I. Volko (81. Kocúr), Lihan, Mistrík, Koreň, Kujan.

Dobrá Niva: Polc – Slosiarik, Švarc, Ján Baláž, Jaro Baláž, Miro Baláž, Šimko, Bellák, Jombík, Raniak (46. Mar. Babiak), Mar. Baláž.

Domáci mohli viesť už v prvej minúte, Lihanova strela však skončila len na tyči. Potom mali domáci ešte tri čisté šance, nedokázali ich však využiť. Hostia v 42. min. z ojedinelého protiútoku zásluhou Raniaka otvorili skóre. V druhom polčase bola hra rozháraná, domáci kopali jedenástku, Lihan ale mieril vedľa. Bod pre Kováčovú ratoval v poslednej minúte Kujan. (Sliacky)

Žarnovica – Krupina 3:0 (3:0) – nedohrané, hostia nenastúpili na druhý polčas

Rozhodoval: Nozdrovický

Krupina: Malček – I. Dendiš, M. Melíšek, Vaškor, P. Melíšek, Kováč, J. Dendiš, Worcell, Jombík, Ližbetin, Frčka.

Hostia nastúpili na zápas oslabení o niekoľkých hráčov základnej zostavy. V prvom polčase inkasovali hneď v úvode tri góly, keď zaúradoval rozhodca, a o zápase bolo rozhodnuté. Hosťom sa potom zranil brankár, okrem toho neboli spokojní ani s výkonom rozhodcu a tak na druhý polčas nenastúpili. Výsledok 3:0 tak pravdepodobne ostane v platnosti aj po zasadnutí disciplinárky. (Vaškor)

Dudince – Poniky 2:2 (1:1)

Góly: M. Tereň, M. Harach – M. Piar, Klementis

ŽK: 1 – 2. ČK: 1 (hostia)

Pred 250 divákmi rozhodoval Ostrihoň

Dudince: Tomaškin – Ľalík, Bielik (60. Kern), Bačík, M. Harach, P. Dodok, M. Tereň, T. Tereň (72. Berényi), T. Harach, R. Dodok (75. Vankovic).

Vyrovnaný prvý polčas. Ako prví sa ujali vedenia domáci v 15. min., keď sa presadil Marián Tereň. V 30. min. nepremenili Dudince jedenástku a tak prišiel zákonite trest v podobe vyrovnávajúceho gólu z 38. minúty. Hostia sa v druhom polčase dostali na koňa, keď sa v 70. minúte zásluhou Klementisa ujali vedenia. Vyrovnanie prišlo v 80. minúte po strele Mareka Haracha. Remíza je vzhľadom na priebeh zaslúžená. (Dodok)

Ostatné výsledky 23. kola: Radvaň – P. Č. Balog 5:2, Dubová / Nemecká – Priechod 1:5, Brezno – D. Hámre 2:3, Žiar n. Hronom B – Št. Bane 0:1.

Dohrávka 15. kola: Št. Bane – Kováčová 2:1 (0:1) Beták (11 m), Pastier – Koreň.

14. Dubová 23 2 5 16 15:68 11

Ďalší program: 24 kolo - 5. júna o 17,00 hod.: Dudince – Žarnovica, Krupina – Kováčová, D. Niva – Radvaň.

Futbal mladých: III. liga st. dorast: Jupy B. Bystrica / Podlavice – Zvolen 2:5 (2:3) Riska, Trník, Spišiak, Slaný, Ján Mudrák. III. liga ml. dorast: Jupy Podlavice – Zvolen 4:0 (2:0), V. liga dorast: Šalková – Kováčová 3:2 (2:1) Böhm, Vašang, I. tr. dorast: Očová – Budča 3:2 (1:2) Harík, Sebíň, Krurtík, Sása – Ž. Breznica 4:0 (1:0) Ponický, Kandra, Stolár, Puskailer, Lieskovec – Cerovo 1:1 (1:1), II. liga st. žiaci: Podbrezová B – Zvolen 1:0 (1:0), II. liga ml. žiaci: Podbrezová B – Zvolen 0:6 (0:4) Kuchár 2, Lietava 2, Koska 2. III. liga st. žiaci: B. Štiavnica – Zvolen B 1:0 (0:0). III. liga ml. žiaci: B. Štiavnica – Zvolen B 0:6 (0:3) Špeker 2, Jamnický, Roziak, Strhársky, Vajda. ObFZ st. žiaci: Sása – Dudince 3:5 (1:3) Herbrík 2, Ferianc, Očová – Kriváň 2:3 (2:1) Kuchár, Rafael, ObFZ ml. žiaci: Zvolen C – V. Pstruša 4:0 (1:0) Borgoň 3, Hliva, Očová – Kriváň 1:0 (0:0) Uhliar.

Marek PLANDOR

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Z malých obcí pri Zvolene musia na odberné miesto cestovať

Päť obcí bude mať dve testovacie miesta.

Ani v Michalkovej odberné miesto nebude.

Detva má administratívnych pracovníkov, dobrovoľníci chýbajú

Mesto sa pripravuje na víkendové celoplošné testovanie.

Miesto udalosti pred urgentným príjmom.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.