Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Pol zápasu mali o jedného hráča naviac a aj tak nebodovali

V piatej lige Kováčová remizovala s Hrochoťou, Dobrá Niva, Detva a Dudince prehrali

Zvolen – Futbalisti Zvolena prehrali v nedeľu v Ružomberku s rezervou SCP 0:3. A to i napriek tomu, že domáci hrali od 49. min. len desiati. V piatej lige z našich regionálnych zástupcov bod získala za remízu s Hrochoťou len Kováčová. Detva, Dobrá Niva a Dudince prehrali.

Ružomberok B – Zvolen 3:0 (1:0)

ŽK: 2 – 2. ČK: 1 – 0.

Pred 100 divákmi rozhodoval Kratochvíla (Banská Bystrica)

Zvolen: Auxt – Mihál, Tužinský, Konček, Želiezka (65. Cvejkuš), Michálik (55. Pavlík), Kučera, Banski, Tyčiak, Borgoň, Kujan (70. Boško).

V prvom polčase mali územnú prevahu hostia, domáci ale hrozili útokmi po stranách a v 26. min. sa im podarilo otvoriť skóre. Po tomto góle sa hra vyrovnala, šancí mali viac hostia, no Želiezka trikrát po sebe nedokázal skórovať. Od 49. min. hrali domáci oslabení o vylúčeného Gajdoša a čakalo sa, že iniciatívu prevezú hostia. Tí si aj vytvorili niekoľko šancí, avšak bez gólového efektu. Zákonite tak prišiel trest, keď domáci po chybách v obrane Zvolena strelili dva góly a rozhodli o zápase. (Žabenský)

Ostatné výsledky 10. kola: R. Sobota B – Bánová 0:0, Bytča – Čadca 1.4, B. Bystrica B – K. Lieskovec 5:0, T. Teplice – Podbrezová B 4:1, K. N. Mesto – Rakytovce 2:3, L. Mikuláš – Kremnička 2:4, Žiar nad Hronom – D. Kubín 0:1.

16. R. Sobota B 11 2 2 7 9:31 8

Ďalší program: 11. kolo – 16. októbra o 14,00 hod.: Zvolen – T. Teplice (15. 9. o 14,00 hod.), D. Kubín – R. Sobota B, Kremnička – žiar nad Hronom, Rakytovce – L. Mikuláš, Podbrezová B – K. N. Mesto, K. Lieskovec – Ružomberok B, Čadca – B. Bystrica B, Bánová – Bytča.

Kováčová – Hrochoť 0:0

ŽK: 1 – 0.

Pred 220 divákmi rozhodoval Kolár (Hliník nad Hronom)

Kováčová: M. Volko – Plavec, Végh, Droba, Révay, Baláž, I. Volko, Mistrík, Páleník, Koreň ( 87. Strapko), Szabo.

V prvom polčase mali miernu prevahu hostia. Ich čistá šanca z 25. min. sa ale gólom neskončila. V druhom polčase mali územnú prevahu domáci, čistú gólovú šancu si ale nevytvorili. Gól mohol padnúť v 55. min., no po strele Révaya nedokázal Szabo doklepnúť loptu za chrbát hosťujúceho brankára. Remíza je vzhľadom na priebeh spravodlivá. (Sliacky)

Š. Bane – D. Niva 2:1 (0:0)

Góly: Beňo, Blažko - Ján Baláž

ŽK: 0 – 2.

Pred 70 divákmi rozhodoval Királi (Lučenec)

D. Niva: Šoučík – Bellák, Švarc, Ján Baláž, Miro, Jaro, Šimko, Števák, Babiak, Raniak (77. Slosiarik), Martin Baláž.

V úvode zápasu sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no ani jedno z mužstiev si vyloženú šancu nevytvorilo. V závere prvého polčasu mohli hostia otvoriť skóre, no v čistej šanci nedali gól. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Po dvoch individuálnych chybách zo 61. a 70. min. však hostia dvakrát inkasovali a to sa ukázalo ako rozhodujúce. V 80. min. vykresal pre Dobrú Nivu iskierku nádeje Ján Baláž, ktorý dorazil loptu po strele Raniaka. Vyrovnať sa už hosťom nepodarilo a tak v ďalšom zápase sezóny Dobrá Niva nedokázala bodovať. (Slosiarik)

Detva – Žarnovica 1:2 (0:1)

Gól domácich dal Krekáň

ŽK: 2 – 1, 70 divákov

Detva: Rusnák – Chlebničan, Hanes, Murín, Krekáň, Lapin, Rapčan, Kondrlík, Sarvaš, Trebuľa, Halaj ( 70. Horník)

Hralo sa na Látkach, pretože domáci majú zatvorené ihrisko a ešte k tomu sú aj oslabení o niekoľkých hráčov základnej zostavy. Napriek tomu mala Detva prevahu, gól ale strelili len hostia a to v 32. min. po chybe domáceho brankára. V druhom polčase strelili hostia v 75. diskutabilný druhý gól. Domáci mali asi päť čistých gólových šancí, na gól sa ale poriadne nadrú. V 80. min. napokon Krekáň znížil, no vyrovnávajúci gól zo 85. min. rozhodca pre údajné postavenie mimo hry neuznal. (Sabo)

N. Baňa – Dudince 5:1 (1:0)

Gól hostí strelil Kralina

ŽK: 2 - 2

Pred 250 divákmi rozhodoval Hrmo (R. Sobota)

Dudince: Fabian – Ľalík, Palkovič, Kocka, Bačík, Greguška, Kralina, R. Dodok, Bielik (60. Vankovic), Harach M., Grznár.

V 20. min. odpískal hlavný rozhodca proti Dudinciam jedenástku a domáci viedli 1:0. V 48. min. vyrovnal Kralina na 1:1, hostia sa ale dlho netešili. O desať minút nato rozhodca nariadil druhý pokutový kop proti hosťom a domáci opäť viedli jednogólovým rozdielom. V 69. min. dala Nová Baňa diskutabilný tretí gól, keď bol atakovaný brankár Dudiniec Fabian. V závere ešte domáci strelili dva góly a zaknihovali si víťazstvo v súboji mužstiev z hornej polovice tabuľky. (Teren)

Ostatné výsledky 10. kola: Priechod – D. Hámre 1:1, Radvaň – Žiar nad Hr. B 1:1, P. Č. Balog – Podlavice 0:3.

14. D. Niva 10 1 1 8 6:22 4

Ďalší program: 11. kolo – 16. októbra o 14,00 hod.: Dudince - Kováčová, Podlavice – Detva, D. Niva – Radvaň, Žarnovica – N. Baňa, Žiar nad Hronom B – P. Č. Balog, D. Hámre – Š. Bane, Hrochoť – Priechod.

Futbal mladých: III. liga st. dorast: Zvolen – Selce 1:0 (1:0) Klimo, III. liga ml. dorast: Zvolen - Selce 4:0 (2:0) Konečný Michal, Kapreniak, Kišík, Šimkovič, V. liga dorast: Medzibrod – Pliešovce 0:3 (0:2) Černický, Kožik, Pechovský, Hriňová – šalková 8:0 (4:0) Gudor 3, Šulek 3, Kuvík, Hronček, II. liga stž: Zvolen – Detva 2.0 (0:0) Kuchár Juraj 2, II. liga mlž.: Zvolen - Detva 2:1 (1:0) Pepich, Válovčan, III. liga stž.: Zvolen B – Žiar nad Hronom B 2:1 (1:1) Koska, Roziak, Pliešovce – Kováčová 1:1 (1:0) Halgaš, Hriňová – Vinica 3:2 (2:0) Malček 2, Spodniak, III. liga mlž.: Zvolen B – Žiar nad Hronom B 4:1 (2:1) Gavrillo 2, Hliva, Hric, Hriňová – Vinica 3:1 (1:0) Olšiak 2, Ftorek. Obfz žiaci: Stožok – Zvolen C 0:2 (0:0) Long bui thang 2.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.