V. liga: Dudince a Dobrá Niva s prekvapivými debaklami

ŽK: Mahút, Holeščák - Štefánik L., Štefánik D., Škantár.

Rozhodoval Ligas. Zápas sledovalo 150 divákov.

Bytča: Hájek - Mahút, Tvrdý, Širo, Oralík (68. Pradeniak), Kocian, Ciesarík (75. Mišutka), Chrenko, Holeščák, Gajdošík. Tréner: Jozefovič.

Zvolen: Sekula - Cvejkuš (45. Spišiak), Záborský, Vrbiniak, Bohuš, Bolgár, Rerich, Škantár, Michalík (88. Štefánik D.). Tréner. Michálek.

Domáci začali aktívne a od úvodného hvizdu rozhodcu mali réžiu zápasu vo svojich rukách. Už v 1. min Šmahút a následne Holeščák išli sami na bránu, no ani jeden sa nepresadil. V 20. minúte zakončil individuálnu akciu Chrenko peknou strelou po zemi, ktorá síce prešla brankárovi pomedzi nohy, ale bránu minula. Ako ľahko sa domáci futbalisti dostávali do šancí, tak ľahko ich aj zahadzovali. Hlavičku Zábavčíka a tvrdú strelu Širu odvrátil výborný Sekula so šťastím. Po polhodine hry sa Mahút opäť rútil sám na bránu, no prestrelil. Aj v druhom polčase boli domáci lepším a futbalovejším mužstvom, no v koncovke sa nie a nie presadiť. Zahadzovaním gólových príležitostí postavili súpera na nohy, čo sa im vypomstilo, keď po ojedinelej skrumáži pred domácou bránou skóroval hosťujúci Bohuš. Napriek záverečnému tlaku a dostatku možností sa domácim už vyrovnať nepodarilo.

(Dušan Beníček)

Ostatné výsledky 4. kola: Rakytovce – K. N. Mesto 3:2, D. Ždaňa – R. Sobota B 1:2, Králiky – Námestovo 3:0, Liet. Lúčka – Krásno n. K. 1:0, Žilina B – Kremnička 2:0, Bánová – Brusno 4:0, D. Strehová – Rudinská 3:1.

16. Brusno 4 0 1 3 5:12 1

Najbližší program: 1. septembra (piatok) o 15,30 hod. (predohrávané 14. kolo): Zvolen – R. Sobota B, Rakytovce – Žilina B, Bánová – Bytča, D. Strehová – Liet. Lúčka, Rudinská – Králiky, Brusno – D. Ždaňa, Kremnička – K. N. Mesto, Krásno n. K. – Námestovo; 3. septembra (nedeľa) o 15,30 hod. (5. kolo): Zvolen – Žilina B, Rudinská – Rakytovce, Brusno – D. Strehová, Kremnička – Bánová, Krásno n. K. – Bytča, Námestovo – Liet. Lúčka, R. Sobota B – Králiky, K. N. Mesto – D. Ždaňa.

V. liga – skupina C

Kováčová – Žiar B 2:1 (0:1)

Góly: 46. I. Volko, 47. Végh – 30. Šimko

ŽK: 0 – 6

ČK: 39. Lepiš (Žiar B)

Pred 150 divákmi rozhodoval David z Čeboviec.

Kováčová: M. Volko – R. Zbončák, Kocúr, Strapko, Végh, I. Volko, Révay, P. Mistrík, R. Szabo, V. Zbončák (85. Bohm), Koreň (89. M. Mistrík)

Domáci, povzbudení bodom, ktorý získali minulý týždeň v Sásovej, nastúpili do zápasu s odhodlaním naplno zabodovať aj na domácom trávniku. Od začiatku si vytvorili územnú prevahu, ktorú však aj napriek veľkým príležitostiam nevedeli pretaviť v gól. Naopak, boli to hostia, ktorým sa po ojedinelom protiútoku a šanci podarilo otvoriť skóre stretnutia. Hráčov Prameňa nečakaný gól z miery nevyviedol a naďalej sa snažili o útočný a otvorený futbal. Do polčasu sa však strelecky nepresadili. Všetko si vynahradili v úvode druhého dejstva, kedy v priebehu dvoch minút dokonale otočili stav zápasu vo svoj prospech. Úspešnými strelcami a hrdinami boli Igor Volko a Peter Végh. Ako sa nakoniec ukázalo, boli to góly rozhodujúce, pretože do konca zápasu už neskóroval ani jeden tím. Kováčová tak účelnou hrou získala svoje prvé víťazstvo v novej sezóne. (Sliacky)

H. Nemce – Radvaň 4:2 (0:1)

Góly: 53. Mojžiš, 63. a 75. Bosák, 68. Dendiš – 25. Országh, 80. Ševčík

ŽK: 2 - 2

Pred 250 divákmi rozhodoval Ďuriš.

H. Nemce: Beník – Riska, Mikuláši, Dendiš, Kocka (46. Kocka), Bosák, Polyak (80. Sporiš), Bartík (72. Mäsiar), Vachalík, Ivan, Mojžiš

Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním prelomiť nováčikovskú smolu a konečne zvíťaziť. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, o ktorý sa pričinili obidve mužstvá. Ako prví sa z gólu radovali hostia, ktorí sa vedenia ujali krížnou strelou Orzságha v 25. min. Za stavu 0:1 pre Radvaň sa odchádzalo aj do šatní. V druhom polčase, za účelom vyrovnania a zvrátenia priebehu stretnutia vo svoj prospech, vyvinuli H. Nemce na svojho protivníka enormný tlak. Ich nasadenie sa im vyplatilo a prinieslo zaslúžené ovocie. V priebehu dvadsiatich minút strelili štyri góly a prakticky tak rozhodli o zaslúženom víťazstve. Šťastnými strelcami boli Bosák dvakrát, Mojžiš a Dendiš, ktorý nádherne trafil z priameho kopu. H. Nemce si tak zaknihovali prvé víťazstvo v piatej lige. (Hudec)

D. Niva – N. Baňa 0:5 (0:4)

Góly: Švec 3, Marko, Mánik (11 m)

ŽK: 3 - 1

Pred 100 divákmi rozhodoval Talan z Hrnčiarskych Zálužian.

D. Niva: Lehocký – Števák (7. Švarc), Jelok, Ján Baláž, Miroslav Baláž, Jaroslav Baláž, Pšenica, Šatara (73. Kollárik), Babiak, Mojžiš (55. Korpáš), Dančo.

V Dobrej Nive riešili pred zápasom dilemu, koho vôbec postaviť do základnej jedenástky. Nie však z dôvodu pretlaku, naopak, nedostatku hráčov. Odzrkadlilo sa to aj na samotnom zápasovom výkone, ktorý ani zďaleka nespĺňal piatoligové parametre. Na ihrisku od začiatku suverénne dominovali hostia. Počas celého zápasu mali hru pod kontrolou a domácim vôbec nič nedovolili. Svoju hru korunovali aj piatimi strelenými gólmi, ktoré jasne dokazujú, kto mal na ihrisku v Dobrej Nive navrch. (Koštialik)

Hrochoť – Dudince 5:1 (2:0)

Góly: 5., 49., 77., 86. Sláva, 33. Baitar - 83. Medgyesi

ŽK: 2 - 3

Pred 150 divákmi rozhodoval Koštial zo Zlatna.

Dudince: Peťko – Danko, Teren, Palkovič, Bačík (46. Vankovic), M. Harach, P. Dodok (78. Kováč), Kralina, T. Harach, Medgyesi, R. Dodok (46. Bielik)

Dudince pricestovali na zápas oslabené o brankára Auxta, ktorý v predošlých troch kolách ani raz neinkasoval. Do brány sa tak postavil mladý Peťko, ktorý však dudinskú jednotku nedokázal plnohodnotne nahradiť. Prvýkrát lovil loptu zo svojej siete už v 5. min., kedy skóroval v zápase mimoriadne strelecky úspešný Sláva. Hostia mohli gólovo odpovedať v 19. min., ale Medgyesi čistú šancu zahodil. Keď sa 22. min. neujala ani jeho ďalšia strela, trest prišiel na druhej strane – domáci Baitar zvýšil na 2:0. V druhom polčase sa pokračovalo v začatom, hostia hrali len po šestnástku a domáci strieľali góly. O zápase rozhodol prakticky sám Sláva, ktorý profesorsky premenil až štyri priame kopy. Dudince si tak domov odviezli nečakaný gólový prídel. (Dráb)

Ostatné výsledky 4. kola: Priechod – Vyhne 0:1, Š. Bane – Žarnovica 0:1, Sásová – P. Č. Balog 1:0.

14. H.Nemce 3 1 0 2 4:8 3

Program 5. kola – 3. septembra o 15,30 hod.: P. Č. Balog – Kováčová, Dudince – Priechod, Radvaň – D. Niva, Žiar B – H. Nemce, Žarnovica – Sásová, Vyhne – Š. Bane, N. Baňa – Hrochoť.