Stolnotenisová extraliga žien má za sebou aj zápasy 3. dvojkola. Nedarilo sa nášmu jedinému regionálnemu zástupcovi Doprastavu Zvolen, ktorý v domácom prostredí podľahol topoľčianskemu ,,béčku“. V tabuľke mu momentálne patrí 5. miesto.
Ženy – Extraliga
3. dvojkolo: Doprastav Zvolen – Topoľčany B 4:6 (Krchňavá 2, M. Klímova, Z. Klímová), Nitra – Topoľčany A 2:8, Malacky – Trnava 8:2, Trnávka Bratislava – D. Streda 0:10, Nitra – Topoľčany B 7:3, Valaliky – Ružomberok 8:2, Malacky – D. Streda 4:6, Trnávka – Trnava 0:10.
1. D. Streda 6 5 1 0 42:18 17
2. Nitra 6 4 1 1 36:24 15
3. Topoľčany A 4 4 0 0 35:5 12
4. Doprastav 5 3 0 2 30:20 11
5. Topoľčany B 5 2 1 2 20:30 10
6. Valaliky 5 2 1 2 26:24 10
7. Malacky 5 2 0 3 30:20 9
8. Trnava 6 1 0 5 26:34 8
9. Ružomberok 5 1 0 4 14:36 7
10. Trnávka 5 0 0 5 1:49 5
Muži – II. liga
V plnom prúde je aj mužská II. liga, v ktorej náš región reprezentujú tímy Doprastavu a SOU Zvolen. Oveľa lepšie je na tom Doprastav, ktorý je po piatich kolách na čele tabuľky s plným bodovým ziskom. SOU momentálne patrí až 14. miesto, keď doteraz len raz remizovalo.
4. kolo: SOU Zvolen – Tvrdošín-Nižná 4:14 (S. Kovács, Gajdoš, Kubiš, Vrabec), Jasenová – Doprastav Zvolen 6:12 (Mihálik, Tagaj po 3, Majerčík, Hrčka po 2, štvorhra: Majerčík, Hrčka a Mihálik, Tagaj), Krupina B – Krušetnica 8:10, Martin – Podbrezová 4:14, Ružomberok B – Revúca 14:4, B. Bystrica – Lučenec 9:9, Žilina B – Rajec 13:5, Teplička – Višňové 9:9, 5. kolo: SOU Zvolen – Krušetnica 9:9 (S. Kovács 3, Libiak, Gajdoš po 2, štvorhra: Vrabec, Gajdoš a S. Kovács, Libiak), B. Bystrica – Doprastav Zvolen 3:15 (Tagaj 4, Hrčka, Mihálik, Majerčík po 3, štvorhra: Majerčík, Hrčka a Mihálik, Tagaj), Krupina B – Tvrdošín-Nižná 3:15, Martin – Revúca 5:13, Ružomberok B – Podbrezová 8:10, Jasenová – Lučenec 14:4, Žilina B – Višňové 10:8, Teplička – Rajec 11:7.
1. Doprastav 5 5 0 0 73:17 15
2. Tvrdošín-Nižná 5 5 0 0 70:20 15
3. Žilina B 5 5 0 0 60:30 15
4. Podbrezová 5 4 0 1 53:37 13
5. B. Bystrice 5 3 1 1 46:44 12
6. Ružomberok B 5 3 0 2 53:37 11
7. Višňové 5 2 1 2 48:42 10
8. Teplička 5 2 1 2 46:44 10
9. Krupina B 5 2 0 3 45:45 9
10. Jasenová 5 2 0 3 45:45 9
11. Revúca 5 2 0 3 38:52 9
12. Krušetnica 5 1 1 3 36:54 8
13. Lučenec 5 0 2 3 33:57 7
14. SOU 5 0 1 4 24:66 6
15. Martin 5 0 1 4 20:70 6
16. Rajec 5 0 0 5 30:60 5
III. liga
Podobne ako ,,áčku“, nedarí sa ani SOU B v III. lige. Keďže ,,béčkari“ neuspeli ani v 4. a 5. kole, na konte majú tak isto len jednu remízu.
4. kolo: Brezno - SOU Zvolen B 13:5 (Oboňa 3, O. Kovács, Martin), Ľubietová - Kremnica 9:9, Podbrezová B - Žiar n/H 12:6, Tisovec - Cobra B. Bystrica 9:9, Kalinovo-Cinobaňa - Stavbár B. Bystrica 6:12, V. Krtíš - Lokomotíva B. Bystrica 5:13, 5. kolo: Tisovec - SOU Zvolen B 12:6 (Oboňa 3, O. Kovács 2, štvorhra: Oboňa, O. Kovács), Ľubietová - Žiar n/H 9:9, Podbrezová B - Kremnica 14:4, Brezno - Cobra BB 10:8, Kalinovo-Cinobaňa - Lokomotíva BB 6:12, V. Krtíš - Stavbár BB 8:10.
1. Stavbár BB 5 4 1 0 59:31 14
2. Lokomotíva BB; 5 4 1 0 58:32 14
3. Žiar n/H 5 3 1 1 46:44 12
4. V. Krtíš 5 3 0 2 53:37 11
5. Brezno 5 3 0 2 49:41 11
6. Cobra BB 5 2 1 2 50:40 10
7. Podbrezová B 3 3 0 0 36:18 9
8. Tisovec 5 1 1 3 33:57 8
9. B. Štiavnica 3 2 0 1 30:24 7
10. Kal.-Cin. 5 1 0 4 35:55 7
11. Kremnica 5 0 2 3 34:56 7
12. SOU B 5 0 1 4 34:56 6
13. Ľubietová 3 0 2 1 26:28 5
14. Žarnovica 3 0 0 3 15:39 3
IV. liga
3. kolo: H. Nemce B - Dudince 5:13 (Nečas, Kosec po 2, Mojžiš - S. torda, R. Torda po 4, Uday 2, Výboch, štvorhra: S. Torda, Výboch a Uday, R. Torda), Kováčová - Zv. Slatina 9:9 (Milan 4, Zauška, J. Mistrík po 2, M. Mistrík - Blaško 3, Vojtko, Uhrin po 2, štvorhra: Blaško, Hedvigi a Vojtko, Uhrin), Krupina C - H. Nemce A 13:5 (Tóth, Slováčik po 4, Selečéni 3, Gyerpál, štvorhra: Selečéni, Slováčik - Káčer 2, Miškolci, Pavlenda, štvorhra: Káčer, Pavlenda), SOU Zvolen C - Hriňová 11:7 (Vrabec 4, Kubiš, Martin po 3, štvorhra: Kubiš, Vrabec - Milota, Hajšel po 2, Dobrovský, Lakota, štvorhra: Lakota, Krpelan), V. Krtíš B - Krupina D 10:8 (Barcík, V. Sýkora st. po 3, Uramová 2), Želovce – Doprastav Zvolen B 1:17 (Dubovský, Chylo, Jelen po 4, Benc 3, štvorhra: Dubovský, Jelen a Benc, Chylo).
(dv, ek)