Piatok, 20. september, 2019 | Meniny má Ľuboslav(a)

Z Prešova naprázdno, rozhodne sa v Nitre

Slovenská volejbalová extraliga mala cez víkend na programe zápasy 9. kola. Volejbalisti MVK Zvolen, ktorí stále bojujú o 3. miesto v lepšej nadstavbovej skupine s Nitrou, sa predstavili na horúcej palubovke Prešova. Štrajánekovi zverenci vycestovali na východ republiky bez opôr Baláža (problémy s chrbtom) a Skladaného (osobné dôvody), ktorých v základnej zostave nahradili Michalčo a extraligový debutant Petrinec (z farmárskej Detvy). Napriek snaživému výkonu volejbalisti MVK na domácich nestačili a podľahli im hladko 0:3. Zrejme najdôležitejšie stretnutie nadstavbovej časti odohrajú Zvolenčania v piatok 16. februára, kedy vycestujú do Nitry. O deň neskôr, v sobotu 17. februára, sa potom zvolenskí volejbalisti predstavia vlastnému publiku a to v stretnutí proti lídrovi z Nového Mesta. Stretnutie v športovej hale Rates sa začína tradične o 18,00 hod.

VK PU Prešov - MVK Lokomotíva Zvolen 3:0 (18, 16, 29)

Zvolen: Vaško, Beskydiar, Michalec, Stehlík, Michalčo, Petrinec – libero Fürješ (Lampart)

Zápas trval 69 minút a pred 150 divákmi ho rozhodovali Savka s Hankom. V prvých dvoch setoch držali Zvolenčania s domácimi krok len do stavu 10:10 a 11: 10. Prešovčania potom MVK prevýšili najmä výborným podaním a dobrou obrannou hrou na sieti. Najvyrovnanejší a najdramatickejší priebeh mal tretí set, v ktorom sa Zvolenu opäť podarilo vyrovnať hru. Dokonca do stavu 21:20 mali štrajánekovci aj hernú prevahu. Domáci, uvedomujúc si skomplikovanie stretnutia, sa dostatočne rýchlo zmobilizovali a set dotiahli do víťazného konca. V dramatickej koncovke tretieho dejstva využil Prešov siedmy mečbal, ktorým zavŕšil stav stretnutia na konečných 3:0.

Ostatné výsledky: 9. kolo – skupina o 1. – 4. miesto: Nitra – N. Mesto 2:3, skupina o 5. – 8. miesto: Žilina – Lovinobaňa 3:0, Malacky – Púchov 3:1.

4. Lovinobaňa 23 0 23 15:69 23

Program ostatných zápasov 10. kola – sobota 17. februára: sk. 1. – 4.miesto: Nitra – Prešov, sk. 5. – 8. miesto: Lovinobaňa – Púchov, Malacky – Žilina, 11. kolo - nedeľa 18. februára: sk. 1. – 4. miesto: Prešov – N. Mesto, sk. 5. – 8. miesto: Malacky – Lovinobaňa, Žilina – Púchov.