Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
JAZDECTVO

Potešili aj debutantky Plavuchová s Vilhanovou

Jazdecké podujatia si bez pretekárov JK Ranč pod bukmi už ani nevieme predstaviť. Úspešní Látkari sa naposledy predstavili na pretekoch 21. ročníka Ipeľského pohára v Kováčovciach, tretej série Novohradského pohára a#na Cene JFBO v Ivanke pri Dunaji.

Ipeľský pohár
V súťaži poníkov, stupeň ZM (80 cm), si výborne počínali Petra Kobzošová s Tibetom a debutantka Alžbeta Plavuchová na koníku Happy. Obe jazdkyne prešli pretekom bez straty bodu, pričom Petra obsadila 3. a Alžbeta 12. miesto. Kobzošová s Tibetom súťažili aj v disciplíne stupňa Z (100 cm), kde skončili na 8. mieste. Látkarsky klub na pretekoch okrem týchto dievčat reprezentovali aj Lucia Kohútová a Silvie Ševčíkova, ktoré súťažili na koňoch Yogi, Telma a Arleta. Počínali si výborne, o čom nakoniec svedčia aj ich výsledky. V dvojfázovom skákaní ZL – L (110 cm) si Kohútová s Yogim vybojovali 2. a Ševčíková s Telmou 3. miesto. Silvie sa v tej istej disciplíne predstavila aj s Arletou, s ktorou si vyjazdila 6. priečku. Majiteľku úspešného klubu Zuzanu Gánovskú jej nádeje nesklamali ani v priamom preteku o Ipeľský pohár, v súťaži stupňa L (120 cm). Naopak, absolvovali ho bez najmenších problémov a jediného trestného bodu. V konečnom poradí sa Ševčíková s Telmou umiestnili na 2. a Kohútová s Yogim na 5. mieste. Obe mladé jazdkyne v Kováčovciach úspešne prešli aj skutočným krstom ohňom. S kvalitnými protivníkmi si totižto svoje sily zmerali aj v súťaži stupňa S (130 cm), v ktorej štartovali po prvýkrát. „Potešiteľné je, že sa tejto skúšky nezľakli a pretek odjazdili vo veľkom štýle,“ pochválila svoje jazdkyne Zuzana Gánovská. V S-ku sa Silvie s Telmou preskákali na 4. a Lucia s Yogim na 7. miesto. „Všetky dievčatá, ale ja naše koníky, nám v Kováčovciach spravili obrovskú radosť,“ dodala Gánovská.

Novohradský pohár
Obdobne sa Gánovskej jazdcom darilo aj tretej sérii Novohradského pohára, ktorá sa jazdila v maďarskom Nógrádsápe. Do centra pozornosti sa tentokrát dostali najmä Silvie Ševčíková a Petra Kobzošová. Silvie s koníkom Telma si v parkúre stupňa ZL (110 cm) vyjazdili 1. a v L (120 cm) 2. miesto. Výborné dve 3. miesta si vybojovali aj Petra Kobzošová s Tibetom. Najskôr sa presadili v súťaži stupňa ZM (80 cm) a neskôr aj v Z (100 cm). Navyše, k zdarnému látkarskému vystúpeniu v Z-ku prispela aj Ivana Vilhanová s Bertou, ktoré skončili na 4. mieste. „Výborný výsledok. Zvlášť, keď Ivanka, podobne ako Betka Plavuchová, si odbila premiéru,“ nešetrila slovami chvály Gánovská a dodala: „Za zmienku stojí aj fakt, že všetky koníky prešli súťažou bez jediného zaváhania.“

Cena JFBO
V drezúre v Ivanke pri Dunaji sa z JK Ranč pod bukmi predstavil len koník Aston Martin, ktorého si vypožičal jazdec Rudolf Kohút. Vynikajúci výsledok táto dvojica dosiahla v najvyššej súťaži S1, kde zvíťazila a získala hlavnú cenu podujatia. Zdarne si však počínali aj v súťaži L1, kde v konečnom zúčtovaní obsadili 3. miesto.