Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky
V. LIGA – SKUPINA C

Štart ako z veľkej knihy! Tri víťazstvá a skóre 11:0!

Nováčik zo Sliaču vyhral v Čiernom Balogu, Kováčová deklasovala ešte donedávna štvrtoligové Poniky.

Štart ako z veľkej knihy zaznamenali v novom súťažnom ročníku 2007/08 „naši“ piatoligisti. V úvodnom kole V. ligy - skupina C získali plný počet bodov a spoločne dosiahli skóre 11:0! Futbalisti Kováčovej rozstrieľali domáce Poniky 7:0, Sliač prekvapujúco vyhral v Čiernom Balogu 1:0 a Dudince si doma poradili s Hrochoťou 3:0.

Poniky – Kováčová 0:7 (0:3)
Góly: 33., 35. a 63. Koreň, 14. P. Mistrík, 60. Jesenský, 82. Zošiak, 84. Strapko
ŽK: 1 - 0
Pred 200 divákmi rozhodoval Doboš z Vinice.
Kováčová: M. Volko – Muráň (74. M. Kocúr), Fašang, Homola, Végh, Páleník, I. Volko, Kajánek (72. Strapko), P. Mistrík, Koreň, Jesenský (80. Zošiak)

Na Ponikách sa zozačiatku hralo vyrovnané stretnutie. Postupne však iniciatívu začali preberať hostia, ktorí sa už v 14. min. dostali do vedenia. Kombinačnú akciu pohotovo zakončil P. Mistrík – 0:1. Domáci tím po tomto momente zvýšil na obrátkach, ale obrana Kováčovej stála na pevných nohách a súperove protiútoky zachytávala ešte pred pokutovým územím. Naopak, agilne a dobre hrajúcim futbalistom Prameňa sa darila aj finálna fáza. V 33. min., znovu po ukážkovej akcii, zvyšoval na 0:2 výborne hrajúci Koreň. Ten istý hráč potvrdil strelecké kvality aj o dve minúty neskôr, keď sieť domáceho brankára rozvlnil po tretíkrát. Za nečakaného stavu 0:3 odchádzali mužstvá aj do kabín. Do druhého polčasu nastúpili Poniky zo snahou o zvrátenie výsledku. Ich odhodlanie však naštrbil štvrtý zásah Kováčovej, o ktorý sa postaral Jesenský. V tomto okamihu bol osud domáceho tímu spečatený a stretnutie sa dohrávalo v réžii Kováčovej. Hosťujúci celok predviedol domácemu publiku niekoľko pekných akcií, z ktorých ešte tri pretavil aj v góly. Po víťazstve 7:0 si tak z Poník, ktoré minulú sezónu hrali v IV. lige, Prameň Kováčová odviezol zaslúžené tri body.
(Páleník)
Č. Balog – Sliač 0:1 (0:1)
Góly: 10. Kováč
ŽK: 0 - 1
Pred 250 divákmi rozhodoval Berta z B. Belej.
Sliač: Sekula – Mozolány, Boroš, Fekiač, Hric, Pavlovčík (58. Smutný), Kováč, Prostredný (68. J. Majerčík), Nemec (63. Krnáč), Vojtek, P. Majerčík

Piatoligová premiéra sa Sliačanom vydarila nad očakávanie. Aj keď počas celého stretnutia mali územnú prevahu domáci futbalisti, hostia ich dokázali eliminovať perfektnou defenzívou. Navyše, štadión v Čiernom Balogu zažil v 10. min. nečakaný šok. Po faule jedného z domácich futbalistov pred vlastnou šestnástkou nariadil hlavný rozhodca priamy voľný kop v prospech Sliaču. K lopte sa postavil Ján Kováč a s prehľadom obstrelil múr – 0:1. Zjavne zaskočení domáci vrhli do útoku ešte viac síl, no gól nie a nie streliť. Všetka ich snaha sa končila na pozornej obrane hostí a výbornom brankárovi Sekulovi. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Hráči Čierneho Balogu búšili a Sliač sa poctivo bránil. Keďže táto taktika hosťom, aj s prispením šťastia, vychádzala, Slovan si z horúcej pôdy prekvapujúco odviezol všetky tri body.(Oťahel)

Dudince – Hrochoť 3:0 (0:0)
Góly: 46. Nádašdy, 54. T. Harach, 56. M. Harach
ŽK: 2 - 1
Pred 150 divákmi rozhodoval Kollár z Hliníka nad Hronom.
Dudince: Auxt – L. Kováč, Hrtánek, M. Harach, T. Harach (86. Priadka), Kralina, Vankovic (80. Berényi), Nádašdy, Bátovský (78. P. Kováč), M. Teren, Bačík
V Dudinciach sa hralo za horúceho počasia. To sa prejavilo aj na ospalom úvode stretnutia. Celý prvý polčas sa hral v miernom tempe a dej zápasu sa zväčša odvíjal medzi šestnástkami. Úplne inak to na ihrisku vyzeralo v druhom dejstve. Dudinčania vybehli na trávnik ako vymenení. Súpera dostali pod tlak a Hrochoťania nevedeli, kam skôr skončiť. Gólový účet stretnutia otvoril v 46. min. Nádašdy, ktorý využil perfektný center Kralinu. O osem minút neskôr sa skóre zápasu menilo opäť. Na 2:0 pre domácich zvyšoval Tomáš Harach. Otrasení hostia nestihli ani rozohrať loptu zo stredového kruhu a ich brankár ju zo siete lovil po tretíkrát. V 56. min. sa po centri hlavou presadil druhý z Hrachovcov, Marek. V ďalšom priebehu domáci Slovan, ktorý mal hru jasne vo svojich rukách, zahodil ešte niekoľko dobrých príležitostí. V Dudinciach sa stretnutie skončilo víťazstvom domácich futbalistov v pomere 3:0.(Dráb)

Ostatné výsledky 1. kola: Št. Bane – Žarnovica 2:1, Badín - D. Hámre 3:0, B. Štiavnica - Žiar n/Hronom B 1:1, Sásová – Radvaň 1:0.

14. Poniky 1 0 0 1 0:7 0

Program 2. kolo – nedeľa 12. augusta (o 16,30 hod.): Kováčová – Hrochoť, Radvaň – Dudince, Žiar n. Hronom B – Sásová, D. Hámre - Ban. Štiavnica, Sliač – Badín, Žarnovica - Č. Balog, Poniky - Št. Bane.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?