Zvolen si za Bilym stojí. Dokazuje to aj rozhodnutie Miroslava Kuseina, ktorý oznámil, že mu udelí Cenu primátora. Kuseinov stranícky kolega Milan Murgaš ako predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Jozefa Bilyho napriek hlasným protestom pedagógov, rodičov študentov a predstaviteľov mesta Bilyho z funkcie riaditeľa zvolenského gymnázia po sedemnástich rokoch odvolal. (Hoci sa už na miesto riaditeľa uskutočnilo aj výberové konanie, BBSK nového riaditeľa zatiaľ nevymenoval.)
Okrem Jozefa Bilyho dostane Cenu primátora horolezec Martin Gablík za reprezentáciu mesta vo svete, Ján Zimerman, bývalý riaditeľ zvolenského podniku Stredoslovenských vodární a kanalizácií za rozvoj vodárenskej infraštruktúry v meste, Dušan Lizoň za rozvoj mesta v čase, keď zastával post primátora, a Peter Milo, autor publikácie Kronika marketingára, ktorej dej sa odohráva vo zvolenskej „žoske“.
Kusein chcel pôvodne udeliť cenu aj riaditeľke Domova sociálnych služieb Symbia Jane Izraelovej a kolektívu firmy Continental, štatút mu to však neumožňuje. Nemôže oceniť niekoho, kto nemá trvalý pobyt vo Zvolene, čo je prípad Izraelovej, a nemôže oceniť ani kolektív, preto riaditeľke Symbie a firme Continental udelí ďakovný list. V budúcom roku však chce mesto podmienky štatútu upraviť.
Primátor môže cenu ročne udeliť maximálne desiatim laureátom. Ceny mesta aj Ceny primátora udelia na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva 20. decembra v Divadle J. G. Tajovského.
Cenu mesta si tento rok odnesie Ondrej Bartoš, Igor Danihel a kolektív pracovníkov Krajskej knižnice Ľ. Štúra. Dve ceny udelia in memoriam - Júliusovi Baldovskému a Jánovi Halajovi. O udelení Ceny mesta rozhodujú poslanci, ročne ich môžu udeliť päť .