Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

V Pliešovciach pokrstili novú tribúnu víťazstvom

V jesennom počasí sa odohralo 7. kolo najvyššej oblastnej súťaže. Gólová prestrelka sa odohrala v Krupine, kde svoj prvý bodík získala posledná Detva.

Pliešovce - Lieskovec
1:0 (1:0)
Pred úvodným hvizdom zápasu domáci slávnostne otvárali vynovenú tribúnu za účasti predsedu ObFZ Juraja Piláta. V zápase sa domáci ujali vedenia v 11. minúte. Neskôr sa uspokojili a hostia hru vyrovnali. Po zmene strán domáci pokračovali v tlaku, hostia kontrovali protiútokmi. Pliešovce si však náskok zaslúžene ustrážili.

Gól: Zaťkov. ŽK: 2 - 3. Pred 150 divákmi rozhodoval Paučo. Pliešovce: Gnida - Filip, Sýkora, šarak, Chromý, Zošiak, Droppa, Zaťkov, Švec, Černický, Červenák (Orem, Rell, Uramkin). Lieskovec: Kozárik - Terem, Mikleš, T. Vigoda, Výboch, Plesník, Bolgár, R. Slatinský, Výbošťok, Marunčiak, M. Vigoda.

Č. D. Badín - Bzovík
1 :2 (1:1)
Pred slušnou diváckou kulisou a za dobrého riadenia zápasu hostia zlepšeným výkonom v 2. polčase strhli víťazstvo na svoju stranu.

Góly: Jambrich - Sluka, Výboch. ŽK: 1 - 1. Pred 300 divákmi rozhodoval Diviak. Č. D. Badín: Horváth - Mitter, Halaj, Baláž, J. Bartoš, Jambrich, D. Chovan, Madera, Krajč, Kamas, V. Chovan (Rábota). Bzovík: Fekiač - Mackov, Pápay, Gonda, dendiš, Výboch, Tomajka, Augustín, Slúka, Ližbetin, Jombík (Gerát, Bendík).

Krupina - Detva
4:4 (1:1)
Domáci v úvode ovládli hru a ujali sa vedenia. Z prísne nariadenej jedenástky hostia vyrovnali. V druhom dejstve sa mužstvá pretekali v strieľaní gólov. Domáci vyrovnali na 3:3 v 88. minúte. Veci sa však diali aj v nadstavenom čase. Hostia vsietili ďalší gól a vzápätí domáci pridali ďalší a mužstvá si tak body rozdelili.

Góly: J. Dendiš, Cibuľa, Selecký, Vilhan - Novák (11 m), Lapin 2, Rapčan. ŽK: 2 - 3, Pred 200 divákmi rozhodoval Dodok. Krupina: Ďurica - Kučera, Jombík, T. Stanko, Melaga, Selecký, Frčka, Vilhan, J. Dendiš, Cibuľa, Bačík (I. Dendiš, E. Stanko, Janota). Detva: Strečko - Jasík, Haring, Rapčan, Golian, Novák, Lapin, Bobro, Oláh, Ľ. Vajs, Benko (Ľupták, Sekereš, E. Vajs).

Sliač - Dudince
2:1 (0:0)
V dueli bývalých piatoligostov sa hrala vyrovnaná, avšak nervózna partia. Domáci v 2. polčase využili hneď prvú ponúknutú šancu. Hostia kontrovali po individuálnej akcii. Štyri minúty pred koncom strhol víťazstvo na domácu stranu po štandardnej situácii Ryba.

Góly: Kíšik, Ryba - E. Vankovic. ŽK: 1 - 3. Pred 80 divákmi rozhodoval Slatinský. Sliač: Bohuš - Ryba, Sekereš, M. Fekiač, Ištván, Ďurčenka, Hačkulič, J. Rozenberg, Procházka, P. Rozenberg, Ludrovan (Nemec, Kíšik, Bohm). Dudince: Auxt - Kováč, Čerba, M. Harach, T. Harach, Hrtánek, E. Vankovic, Bielik, Tereň, Vrca, Priadka (M. Vankovic, Dráb).

H. Nemce - Kriváň
2:0 (0:0)
Domáci hráči sa počas celého zápasu evidentne trápili. V úvodnom dejstve mohli streliť niekoľko gólov. Po zmene strán sa trápili ďalej. O víťazstve rozhodli až v závere zápasu.

Góly: Riska, Vachalík. ŽK: 0 - 1. Pred 120 divákmi zápas rozhodoval Baláž. H. Nemce: M. Sedmák - Uhler, Pomahač, A. Sedmák, Tanečka, Lopušník, Riska, Mikuláši, Vachalík, Rerich, Farion (Kožík, Rohožka, Sporiš). Kriváň: Már. Chlebničan - Kráľ, Klimo, Chamula, Mir. Chlebničan st., Nevolný, Gonda,. Šufliarsky, Mitter, Mir. CHlebničan ml., Marcinek (Nôta, Kalinčiak).

Hriňová - Podzámčok
2:2 (1:0)
V dobrom a vzrušujúcom zápase sa zrodila spravodlivá deľba bodov. Hostia mali o niečo viac šancí.

Góly: Machava 2 (1 z 11m) - Mar. Babiak (11 m), Poliak. ŽK: 1 - 3. Pred 400 divákmi rozhodoval Valentíny. Hriňová: Ľupták - Kubaliak, Pohorelec, Bartoš, Paučo, Šulek, Machava, Košút, Ivan, Gelien, Hanes. Podzámčok: Hakel - Kolenič, Poliak, Škantár, Mir. Babiak, P. Sluka, Golian, Frlajs, Mar. Babiak, Špánik, Frlajz (Bolgár).

D. Niva - Látky
1:0 (0:0)

V slabom zápase si domáci vydreli víťazstvo. Na podiv viac šancí mali hostia.
Gól: Mir. Baláž. ŽK: 4 - 1, ČK: 0 - 1. Pred 150 divákmi rozhodoval Sivák. D. Niva: Mokoš - Farkaš, R. Kyslý, Šatara, Mir. Baláž, J. Baláž, Sečkár, Hrčka, Kolény, Pavúk, Mar. Baláž (Šimko, M. Kyslý, Záchenský). Látky: M. Pisár - Plavucha, Kršiak, M. Kamenský, Sivok, T. Kamenský, Tažberík, Šulek, Hanes, Purdek, Kubiš.

14. Detva 6 0 1 5 7:14 1
l Program 8. kola – nedeľa 28. septembra (o 15,00 hod.): Bzovík - Kriváň, Dudince - H. Nemce, Podzámčok - Sliač, Látky - Hriňová, Detva - D. Niva, Lieskovec - Krupina, Č.D. Badín - Pliešovce.