Vynikajúci nápad a záujem zúčastnených krajín strednej Európy pravidelne organizovať spoločné bowlingové podujatie, dostal nedávno konkrétnu podobu. Svetlo sveta tak uzrel medzinárodný turnaj reprezentačných družstiev Česka, Poľska, Slovenska, Maďarska a Slovinska. Rodiskom nového turnaja sa stalo najväčšie bowlingové centrum v Českej republike, pardubická Luka bowling. Charakter a systém súťaže sa dá prirovnať k majstrovským súťažiam na ME alebo MS.
Do konečného výsledku sa započítavali body, ktoré získali všetci členovia družstva družstva v piatich herných kategóriach, pričom súťažili jednotlivci, dvojice, trojice, tímy a hral sa aj záverečný Masters pre najlepších osem mužov a šesť žien. Súťažilo sa samostatne, len v kategórii tímov bola v zostave so štyrmi mužmi jedna žena. Na úpravu dráh sa použil model vybratý pre nadchádzajúce majstrovstvá sveta mužov, ktoré sa uskutočnia 20. až 31. augusta v thajskom Nonthaburi.
Po oficiálnom tréningu v predvečer prvého hracieho dňa sa na úvod stretlo slovenské družstvo s českým v kategórii najbohatšej na body v súťaži jednotlivcov. Slovákom sa proti zdatnému súperovi nedarilo a domáci, ktorí dôvernejšie poznali správanie sa jednotlivých dráh, toho dokonale využili a získali sedemnásťbodový náskok. Z toho sa však tešili len do druhého dňa, keď hry v dvojiciach a trojiciach patrili Slovákom. Do tímového zápasu tak išli súperi už len s rozdielom siedmich bodov. Zápasy tímov sa hrali Bakerovým formátom a patrili k najnáročnejším, pretože dva frimy, ktoré v nich každý z piatich hráčov odohral, nedávali veľa priestoru na korigovanie chyby. V dramatickom súboji, keď ešte v polovici druhej hry mali lepšie skóre Slováci, nakoniec o deväť kolkov uspeli domáci, ktorí si pripísali päť bodov. ,,Napriek tomu, že po druhom dni sme dúfali, že českých hráčov môžeme prekonať, nakoniec sa nám to nepodarilo. Konečné druhé miesto síce neznamená absolútny úspech, no na druhej strane, víťazstvo domácich sa predpokladalo. Latka v Pardubiciach bola po organizačnej a športovej stránke postavená vysoko. Ak niekedy budem strácať motiváciu a chuť sa zlepšovať, stačí si spomenúť na Pardubice a budem na sebe tvrdo pracovať, aby som si to mohla opäť zopakovať,“ skonštatovala Zvolenčanka Dáša Pospíšilová, ktorá je aj generálnou sekretárkou SBwZ.
S ostatnými súpermi si však Slovensko víťaznú pozíciu ustrážilo. S Maďarskom vyhralo vo všetkých kategóriách, s Poľskom remizovalo v dvojiciach a len o tri body prehralo v trojiciach. Slovinsko bolo lepšie tiež o tri body len v trojiciach. Zo záverečného Masters jednotlivcov si do konečného hodnotenia najviac prilepšilo vedúce Česko, ktoré v ňom malo šesť hráčov, pričom ostatné krajiny len po dvoch. Zo slovenského družstva to bol René Blažek, ktorý skončil na 4. mieste, u žien Michaela Blažeková, ktorá obsadila 2. miesto. Celkom za Slovensko najviac bodov u mužov nahrali René Blažek 24 a ďalšie 4 v Masters, Martin Slavkovský 20,5 a Radek Pospíšil 20. Medzi ženami bola najlepšou Michaela Blažeková 16 a 7 v Masters.
Výsledky Slovenska: Česko 27,5:39,5 (jednotlivci 14:31, dvojice 6:2, trojice 7,5:1,5, tímy 0:5, najviac bodov za SR Blažek 5,5, Pospíšil 4 u mužov, Blažeková a Pospíšilová po 3 u žien), Maďarsko 40:27 (24:21, 5:3, 6:3, 5:0, Frunyo a Pospíšil po 6, Blažeková 5, Pospíšilová 3), Poľsko 38,5:28,5 (26,5:18,5, 4:4, 3:6, 5:0, Blažek 7, Homola 6, Blažeková 5, Pospíšilová a Gajdáčová po 2), Slovinsko 38:29 (24:21, 6:2, 3:6, 5:0, Bitto a Slavkovský po 7, Blažek 6, Blažeková 3). Konečné poradie: 1. Česko 194,5 b, 2. Slovensko 155 b., 3. Maďarsko 134,5 b., 4. Poľsko 125 b., 5. Slovinsko 121 b. V hráčskom výbere Slovenska boli dva manželské páry, Radek a Dáša Pospíšilovci zo Zvolena a René a Michaela Blažekovci z Popradu. Tiež Ladislav Frunyo a Martin Slavkovský z Nových Zámkov, Mariana Gajdáčová a Michal Homola z Komárna a Ladislav Bitto z Bratislavy.