Na záver bowlingovej sezony sa už tradične konajú dve najväčšie podujatia, Slovakia Open na Slovensku a Czech Open v Čechách. Slovenský turnaj je o rok starší, jeho prvý ročník sa uskutočnil v roku 2002. Od zrodu Czech Open, v nasledujúcom roku, tvoria spolu nerozlučnú dvojicu. Oba turnaje sú zaradené do kalendára ETBF (Európskej bowlingovej federácie) čím sú v pozornosti celej európskej a svetovej bowlingovej špičky. Domácim hráčom zároveň poskytujú príležitosť konfrontovať svoju výkonnosť v silnej medzinárodnej konkurencii. V doterajších ročníkoch patrili stupne víťazov prevažne účastníkom z bowlingovo vyspelých krajín, ako je Rakúsko, Malajzia, Nórsko, Holandsko, Nemecko, Švédsko, ale aj susedom z Poľska a Čiech. V tomto roku sa medzi ne zaradilo aj Slovensko, zásluhou druhého miesta Zvolenčana Radka Pospíšila na českom turnaji.
Prvý turnaj v bratislavskom Auparku obsadilo 177 bowlerov z jedenástich krajín. V štyridsiatke Slovákov bolo päť Zvolenčanov, z ktorých sa do štvrťfinále prebojoval Radek Pospíšil z priemerom 219,00 a Tomáš Benko s nahratým priemerom 203.5 na hru. Do ďalších bojov už však ani oni nezasiahli. Najlepším zo Slovenska bol Michal Homola z Komárna, ktorý si v osemčlennom finále vybojoval pekné piate miesto. Zvíťazil Thomas Gross z Rakúska, druhý bol Peter Smits z Holandska a tretí Miroslav Cifra z Čiech. So štvrtým miestom sa musel uspokojiť Franz Hahn z Rakúska, ktorý je extraligovým hráčom BK Perfect Zvolen na hosťovaní.
Z Bratislavy sa bowlingové dianie presunulo za moravskú Hanu, do Olomouca, kde sa stretlo 202 bowlerov z dvanástich krajín. Medzi dvadsiatimi dvomi Slovákmi boli opäť piati Zvolenčania. Pekné bowlingové predstavenie, ktoré sa odohralo v herni Bowland, malo hlavného predstaviteľa, Slováka Radka Pospíšila. Počas celého turnaja hral výborne, v kvalifikácii nahral málo vídaný priemer 249,00 na hru. Bezpečne postúpil priamo do semifinále, o ktoré sa usilovala aj Daša Pospíšilová po nahratom priemere 204,00 v kvalifikácii a Tomáš Benko, ktorého priemer 202,00 tiež posunul do štvrťfinále. V ďalších bojoch sa im už až tak nedarilo a ďalej nepostúpili. Zato Pospíšil hral naďalej uvoľnene a v psychickej pohode. V semifinále a finále, ktoré sa hrali systémom Round Robin (každý s každým), skončil na prvých pozíciách. Jeho semifinálový priemer bol 237,20 a finálový 230,43 na hru. Finálové prvenstvo si zabezpečil s výkonom 1808 bodov pred Grossom z Rakúska, ktorý nahral o šesť bodov menej a stal sa jeho súperom na dve víťazné hry vo finálovom Masters zápase. Posledný krok v rozhodujúcich chvíľach býva vždy najťažší, tento, v súboji o konečné víťazstvo, to len potvrdil. Možno nevydarený hod v poslednej časti druhej hry bol ten rozhodujúci a po víťazstve v Bratislave sa aj v Olomouci tešil Thomas Gross. Tento európsky šampión svoju vynikajúcu formu, v krátkej dobe, potvrdil aj na turnaji San Marino Open, kde ho len v boji o prvenstvo zastavil Remy Ong zo Singapúru. Druhé miesto Radka Pospíšila na kvalitne obsadenom turnaji a spôsobom, akým ho dosiahol, je skvelé. Tretí skončil domáci Jan Spáčil.